Sędziowie w służbie układów III RP

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Ponad rok temu PO i PSL utraciły władzę.  Jednak układy z nimi powiązane nie przyjmują tego do wiadomości i dalej funkcjonują w systemie zależności z poprzedniej epoki.  Dotyczy to zwłaszcza środowiska sędziów.  Niektórzy z nich byli " zbrojnym ramieniem układów III RP" i nadal występują w tej roli.  Przypomne tu sędziego Wojciecha Łączewskiego, który skazał Mariusza Kamińskiego na bezwzględne więzienie, czy panią sędzię Agnieszkę Komorowicz, która podwyższyła karę Zygmuntowi Miernikowi z dwóch na dziesięć miesięcy więzienia {TUTAJ}.  Miernik odsiedział już prawie pięć miesięcy.

 Dzis zapadł kolejny wyrok, który uznać można za "zemstę układów".  Oto dzisiaj Sąd Okręgowy w Warszawie  skazał Marka Falentę na dwa i pół roku wiezienia bez zawieszenia mimo, że prokuratura wnioskowała tylko o półtora roku w zawieszeniu {TUTAJ}.  Chodziło tu o słynną aferę podsłuchową.  Falenta zlecił kelnerom podsłuchiwanie polityków PO w warszawskich resturacjach.  Ujawnione rozmowy wywołały trzesienie ziemi w rządzie i ukazały jego prawdziwe oblicze.  Dzisiejszy wyrok, wydany przez sędziego Pawła du Chateau, wygląda na rewanż za to.  Wielu komentatorow pisze, iż Falenta zasługuje na order, a nie na więzienie.  Piotr Nisztor, który pierwszy pisał we "Wprost" o podsłuchanych rozmowach powiedział w TV Republika {TUTAJ}:

 " Wyrok jest zaskoczeniem ze względu na to, że prokuratura domagała się dla Marka Falenty wyroku w zawieszeniu, jednak sąd okazał się bardzo surowy (...) afera podsłuchowa doprowadziła do przegranych przez Platformę Obywatelską wyborów parlamentarnych. (...) Trzeba też pamiętać o kontekście politycznym, dyskutując o tym wyroku. Jest grupa sędziów, która jest bardzo negatywnie nastawiona do rządu PiS i do zmian, które są planowane przez Zbigniewa Ziobrę (...) Mam nadzieję, że wreszcie dojdzie do sytuacji, w której zostaną – niemniej surowo – ukarani przez sądy ci, którzy na tych nagraniach opowiadali o historiach oraz prowadzili rozmowy, których zgodność – w wielu miejscach z prawem – budzi bardzo poważne wątpliwości.".

 Właśnie.  Na razie bowiem - surowo ukarano tego, który doprowadził do wykrycia afer, a o ich sprawcach się milczy.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:15)

Komentarze

Zmiana w sądownictwie nastąpi prawdopodobnie wraz ze zmianą pokoleniową, Tuleyów, Milewskich czy de Chatou i im podobnych muszą zastąpić nowe pokolenia aby Sądy były sądami.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1529175