Serial komediowy "Ewa w Pendolino"

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  W roli głównej obsadzono w nim panią Ewę Kopacz, premiera Polski.  Nakręcono i wyemitowano na razie dwa odcinki, pierwszy z nich pod koniec czerwca 2015.  Pani Ewa pojechała w nim pociągiem Pendolino do Gdańska.  Drugi powstał w miniony weekend, 10-12 lipca 2015, i pokazywał podróż na Mazury.

  Już pierwsza część wzbudziła wiele radości, zwłaszcza wśród internautów i czytelników gazety "Fakt".  Tabloid ten opisywał z uciechą najlepszy gag, jakim był lot pustego rzadowego samolotu za pociągiem Pendolino {TUTAJ}. Internauci stworzyli zaś mnóstwo zabawnych memów komentujących podróż pani premier i jej zachowanie w pociągu {TUTAJ}.

  Drugi z odcinków jest jeszcze zabawniejszy.  Dziś [14.07.2015] rano ukazała się na stronie "Faktu" {TUTAJ} relacja z niego.  Oto fragmenty:

  "Trzy luksusowe bmw, dwa eleganckie audi, cztery mercedesy, nieoznakowane samochody policji, dziesiątki funkcjonariuszy BOR i lokalne władze postawione na nogi – tak premier Ewa Kopacz (59 l.) jedzie pociągiem w Polskę. Problem w tym, że gdy już dojeżdża na miejsce, na dworcu nie czeka na nią żaden mieszkaniec. (...) Akcja opatrzona przez KPRM kryptonimem „Kolej na Ewę” to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. I z pewnością bardzo kosztowne patrząc na skalę zaangażowania wszystkich służb.

  Zamieszanie zaczyna się prawie dobę przed przyjazdem pani premier. Według pierwotnego planu miała przyjechać Pendolino do Iławy. – Było tu wieczorem takich dwóch, mówili że są z BOR. W piątek od rana sprzątano dworzec. Żuli przegonili, wygrabili pobliski skwer – opowiada nam bufetowa z iławskiego dworca.

Potem plany się zmieniły – premier wysiadła w Nidzicy, a Nidzica to ruina, dworzec grozy, jakich setki straszą w całej Polsce. Powybijane okna zaklejone dyktami, zamknięta kasa, zero pasażerów bo zatrzymuje się tu raptem kilka pociągów dziennie. Wokoło kręcił się jednak cały pułk tajniaków: funkcjonariusze BOR i policji. Pod dworcem czuwała też karetka z olsztyńskiej kliniki MSW. I cały zastęp limuzyn. Premier Kopacz na miejscu spotkała się tylko z działaczami PO, którzy ją witali.".

  To rzeczywiście był świetny numer - w Iławie malowano trawę na zielono, a pani premier pojechała do Nidzicy :)))  Wesoły jest też kryptonim "Kolej na Ewę".  Rzeczywiście -  Komorowski przegral wybory, a Sikorski został zdymisjonowany z funkcji marszałka Sejmu.  Teraz kolej na Ewę [Kopacz].  Waro dodać, że produkcja tego serialu finansowana jest przez polskich podatników.

  Oczywiście zawsze znajdą się ponuracy, którym coś się nie podoba.  Bloger GrzechG napisał {TUTAJ}:

  "Co dalej z tą kampanią?

Pytanie jest, jak sądzę, zasadne, bo zaczęły się urlopy na całego, ludzie są zmęczeni polityką i ciężką pracą, i  łakną wręcz odpoczynku. Jeździ Beata Szydło, jeździ Ewa Kopacz, jeździ SLD, ale chyba czas lekko wrzucić na luz, bo można przegrzać wyborczy silnik. Najśmieszniej jest z podróżami Ewy Kopacz, która tak naprawdę nie ma gdzie jeździć, bo, poza aktywem partyjnym i ginącym gatunkiem lemingów nikt na nią nie czeka. (...)

  To, co każdego dnia płodzi Platforma i jej premier, to już nawet nie jest kabaret. To jest czarna rozpacz. Doprawdy, brakuje mi tylko jednego. Premier Kopacz w białym fartuchu chodzi po plaży w Mielnie i rozdaje (albo i sprzedaje w cenie promocyjnej) lody. Lody, lody, lody od Premiera".

  To prawda, iż niektórzy twierdzą, że pani premier powinna zajmować się rządzeniem Polską, a nie kręceniem komediowych seriali.  Nie mają oni jednak racji.  Pani Ewa Kopacz nie ma i nigdy nie miała zielonego pojęcia o rządzeniu krajem, a za to w rolach komediowych wypada całkiem dobrze.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Współczuję współpasażerom, kupili bilet na pociąg, a dostali w pakiecie CYRK.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1487735

To jest zakazana prawen transakcja wiązana ! Chciałeś spokojnie jechać, spokojnie zjeść posiłek, a tu niespodzianka. Przykra niespodzianka : jedz człowieku kotlet, przed kamerą, bez noża (BORowik zabrał!). Z pełną gębą odpowiadaj na menelskie zaczepki : smakuje ? ładnie pachnie ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


#1487749

 
 
 
Kolej na ewe, matoł już tróp.
litwin graty pakóje.
Dzisiaj platfonsy to trópi smrut.
 
JESIENIĄ !
 
tróp wykituje
 
 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1487753

Wydaje się jednak , ze pani premiera, ze wzgledu na aparycje i umiejetnosci aktorskie,  najbardziej by  pasowala do roli w horrorach, typu Frankensztain. :-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1487783