Dzień podpisywania ustaw

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Tak można niewątpliwie nazwać 7 stycznia 2015.  Tego dnia Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy medialnej, ustawę o służbie cywilnej oraz tę o sześciolatkach {TUTAJ}, oraz kilka innych, mniej nagłośnionych, np.o uznawaniu kwalifikacji nabytych z granicą i zasadach mianowania szefów agencji rolnych.

 Ustawa medialna została już dziś opublikowana, a formalnie wchodzi w życie jutro, 8 stycznia.  Minister skarbu mianował jednak dzisiaj Jacka Kurskiego na stanowisko szefa TVP [poprzednik złożył dymisję].  Premier Beata Szydło poinformowała [także dziś], iż podpisano już kontrakty z przychodniami i szpitalami.

 Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem sprawności działania zarówno rządu PiS, jak i klubu parlamentarnego tej partii oraz marszałka Kuchcińskiego.  Sejm zainaugurował VIII kadencję 12 listopada 2015 {TUTAJ], a rzad Beaty Szydło uzyskał wotum zaufania 18 listopada 2015 {TUTAJ}.  Nie minęły więc jeszcze dwa miesiące rządów PiS.  W tym czasie:

  Wymieniono dowódców wszystkich służb tajnych i jawnych.

 Zmieniono szefów spółek Skarbu Państwa.

 Przepchnięto przez parlament szereg ustaw, m.in. nowelizację ustawy o TK oraz akty prawne podpisane dzisiaj.

 Warto zauważyć, iż ustawa o służbie cywilnej pozwoli na jej odblokowanie i wymianę kadr, podobną do tej, jaka miała miejsce w służbach i spółkach Skarbu Państwa.

 Oczywiście przy takim pośpiechu zdarzają się wpadki, takie jak mianowanie szefa PKP, który po dwóch dniach podał się do dymisji, gdyż wyszła na jaw jego niechlubna przeszłość.  Są one jednak rzadkością.  Ulotnił się gdzieś cały "imposybilizm" charakterystyczny dla ośmioletnich rządów PO-PSL.  Tak trzymać!!!

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)