Dobre wiadomości na temat telewizji

Obrazek użytkownika elig
Idee

Przedwczoraj, 14.01.2014 w portalu Wirtualnemedia.pl ukazały się dwie wiadomości, przemilczane w innych serwisach informacyjnych. Pierwsza dotyczy miejsca dla multipleksie dla TV Trwam, a druga - rozwoju Telewizji Republika.

Tytuł tej pierwszej to "Duże roszady w naziemniej telewizji. Kanały TVP za miesiąc zmienią multipleksy" / http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/duze-roszady-w-naziemnej-telewizji-kanaly-tvp-za-miesiac-zmienia-multipleksy /. Czytamy w niej:

"Telewizja Polska 15 lutego br. wraz z rozpoczęciem emisji naziemnej TV Trwam i TVP ABC dokona zmian w układzie swoich stacji na multipleksach - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. TVP1 HD i TVP Info trafią na MUX-3, a TVP Polonia i TVP Rozrywka na MUX-1. (...) w grudniu ub.r. TVP porozumiała się z Fundacja Lux Veritatis, że już 15 lutego br. udostępni jedno z posiadanych przez siebie miejsc na MUX-1 na rzecz TV Trwam".".

Daje to nadzieję, że po dwóch latach użerania się z KRRiTV Telewizja Trwam będzie mogła wreszcie nadawać na multipleksie. Co ciekawe, nie wszystkich cieszy taka perspektywa. Narodowcy spod znaku wrocławskiego Konwentu Narodowego Polskiego są przeciw. Przedwczoraj w notce "TV TRWAM z koncesją - Ścios przewidzial ten brudny kompromis" / http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/13/tv-trwam-z-koncesja-scios-przewidzial-ten-brudny-kompromis/ / piszą:

"Większość poczciwych ludzi zapewne zareaguje z ulgą i radością – a może nawet z poczuciem wygranej walki z reżimem – na wieść o przyznaniu ks.Tadeuszowi miejsca na multipleksie. Tymczasem jest to jedna z najsmutniejszych wieści dla obozu patriotycznego w Polsce. Oznacza zwycięstwo układu Komorowski/Tusk w walce o domknięcie kontroli mediów. Taki scenariusz od dawana przewidywał Aleksander Ścios, “czarny prorok” naszej publicystyki; jeden z niewielu, którzy potrafią właściwie interpretować zdarzenia i nie ulegać “chciejstwu” tak popularnemu wśród “naszych” komentatorów.".

Cytują oni liczne komentarze Aleksandra Ściosa z czerwca 2013, dotyczące konfliktu między o. Rydzykiem, a "Gazetą Polska" związanego ze sprawą abp. Wielgusa.

Druga nowina z portalu Wirtualnemedia.pl to "Ofensywa TV Republika. Nowa siedziba, serwisy co godzinę i duża kampania" / http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ofensywa-tv-republika-nowa-siedziba-serwisy-co-godzine-i-duza-kampania /. Dowiadujemy się, iż:

"W ramach prowadzonej jesienią ub.r. publicznej oferty akcji Telewizji Niezależnej, nadawcy TV Republika, zebrano w sumie 4,3 mln zł od inwestorów. To mniej niż zakładano, bo stacja chciała z emisji pozyskać 8,4 mln zł. Spółka jest jednak zadowolona z osiągniętego wyniku, bo przeprowadziła także emisję prywatną skierowaną do wybranych osób i podmiotów. - W sumie obie emisje przyniosły niemal 6,5 mln zł - mówi Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Niezależnej, nadawcy TV Republika.

Ponad 2 mln zł spółka zainwestowała w nową siedzibę, która zlokalizowana będzie w kompleksie biurowym na warszawskiej Woli przy ul. Dzielnej. Przeprowadzka redakcji telewizji z dotychczasowego budynku przy ul. Farbiarskiej już się rozpoczęła i ma potrwać do połowy przyszłego miesiąca.

W nowej siedzibie powstaną tam dwa wirtualne studia. Jak informuje Barełkowski, w jednym realizowane będą serwisy informacyjne, w drugim programy publicystyczne. Stacja bowiem na przełomie marca i kwietnia br. planuje wprowadzić nową ramówkę z serwisami nadawanymi o pełnych godzinach i skrótami informacji w połówkach.".

Są to dobre wiadomości. Oczywiście w przypadku TV Trwam należy poczekać do 15 lutego i zobaczyć, czy naprawdę zacznie ona nadawać na multipleksie. Telewizja Republika natomiast weszła ostatnio w skład pakietów dużych kablówek: UPC i Vectry. Możliwe, że jak podejrzewają cytowani powyżej narodowcy, możliwość rozszerzenia działalności okupiona jest pewnymi kompromisami z władzą oraz inwestorami. Ciekawe, do kogo skierowana była "prywatna emisja akcji TV Republika"?

Trzeba jednak spojrzeć na to z punktu widzenia odbiorców telewizji. Multipleks dla TV Trwam oraz rozszerzenie działalności przez TV Republika powodują, że coraz większa ilość widzów zyskuje możliwość wyboru i przestaje być skazana na papkę informacyjną serwowaną przez mainstream.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Tylko, że te dwie telewizje bardzo ładnie manipulują faktami. Czy potrzeba nam więcej takich nierzetelnych nadawców? Ja zresztą od prawie roku nie mam TV i jest super.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#400392

Bezstronny, pełen ważnych faktów, jakie ostatnio się działy wokół różnych nadawców telewizyjnych, wpis, gratuluję.
Dziwi mnie, że TV Trwam ma wielu krytyków w Kraju.
Mieszkam w USA i jedyny program jaki mam to jest właśnie TV Trwam i to mi w zupełnosci wystarczy.
Jeśli się porówna poziom i kulturę przekazu TV Trwam i stacji tzw. reżimowych, więc nawet laik potrafi dostrzec dużą różnicę.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy

#400396

elig: Nie wiem, czy takich krytyków jest wielu. Konflikt między o. Rydzykiem a "Gazetą Polską" i TV Republika nie ma sensu i wydaje się być sztucznie podsycany.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#400398

Będąc w Polsce w ubiegłym roku prawie dwa miesiące, dało się zauważyć, że opinie znacznej częsci moich znajomych w stosunku do ojca Tadeusza Rydzyka nie są najlepsze.

