Proroctwo Piotra Wielguckiego

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Piotr Wielgucki zamieścił wczoraj [16.10.2022] na Twitterze {]]>TUTAJ]]>(link is external)} tekst:

  "Czeka nas bardzo nudny polityczny rok, to znów będzie 12 rund w kisielu pomiędzy PO i PiS. Cała reszta się w głównym meczu nie liczy, ale ani PiS, ani PO mogą nie zdobyć większości i o to jedno się wspólnie pomódlmy.
9:55 PM · 16 paź 2022·Twitter Web App".

  Odpowiedział na niego Sławomir Koszewski:

  "Może dla dziennikarzy nudny rok to coś złego, ale dla zwykłych ludzi nudne czasy to błogosławieństwo. Chińskie przekleństwo mówi: "obyś żył w ciekawych czasach". A w ostatnich latach było zdecydowanie zbyt "ciekawie".
11:46 PM · 16 paź 2022·Twitter for Android" {]]>TUTAJ]]>(link is external)}.

  Inni komentatorzy wspominali coś o lewicy czy Konfederacji.  No cóż, zbyt "ciekawie" - jest w polityce międzynarodowej, mamy wojnę Rosji z Ukrainą, Putin grozi użyciem broni nuklearnej, a zachęca go do tego Macron {]]>TUTAJ]]>}.  Jeśli jednak chodzi o krajową politykę to Wielgucki ma rację.  Obserwujemy ciągle przepychanki tych samych polityków, czasem wymieniony zostanie jakiś minister.  Nudy!!!  Równie jałowe są spory Polski z UE.  Unia nie chce płacić, bo liczy na upadek rządu PiS.  To dobry argument za tym, by właśnie na PiS głosować w najbliższych wyborach, zwłaszcza iż PO demonstruje swą impotencję, snując "mokre sny" o zemście na "pisowcach".  Do rządzenia to oni się nie nadają.

  Wielgucki modli się o to, by żadne ze stronnictw nie uzyskało przewagi i by powstał słaby rząd niezdolny do działania.  Na szczęście, Wielgucki deklarował się wielokrotnie jako ateista, więc jego modlitwy mocy sprawczej raczej nie mają.  Ja uważam, ze w obecnej sytuacji politycznej najbardziej pożądana byłaby zdecydowana wygrana PiS.

 

  Moje notki z okresu 12.05.2020 - 3.09.2021 można znaleźć {]]>TUTAJ}.]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (9 głosów)