HGW - czy celowo opóźniono publikację sondażu?

Obrazek użytkownika elig
Kraj

Dwa dni temu /9.08/ na stronie warszawskiego ratusza pojawił sie sondaż dotyczący oceny pracy władz Warszawy, a zwłaszcza pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Doniosła o tym PAP / http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=116189&filename=&idnews=119500&data=infopakietinfopakiet&_CheckSum=1581862776 /. Czytamy:

"Badanie zrealizował CBOS na zlecenie ratusza na losowej i reprezentatywnej próbie 1100 mieszkańców stolicy w wieku 15 i więcej lat metodą bezpośrednich wywiadów. Maksymalny statystyczny błąd pomiaru wynosi +/- 3 proc. Mieszkańców ankietowano w dniach 9 maja - 3 czerwca, tj. także w dniach, gdy trwało już zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania Gronkiewicz-Waltz.".

Ciekawe jest to, że wyniki sondażu opublikowano po ponad dwóch miesiącach od zakończenia badań. Skad to opóźnienie? Staje się ono zrozumiałe, gdy spojrzymy na dane na temat opinii warszawiaków o pani prezydent stolicy:

"Działania prezydent Warszawy 48 proc. ankietowanych oceniło negatywnie; 38 proc. było odmiennego zdania, a 14 proc. nie potrafiło udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. To spadek poparcia - jeszcze w dwóch przeprowadzonych w ub. roku badaniach Gronkiewicz-Waltz pozytywnie oceniło 52 proc. (w czerwcu) i 53 proc. (w listopadzie) respondentów.

W lipcu 2010 r. prezydent uzyskała 61 proc. pozytywnych ocen, a w grudniu - 68 proc. W 2011 r. było ich 67 proc. (w czerwcu) i 55 proc. (w listopadzie).

W najnowszym badaniu 46 proc. warszawiaków negatywnie oceniło też działania władz miasta; przeciwnego zdania było 41 proc., a 13 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".".

Wygląda na to, ze władze Warszawy celowo opóźniały opublikowannie wyników tego sondażu, by nie posłuzyły one jako argument na rzecz zorganizowana referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Nieudolność pani prezydent i jej ekipy staje się już słynna na cały świat. Niedawno "Głos Rosji" opublikował obszerny artykuł na ten temat, zatytułowany "Bunt w Warszawie" / http://polish.ruvr.ru/2013_07_29/Bunt-w-Warszawie/ /. Warto też zajrzeć do felietonu Rafała Ziemkiewicza "Z HGW po Warszawie" / http://dorzeczy.pl/subotnik-z-hgw-po-warszawie/ /. Jutro /12.08/ dowiemy sie, być może, czy to referendum się odbędzie. Według nieoficjalnych przecieków z 232 tys. zebranych podpisów, pozytywnie zweryfikowano juz 140 tys. /potrzeba 133 tys./. W normalnym demokratycznym kraju własna partia HGW zmusiłaby ją do dymisji. W Polsce nie można na to liczyć.

Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (1 głos)

Komentarze

Po prostu im się zapomniało!

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#375185

elig: Nie wierzę !!!

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#375200

Dam przykład obietnic wyborczych typu:zielona wyspa i między innymi dotyczących powrotu młodych ludzi z za granicy.

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#375256