Palec Lichockiej, czyli gównoburza

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

"Gównoburza" to wymyślone przez Rafała Ziemkiewicza spolszczenie angielskiego wyrazu "shitstorm".  Oznacza on medialną histerię rozpętaną wokół jakiejś dupereli.  Mamy z nią do czynienia od trzech dni, od momentu, gdy posłanka Lichocka po wygranym przez PiS glosowaniu w sprawie funduszy dla TVP pokazala opozycji środkowy palec, czyli tzw "fuck'a".  To własnie wywołało burzę.

 

  Nie tylko opozycja się wściekła, ale i niektórzy prawicowi publicyści skrytykowali Lichocką.  Znany bloger Matka Kurka [Piotr Wielgucki] 14 lutego napisał {TUTAJ}:

 

  "Obiektywnie patrząc, można się zgodzić, że jeden „fuck” Lichockiej w skali politycznej zadymy nie jest niczym nadzwyczajnym i znacznie gorsze rzeczy się zdarzały, ale tu nie o obiektywizm chodzi. Pokazanie środkowego palca na debacie poświęconej 2 miliardom na TVP, co opozycja usiłowała nakryć najpodlejszym populizmem „dajmy te pieniądze na onkologię”, to symboliczny samograj. Spoty, memy, skojarzenia, produkują się same. Mało tego, w tym samym dniu Lichocka przedstawiała w Sejmie treść uchwały potępiającej bandyckie zachowania dyżurnych KOD-ziarzy w Pucku i Wejherowie – środkowe palce opadają. Niestety z Lichocką jest znacznie więcej i poważniejszych problemów, które nijak się nie wpisują w: „nie takie rzeczy widzieliśmy”. Problem najważniejszy to kompletny brak odpowiedzialności i panowania nad sobą, co w polityce niemal zawsze jest dyskwalifikacją, przecież „poprawienie powieki” to nie pierwsza żenada w wykonaniu tej posłanki.".

 

  Ten sam bloger już po dwóch dniach musiał jednak przyznać:

 

  "Gdyby ktoś postawił u bukmacherów na palec Lichockiej, który przykryje te dwa fronty polityczne, dziś byłby miliarderem. Praktycznie nikt nie zajmuje się liczeniem podpisów na listach KRS, pomijam bunkry „kasty” jak Iustitia i pozostałych „ekspertów” zaangażowanych w klepanie bredni przez dzień i noc. Generalnie listy nie są na topie medialnym i politycznym, teraz króluje „język debaty politycznej” i przerzucanie się pomiędzy palcem Lichockiej, a „ty ch..u” w wykonaniu KOD-ziarskiej dziczy. W pierwszej kolejności trzeba powiedzieć, że przy katastrofie wizerunkowej, jaką posłanka PiS zafundowała nie tylko sobie, ale całej partii, jej głupota okazała się w powyższych aspektach pożyteczna. Rozbrojenie miny z listami KRS to bardzo duży plus, bo w normalnych warunkach mielibyśmy kocioł i być może nowe „uchwały” SN." {TUTAJ}.

 

  Dzisiaj [17.02.2020] bloger Echo24 [Krzysztof Pasierbiewicz] z refleksem szachisty wysmażył notkę "Platforma przewróciła się na „ośmiorniczkach”, a PiS się poślizgnie na „F*ck-u Lichockiej”" {TUTAJ}.  Czytamy w niej:

 

  "I tak, ten mogłoby się zdawać błahy incydent stał się punktem zwrotnym w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, gdyż w podświadomości potencjalnych wyborców zakodowała się nie tyle bombastyczna konwencja inauguracyjna Andrzeja Dudy, co ów f*ck Joanny Lichockiej, który siłą rzeczy stał się symbolem kampanii prezydenckiej walczącego o reelekcję obecnego prezydenta, co może z dużym prawdopodobieństwem sprawić, że Andrzej Duda Przegra zbliżające się wybory prezydenckie. 

Dlaczego tak sądzę? Bo „gest Lichockiej” wstrząsnął całą Polską i jak podaje portal internetowy OKO. Press – vide: https://oko.press/gest-lichockiej-przebil-putina-i-acta2/ , F*ck Lichockiej miał tylko w piątek - UWAGA! - 72 mln zasięgu! 

Pójdę jeszcze dalej. „F*ck Lichockiej” sprawił, że dosłownie w ułamku sekundy szlag trafił dobre imię PiS-u, gdyż z natury dumni Polacy tej kojarzącej się z partią Kaczyńskiego bezczelnej obrazy ich honoru nigdy nie zapomną, - tak jak do dnia dzisiejszego pamiętają historyczny "gest Kozakiewicza". Powiem więcej. W debacie publicznej przed następnymi wyborami parlamentarnymi, ów „palec Lichockiej”, podobnie jak niegdyś „ośmiorniczki”, - będzie wypominany PiS-owi setki, jeśli nie tysiące razy. Zaryzykuję tedy także tezę, iż czwartkowej nocy w polskim Sejmie, - mit niezniszczalnego PiS-u prysł, - jak przysłowiowa mydlana bańka. 

