Odprężania górotworu c. d. - sesja Rady Warszawy - HGW

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Wczoraj [31.08.2016 napisałam notkę "Kto zastąpi Hannę Gronkiewicz-Waltz? I kiedy?" {TUTAJ}.  Komentator Cyborg dodał:

"@ elig
cyborg - 31 Sierpnia, 2016 - 23:19 Znane z technik górniczych "odprężanie górotworu" ? Sztuczny, kontrolowany zawał. Kogo ma ochronić ?".

  Na dzisiaj [1.09.2016] Hanna Gronkiewicz-Waltz zwołała nadzwyczajną sesję Rady Warszawy poświęconą aferze reprywatyzacyjnej.  Podejrzewa się, iż Warszawa mogła stracić wskutek reprywatyzacyjnych przekrętów ponad 4 mld złotych.  Wiekszość tych kantów miała miejsce podczas dziesięcioletnich już rządów HGW w stolicy.  Sądzę, że to posuniecie HGW jest dalszym ciągiem owego "odprężania górotworu".  Naczelnym postulatem HGW i PO jest powołanie komisji Rady Warszawy ds reprywatyzacji.  Prawdopodobnie ma ona wybielić HGW.

 Podczas sesji HGW usiłowała zwalić całą winę na urzedników mianowanych przez Lecha Kaczyńskiego.  Wsród publiczności przeważali jednak członkowie lewicowych organizacji broniących praw lokatorów [kierowanych m.inprzez Jana Śpiewaka, Piotra Guziała, czy Piotra Ikonowicza]  Wszelką wzmiankę o PiS witali okrzykami "lokatorzy to nie PIS".  Wypowiedzi HGW zagłuszało wycie i apele "do dymisji!".  Tłumaczenia HGW najlepiej ocenił Rafał Ziemkiewicz na Twitterze {]]>TUTAJ]]>}:

 "Nie jestem złodziejką, jestem tylko idiotką. Robiłam w tym mieście za świetnie opłacanego słupa, przekrętów nie rozumiałam - taka linia obrony".

 Radny Piotr Guział przypomniał sprawę pożydowskiej kamienicy przy Noakowskiego, ukradzionej przez rodzinę Waltzów.  Wykazał, iż HGW kłamała w tej sprawie.  Wyjaśnienie HGW podsumował na Twiterze Stanisław Janecki {]]>TUTAJ]]>}:

 "Zwrócili nam kamienicę, gdy byliśmy z mężem za granicą. Jak wróciliśmy, już nic nie dało się zrobić, więc musieliśmy zatrzymać. Jasne?".

 Radni PiS byli przeciwni powstaniu wspomnianej wyżej komisji.  Cezary Jurkiewicz powiedział:

 "Komisja jest komisja fasadową. Nawet nie będzie w stanie dotrzeć do najciekawszych PiS tego nie poprze. Uważamy jednoznacznie, to czas działania CBA i prokuratury – to jest czas działania dla nich. Jak chcecie sobie wyobrazić, by komisja doraźna złożona z pięciu radnych obradowała nad materiały z lat 1990-2016. Ile tysięcy wniosków to jest do przejrzenia? Nie wplątujcie nas w to, co media nazywają aferę reprywatyzacyjną. My nie chcemy w tym brać udziału. To pani prezydent tego miasta jest odpowiedzialna za to wszystko, co się w tym wydarza (...)
 Nie wplątujcie nas w to, co media nazywają złodziejską aferą. To pani prezydent odpowiada za swoich urzędników, za procesy. Dziś mamy wyjątkową sytuację. Radni PiS są w opozycji. Wszystko może się tu dziać, gdy przychylą się radni z PO. Dwa razy zwołaliśmy sesje specjalne i nigdy nie przyszła pani prezydent Gronkiewicz-Waltz. My robiliśmy swoje – powiedział radny PiS." {]]>TUTAJ]]>}.

  Dlaczego uważam, że ta sesja Rady Warszawy to "odprężanie górotworu".  Ano, to prawda, że wszyscy obecni poza radnymi PO domagali się dymisji HGW, a sama pani prezydent wypadła fatalnie.  Co więcej, sesja ta była w znacznej części transmitowana na żywo przez TVP Info [relacja także na stronie internetowej {]]>TUTAJ]]>}] oraz TVN24.  Wielu widzów mogło się więc zapoznać ze skalą przekrętów i z protestami warszawiaków.  W Radzie Warszawy większość mają jednak radni PO i powołają taką komisję, jakiej zapragną.  Owa burzliwa sesja pozwoli tylko na wyładowanie emocji i na nic więcej.  Ja pokładam moje nadzieje w działaniach prokuratury oraz CBA.  Ta sprawa to wierzchołek góry lodowej.  Nawet dymisja HGW nie wystarczy.

