Zbrodniczy absurd

Obrazek użytkownika elig
Historia

  

  Dziś [27.01.2020] mamy obchody 75 rocznicy wyzwolenia przez sowiecką armię niemieckiego obozu Auschwitz.  Niemcy wymordowali tam ponad milion ludzi - przede wszystkim Żydów.  Oprócz nieprawdopodobnego okrucieństwa [podobnie jak i całego Holocaustu] zdumiewa mnie całkowity bezsens postępowania Niemców pod rządami Hitlera.  Ten ostatni wypowiedział wojnę całemu światu, m.in. Związkowi Sowieckiemu, a nawet Stanom Zjednoczonym.  W tej sytuacji władze hitlerowskie postanowiły skupić się na mordowaniu Żydów, ograniczając dostawy na front.

  Czytałam o tym, że niemieccy pracodawcy błagali władze, by zostawiły w spokoju ich pracowników.  O ile zapędzenie Żydów do obozów pracy mogło mieć jeszcze jakiś sens [choć było zbrodnią], to masowe mordy były idiotyzmem.  To nie był zresztą pierwszy przykład bezsensownego, ideologicznie motywowanego bestialstwa.  W początkach wojny ze Związkiem Sowieckim setki tysięcy żołnierzy sowieckich poddawały się Niemcom, chcąc walczyć ze znienawidzonym Stalinem.  Niemcy głodzili ich i rozstrzeliwali, przekonując wszystkich, że są jeszcze gorsi od Sowietów.

  To właśnie przez swoje okrucieństwo oraz ideologiczne zaślepienie Niemcy przegrali wojnę i sami ponieśli ciężkie straty.  Płynie z tego nauka: Nigdy nie należy wierzyć we własną propagandę.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Do przełomu 1941 i 1942 roku, do niemieckiej niewoli trafiło aż  3,2 miliona sowieckich żołnierzy. Ponad 2 mln z nich zmarło na skutek koszmarnych warunków bytowych w obozach. Niemieckie władze przynajmniej początkowo nie do końca zdawały sobie sprawę, jak cennymi zasobami dysponują. Według danych z października 1944 roku w Wehrmachcie i SS służyło 800 tysięcy ochotników ze wschodu. Dalsze 100 tysięcy walczyło w szeregach Luftwaffe i Kriegsmarine.

PS

Własow, zdradzony przez jednego ze swoich podkomendnych, został podstępnie ujęty w amerykańskim konwoju przez sowiecką specgrupę. 2 sierpnia 1946 roku radziecki dziennik „Izwiestija” w krótkiej notatce podał, że  generała i 11 jego współpracowników skazano na śmierć za zdradę i powieszono. Radziecki dziennikarz nie podał tylko, że byli członkowie Rosyjskiej Armii Wyzwoleńczej zawiśli na wbitych w potylicę rzeźnickich hakach. Żołnierze współpracujący z Niemcami, po dostaniu się do niewoli, byli przez  Rosjan uśmiercani, albo kończyli życie w GUŁagu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1616487

Obozy śmierci na terenie Niemiec przebudowano na parki,dzielnice mieszkaniowe. W Polsce pozostawiono krematoria, komory gazowe, druty kolczaste.Skutkiem są "polskie obozy śmierci".Zapakujmy całą infrastrukturę Auschwitz na wagony i wyślijmy do Niemiec i Izraela. To jest ich dziedzictwo.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1616493

Hitler zostal zmuszony przez Stalina do ataku na swojego nalepszego przyjaciela. Armia Czerwona stala na granicy, gotowa do uderzenia na Giermanca. Hitler tylko wyprzedzil atak. To byla samoobrona. Prowadzac wojne na Zachodzie, mial prawie odslonieta wschodnia flanke i Stalin chcial to wykorzystac. Wiec zmusil go do walki na dwa fronty, co przesadzilo o klesce Niemiec. Na nasze szczescie, Hitler upojony pierwszymi sukcesami, calkowicie zlekcewazyl przeciwnika. Duza role odegraly tu teorie rasistowskie zapozyczone od innej, znanej rasy "Panow". Dlatego "podludzi" kazal zamykac w obozach i nie dawac im wystarczajaceg do przezycja pozywienia. (Plan glodowy). Zamknieci, po wyjedzeniu trawy, musieli siebie wzajemnie pozerac. Tylko do stycznia 1942 roku, z glodu zmarlo okolo dwoch milionow jencow sowieckich. Niektorzy mowia, ze ponad trzy.  Niemcom poddalo sie okolo piec milionow i siedemset tysiecy zolnierzy, widzacych w Niemcach ratunek przed komunistycznym terrorem. Hitler ich nie wykorzystal! Dopiero w polowie 1942 roku Niemcy zgodzili sie na tworzenie oddzialow rosyjskich. Na szczecie byla to juz musztarda po obiedzie. Wczesniej wspolpracowali z Niemcami rosyjscy ochotnicy, tworzac milicje i oddzialy do zwalczania partyzantki sowieckiej. Ukraincom zezwolono walczyc w niemickich szeregach od polowy 1943 roku. Mielismy naprawde wielkie szczescie, ze Hitler uwierzyl, iz Niemcy to rasa Panow. Tak to wlasnie bywa z tymi rasami, ktore pragna na rozne sposoby, podporzadkowac sobie caly swiat.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1616567