Nie wiem czym to tłumaczyć, sądzę że powodem tego jest oglądanie reżimowych telewizji.

Konflikt o którym piszesz, to nie mam wątpliwosci, że w nim ojciec Tadeusz Rydzyk ma rację.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy

#400403

elig: Ja jestem innego zdania. Uważam, że o.Rydzyk niepotrzebnie przestraszyl się konkurencji ze strny TV Republika i odgrzał stary kotlet, czyli sprawę Wielgusa.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#400412

Z powodu błędu edycyjnego-jeszcze raz.

Ten konflikt nie wziął się z niczego.Haniebna postawa Sakiewicza w sprawie Arcybiskupa Wielgusa jest tego przyczyną.Podczas medialnej nagonki również Episkopat nie stanął(poza kilkoma wyjątkami-m.inn.arcybiskupem szczecińsko-kamieńskim ś.p.Kazimierzem Majdańskim) murem za Nim.Pamiętam bardzo nieprzyjazne wypowiedzi ks.Klocha-rzecznika Episkopatu.Ś.p.Prezydent Lech Kaczyński miał odwagę w wąskim gronie na spotkaniu z duchowieństwem w Olsztynie mówić o swoim wkładzie w usunięcie Arcybiskupa.Pamiętamy jego aplauz i oklaski w momencie,gdy arcybiskup ogłaszał swą rezygnację w katedrze warszawskiej.A plugastwa,które pisali Tomasz Terlikowski(dyżurny katolik ) czyPiotr Semka? O wszystkich tych łajdactwach i o fałszywości zarzutów wobec arcybiskupa warto przeczytać tu:http://multibook.pl/pl/p/Sebastian-Karczewski-Zamach-na-Arcybiskupa/2833

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#400421

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#400422

elig: Inni lubią jednak telewizję i powinni mieć możliwość zapoznania się z różnymi punktami widzenia. Nikt nie jest doskonału, ale TV Trwam i Telewizja Republika są bardziej rzetelne niż media mainstreamu, które kłamią jak z nut.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#400397

manipulują ?

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#400399

Mam TV z internetu :)

Vote up!
1
Vote down!
0
#400522

A super jest dlatego, że nie oglądasz telewizji z telewizora, tylko z komputera? Lol.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#400524

razem z pastorem , którego zeszłoroczny tekst przytacza, dla mnie mocno cuchnie Moskwą.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#400411

elig: Ścios na pewno nic wspólnego nie ma z Moskwą, natomiast ten konwent faktycznie jest podejrzany.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#400413

Rozsądnie analizujcie o czym tam mówią i kogo zapraszają. Jak dla mnie, jest to kierunek zbyt mocno cuchnący czosnkiem.

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#400419

Ze stron Naszego Dziennika co innego wynika.

http://www.naszdziennik.pl/szukaj?q=lux+veritatis

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#400425

elig: Nie jestem w stanie tego sprawdzić. Przyszłość pokaże, co będzie.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#400434

"Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wydała wczoraj (7.01.2014 - przyp.moja) opinii w sprawie decyzji o rezerwacji kanału na pierwszym multipleksie dla Telewizji Trwam. Katolicka telewizja ma zacząć nadawanie na multipleksie 15 lutego, ale nie może tego zrobić bez decyzji rezerwacyjnej.(...)".

8.01.2014
http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/64535.html

Dziś jest 17.01.2014, tymczasem 14.01. sprawa wyglądała tak :
"Prokuratura Okręgowa w Warszawie zbada, czy zwlekanie przez prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej z usunięciem TVP z pierwszego multipleksu było przestępstwem na szkodę Fundacji Lux Veritatis i widzów Telewizji Trwam.

Prokuratura Generalna przekazała do Prokuratury Okręgowej w Warszawie doniesienie Solidarnej Polski w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez prezes UKE Magdalenę Gaj. Przestępstwo prezes UKE miało polegać – zdaniem SP – na zaniechaniu rozpatrzenia w terminie wniosku Fundacji Lux Veritatis o zmianę decyzji rezerwacyjnej wydanej dla Telewizji Polskiej, na podstawie której TVP – wbrew ustawie o cyfryzacji – zablokowała miejsce Telewizji Trwam na pierwszym multipleksie (MUX-1).(...)"

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/65214.html

Z tego wynika, że data 15 lutego jest nadal teoretyczna, tak samo jak była do tej pory i multimedia pisząc:

"Telewizja Polska 15 lutego br. wraz z rozpoczęciem emisji naziemnej TV Trwam i TVP ABC dokona zmian w układzie swoich stacji na multipleksach - ustalił portal Wirtualnemedia.pl."

sprzedaje czytelnikom kota w worku bo realny start TV TRWAM 15 lutego wciąż jest pod znakiem zapytania, spoczywając w rękach prezesy UKE, Magdaleny Gaj i nie wiadomo kiedy pani prezesa raczy podjąć odpowiednie czynności by TRWAM mogła ruszyć 15 lutego z multiplexu.
Spodziewam się i innych numerków Dworaków i ich dworaków by odkładać w nieskończoność start TVTRWAM. Włącznie z "nagłą awarią" multiplexa, końcem świata i takimi tam...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#400440