W przyszłym miesiącu - powtórka z rozrywki

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Dziś [20.12.2019] Sejm uchwalił nowelizację ustawy o sądach "dyscyplinującą" sędziów {]]>TUTAJ]]>}.  Stało się tak mimo burzliwych protestów opozycji.  Miała ona możliwość zablokowania tego głosowania, ale ponad 30 jej posłów nie przyszło do Sejmu i nie wzięło w nim udziału.   "Totalna opozycja" wykazała się po raz kolejny totalną nieudolnością.  Nie udało się jej zorganizować wystarczająco licznych protestów przez Sejmem i sądami.  Jednym słowem - klapa.  Nie pomógł nawet głos Komisji Europejskiej.

  Teraz nowelizacja trafi do Senatu.  Ma się on zająć nią najprawdopodobniej miedzy 15 a 17 stycznia.  Marszałek Senatu Tomasz Grodzki ze swej strony zapowiedział, że wykorzysta na konsultacje regulaminowo przysługujące na to 30 dni {]]>TUTAJ]]>}.  Jeśli Senat podzieli poglądy swego marszałka, to odrzuci ustawę lub przynajmniej zaproponuje liczne poprawki.  Wtedy nowelizacja wróci do Sejmu i będzie ponownie glosowana.  Czeka więc nas powtórka z rozrywki.  Ciekawe, czy opozycja znów będzie się tak awanturować?. 

  Sprawa sądów przykryła wszystkie inne tematy, jakimi zajmował się dziś Sejm.  Przede wszystkim odrzucił on protest Senatu przeciw podwyżce akcyzy na alkohol i tytoń. {]]>TUTAJ]]>}:

  "Sejm odrzucił uchwałę Senatu, który sprzeciwił się podwyżce akcyzy o 10 proc. Oznacza to, że ustawa przygotowana przez resort finansów trafi teraz na biurko prezydenta. Za odrzuceniem uchwały Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o akcyzie głosowało 240 posłów, przeciw było 202, 4 wstrzymało się od głosu.".

  Poza tym Sejm wybrał nowych członków PKW {]]>TUTAJ]]>} oraz jednego sędziego TK.  Jak więc widać - dzisiejsze posiedzenie było owocne.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Za temat 5.

Vote up!
1
Vote down!
-1

karzącaręka

#1612435