  

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

otrzymane podczas udziału w rekolekcjach Odnowy w Duchu Świętym wielekroć powtarzała, że "zetrze swych wrogów". Toteż czuła się bezkarna. Tyle, że z Duchem Świętym to ona ma tyle wspólnego, co ja z satanistami. 

Wyjątkowo wstrętne, podłe babsko. Właściwie to chciałabym zobaczyć ją w Sądzie, na ławie oskarżonych.

Doczekamy się sprawiedliwości. Nie tylko dla HGW.

 

 

 

 

Vote up!
8
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1519389

@St_Janecki to prawie jak przymusowa kamienica. To taka kara, ukamienicowanie

 

jeden z lepszych(moim zdaniem)komentarzy.

 

Vote up!
7
Vote down!
0

#1519399

Zostawiłem was ze wszystkim a wy co?!

Jak mogłyście to wszystko tak spie***yć!

Pamiętajcie!

Nie znacie mnie, ani ja was!

Vote up!
3
Vote down!
0
#1519450

To dobra pora na wdrożenie programu Więzienie 25 lat + i rozliczenia tych złodziei i zaprzańców. A przy okazji spędu tzw. sędziów należy zastosować rozwiązania Erdogana! Bez tych działań za jakiś czas obudzimy się ponownie w państwie sitwy PO i PSL, wspomaganego przez Nowośmieszną, która nie będzie już śmieszna, ale UBecka oraz wspieranego przez żądnych krwi SBeków i WSI z KODu. Oni z nami nie będą się cackać!

Vote up!
4
Vote down!
0

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

#1519412

Jeszcze 2-3 dni i Hania- syrenka warszawska zacznie śpiewać
"Dobry Jezu a nasz Panie..."

Vote up!
2
Vote down!
0
#1519448

Są tacy co będą woleli zaśpiewać to NAD NIĄ !

Vote up!
0
Vote down!
0

#1519566

To nie jest nasza Hanka.

Taką Hankę można kupić w każdym sklepie z Hankami.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1519449

Ha, zlodzieje reprywatyzowanych nieruchomosci sa nie tylko w Warszawie ale przede wszystkim poza nia. Jak tylko zacznie sie zalatwiac spadkowe w odniesieniu to zagrabionego majatku dekretami Bieruta w Warszawie, natychmiast pojawia sie osobnicy wnoszacych roszczenia Ja osobiscie doswiadczam sytuacji w sadzie krakowskim gdzie zapisy testamentu napisanego w formie TRUST-u bylego wlasciela nieruchomosci w Warszawie, stanowia postawe o orzeczenie spadku dla osob trzecich. Rodzina w Polsce nie ma nic do gadania, Sad w majestacia bez_prawia, odtwarza testament a dokladnie Trust ( trust-y sa dokumentami poufnymi w przeciwienstwie do probate czyli postepowania spadkowego w Anglii), w oparciu o zeznania swiadkow i rozwodniona kopie tego niby testamentu. Zadne slowa tlumaczenia sedzinie, ze to nad czym sie pochylaja jest Trustem a nie klasycznym testamentem, a sady polskie ze wzgledu na jurysdykcje terytorialna i brak prawa Trust-owgo w Polsce, nie sa wlasciwe do rozpatrywania takich dokumentow. Rownoczesnie potoczne tlumaczenia zapisow takiego dokumentu bez analizy prawnej jest bezsensem. Ale adwokaci strony przeciwnej maja widocznie jakas magiczna sile sprawcza, za pewne wspomagana perspektywa wejscia w posiadanie 6000 m2 nieruchomsoci w centrum Warszawy, ze sad jest gluchy. Niech wyrok sie uprawomocni, to postaram sie na stronie niepoprawnych napisac wiecej slow.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1519455

Trudno się czyta. Postaraj się o polską czcionkę. Warto - temat jest ważny. W ustawieniach windowsa znajduje się możliwość dodania języka i klawiatury.

Vote up!
1
Vote down!
0

#1519569