Szczyt G20 w cieniu zamieszek

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

Alterglobaliści oraz inni lewacy nie są bynajmniej idiotami.  Urządzając dziką zadymę w czasie od czwartku 6 lipca 2017 do soboty nad ranem 8 lipca 2017 osiągnęli jeden istotny cel.  Zepchnęli w cień obrady szczytu grupy G20 w Hamburgu.  Zamiast o tych obradach - wszyscy mówili o zamieszkach.  Dodatkowo zadymiarze ci ośmieszyli niemiecką policję.  Przez ponad półtorej doby 20 tys. funkcjonariuszy nie mogło sobie poradzić z kilkoma tysiącami ubranych na czarno i zamaskowanych bojówkarzy.  Musiano ściągnąć 850 policjantów i brygady antyterrorystyczne z innych landów.  Efekt - zamiast zastanawiać się, kto zorganizował i finansował tych lewaków, wszyscy narzekają na nieudolność policji.

 Inna rzecz, że ów szczyt i tak nie był sukcesem.  Osiągnięto porozumienie w sprawie wolnego handlu i zwalczania protekcjonizmu.  Zadeklarowano, jak zwykle, walkę z terroryzmem.  Doszło do dwu i pół godzinnego spotkania Trumpa z Putinem.  Jakoby porozumieli się oni  w sprawie zawieszenia broni w części Syrii.   Merkel, Macron i Putin oświadczyli [po raz n-ty], że konieczne jest zawieszenie broni na Ukrainie i wypełnienie porozumień mińskich.  To cały dorobek szczytu.  W sprawie klimatu nie osiągnięto porozumienia między Trumpem a resztą uczestników.  Trump przekazal swoje miejsce [podczas sesji poświęconej sprawie klimatu] swej córce, Ivance.  Wyjechał potem ze szczytu wcześniej niż inni, nie organizując nawet konferencji prasowej.

  Zauważyłam pewną osobliwość lingwistyczną.  Dawniej mówiono przy podobnych okazjach o "walce z globalnym ociepleniem".  Potem o "walce ze zmianami klimatycznymi".  Teraz zaś słyszymy o "ochronie klimatu".  Nowomowa kwitnie.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:5)

Komentarze

Zadymiarze śmieszyli niemiecką policję, głupia sprawa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1543802

Szczyt G20 i zamieszki pokazuja jak slabe sa Niemcy w dzisiejszych czasach.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1544272