I nie wiem, jak Państwo, - ale w tej paskudnej dla PiS-u sytuacji nie wykluczam nawet możliwości przyśpieszonych wyborów parlamentarnych, które mogą się skończyć dla partii Jarosława Kaczyńskiego spektakularną porażką.".

 

  Uważam, że Pasierbiewicz nie ma racji.  Ten gest nikogo nie obchodzi, a za powiedzmy - dwa tygodnie - nikt o palcu Lichockiej nie będzie pamiętał.  Dziś przyćmiewa on "onkologiczną" kampanię opozycji, ale wkrótce zostanie wyparty przez kolejną gównoburzę. Od czasu "ośmiorniczek" publiczność znacznie uodporniła się na takie zagrywki.  Nastąpiła ich inflacja i gównoburze stają się coraz mniej skuteczne

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:11)

Komentarze

Lichocka palcem zostawiła mojego Prezydenta i 95 innych osób w smoleńskim błocie. Palec Lichockiej sikał na znicze, drwił z Krzyża, poniżał katolików i ludzi myślących konserwatywnie. Lichocka palcem zabiła Marka Rosiaka i rozpętała przemysł pogardy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1619013

Husky, do tej pory bez znaczenia dla Totalnych było, ile nakradli Bury z Gawłowskim, ile kopert wziął Kopertfield, ile wyzwisk na sali sejmowej padło z ich ust, również w kierunku Lichockiej. Dzisiaj jakiś Totalny debil z Wrocławia pokazał zdjęcie chorych na nowotwory dzieci z ogolonymi głowami, którym Lichocka pokazuje środkowy palec. Czy to nie jest już zbydlęcenie?, jak się ma do tego Palec Cichockiej i co myślisz, że to cokolwiek zmieni w ich coraz bardziej wrogim nastawieniu do PiS, to nie ma żadnego znaczenia, do tych ludzi żadne argumenty już nie trafiają, beton we łbach. Również po drugiej stronie, gównoburza, jak mówi Ziemkiewicz, rozpętana wobec Palca Lichockiej niewiele zmieni, ci co mieli poprzeć Dudę, to go w maju poprą, bo to był tak naprawdę niewiele znaczący gest, na jaki Totalni już dawno zasłużyli. Ten gest Polacy codziennie wykonują tysiące, no fakt, że nie powinno go być w  sejmie, ale żeby zaraz miało to poniżać katolików, drwić z krzyża, zabijać Rosiaka..........? Za ostro Husky, za ostro. Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1619085

Ten fakulec się należał totalniactwu jak psu micha !  Pani Lichocka  zaimponowała mi . Ma Kobita  jaja.Bezczelne łączenie tego gestu z chorobami onkologicznymi stawia ich w na równi z nekrofilią. 
Na szczęście w Maju będzie kop w doope i ślad po tych wszarzach zginie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1619118

Nie odpowiadasz, więc jestem pewien, że ten Twój powyższy komentarz, to były normalne kpiny z tej całej Gównoburzy, która rozpętała się po pokazaniu Palca Lichockiej. Szkoda tylko, że włączyłeś w tę kpiącą wyliczankę Smoleńsk, który powinniśmy od czegoś takiego trzymać z daleka. Pozdrawiam 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1619123

Faktycznie to nie bylo potrzebne.

Przyznaje Ci racje

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1619147

Byłaby z mojej strony pełna zgoda pod Twoim komentarzem ale pod jednym warunkiem, że dodałbyś na końcu tekstu znak zapytania, co byłoby świetną ripostą na artykuł i POzostałe POprawne komentarze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1619162

Nie sadze, ze Pasierbowicz jest dobrym prorokiem. Uwazam, ze nawet za tydzien nikt o tym juz nie bedzie pamietal. To jest klasyczny shitstorm o ktorym niektorzy przypomna sobie dopiero na widok Lichockiej.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1619024

Bronili już dzika, kornika i wiewiórki.
Wspierali "żywą gotówkę" i nauczycieli przebranych za krowy. Jedli banany w antyrządowym proteście.
Teraz na potęgę wystawiają środkowy palec gdzie się da.
Prezes pewnie modlił się o głupią opozycję, ale Pan Bóg zdrowo przesadził.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1619040

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1619148

... nie czepiaj się tych ze zdjęcia bo ono jeszcze jest na pewno z czasów gdy służba zdrowia pod rządami PO PSL SLD była w tak świetnym stanie, że brak papieru toaletowego, papierowych ręczników i środków czystości wymagał wietrzenia środkowego palca po użyciu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1619163