Nowe Stronnictwo Drżących?
Wczoraj /1.12.2014/ bloger Janko Walski napisał tekst "Perpetuum mobile" /TUTAJ/. Stwierdził w nim, że:
"Najpierw JEDNI jak najęci miesiąc przed wyborami, że nie otwiera się na innych, INNI że otwiera się, ale nie na tych co trzeba, JESZCZE INNI, że lidera zmienić i wygrana w kieszeni, KOLEJNI, że lidera zostawić a zmienić "kamarylę" . A jeszcze - to zrobić, tego nie robić, tamto zrobiono nie tak. (...) Znów zabrakło procenta, dwóch, dziesięciu i głucha cisza. Z tej strony - przedwyborczej. Włącza się za to druga - powyborcza: nieudaczniki, przegrani, nigdy nic nie osiągną, twórzmy nowe. I powstają - takie w sam raz by przed kolejnymi wyborami dostarczyć paliwa Przedwyborczym".
To wszystko prawda, powstaje jednak pytanie: kiedy według Janko Walskiego można i należy krytykować PiS? Jego odpowiedź wyrażona w komentarzu do własnej notki /w Naszeblogi.pl/ jest jasna: gdy będziemy mieli wolną Polskę. Pisze on:
"Nie, że są nieważne, tylko tej wolnej Polski nie ma. Jak będzie z przyjemnością będę prowadził z panem dywagacje o błędach różnych ośrodków politycznych. Teraz potrzebna jest armia działająca w skoordynowany sposób na różnych frontach, tak jak rozumieli to polityczni przeciwnicy u progu II Rzeczpospolitej. To oznacza KONIECZNOŚĆ przyłączenia się do największej siły czy to panu podoba się czy nie.".
Jednym słowem - na razie "morda w kubeł". Jak jednak będziemy mogli poznać przyczyny słabości najwiekszej partii opozycyjnej, jesli nie będziemy dyskutować na jej temat? Nie należy raczej postępować jak Rafał Ziemkiewicz, który w sobotę przed drugą turą wyborów samorządowych uznał za stosowne opublikować w czasie ciszy wyborczej artykuł "Czy PiS jeszce istnieje?" /TUTAJ/ w którym opisal wszystkie możliwe /i niemożliwe/ wady tytułowej partii. Uważam jednak, że trzeba zbadać problemy PiS.
Moim zdaniem teksty takie, jak ten Ziemkiewicza ślizgają się tylko po ich powierzchni, nie docierając do sedna. Sądzę, że tym sednem jest STRACH - całkowicie racjonalny i usprawiedliwiony. W jednym z komentarzy do mojej notki "Klęski III RP" /TUTAJ/ napisałam:
"Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że PiS wciąż musi się obawiac FIZYCZNEJ LIKWIDACJI i strach ten jest w pełni uzasadniony. Bloger UPARTY napisał dzisiaj /http://blogmedia24.pl/node/69726#comment-329718 /:
„Otóż rzeczywiście sam fakt istnienia PiS`u jest dla nich śmiertelnym zagrożeniem (…)Gdy okazało się, ze propaganda jest nieskuteczna doszło do zamachu smoleńskiego w celu likwidacji PiS, bo dłużej w bezruchu trwać się nie dawało.”. Potem doszło jeszcze morderstwo w Łodzi.".
O to właśnie chodzi. PiS boi się śmiertelnie postkomunistycznych i postubeckich mafii, które pokazały, że nie cofną się przed niczym i mają wsparcie z Rosji. Wielokrotnie podejrzewano PiS, iż nie chce wygrać wyborów. To nie tak, ono boi się zbyt wielkiej wygranej, by nie doszło do następnego nieszczęścia.
Do tego podstawowego lęku dochodzą następne, np. strach przed mediami. W linkowanej wyżej mojej notce zacytowałam komentarz Józefa Darskiego, który napisał:
"Józef Darski
2014-11-19 [19:45]
Po raz pierwszy sprawa fałszerstw stanęła po wyborze Komoruskiego i wtedy PiS i inni niepokorni, nawet śp. Jacek Kwieciński, twierdził, że by nie poruszać tego tematu, bo to oszołomstwo. No to teraz są owoce 4 lat tchórzostwa i kunktatorstwa.".
Dla mnie najlepszym przykładem tego strachu była sprawa Artura M. Nicponia, radnego PiS z Oleśnicy, którego w 2013 "Gazeta Wyborcza" oskarżyła o to, ze na swym blogu miał wzywać do zamordowania Tuska. Jarosław Kaczyński wziął wtedy stronę"GW", potępił NIcponia i zawiesił go w prawach członka partii. Nicpoń zlikwidował blog i wycofał się z wszelkiej działalności publicznej /TUTAJ/.
W maju 2013 okazało się, że Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy, ustami Marcina Friko, zastępcy prokuratora rejonowego, który opierając się na opinii wydanej przez powołanego przez prokuraturę biegłego stwierdza, że Artur M. Nicpoń nie nawoływał do zabicia premiera Tuska. /TUTAJ/. Jarosław Kaczyński przyczynił się więc do zniszczenia niewinnego działacza swej partii i likwidacji jego świetnego portalu blogerskiego - ze strachu przed "GW".
Coś podobnego zdarzyło się 20.11.2014, gdy PiS w niejakiej panice odcięło się od protestu w siedzibie PKW. Strach jest złym doradcą. PiS boi się też spontanicznych wystąpień ludzi. Samo żadnych nie inicjuje, a do działalności innych ugrupowań odnosi się podejrzliwie. Wystarczy przypomnieć sprawę "ucieczki do Krakowa" przed Marszem Niepodległości i policją. W efekcie w Krakowie mamy kilkunastotysięczną dostojną uroczystość, na która nikt nie zwraca uwagi, a w Warszawie co najmniej kilkadziesiąt tysiecy młodych patriotów jest zdanych na łaskę i niełaskę prowokatorów i policji z jej pałkami i gazem.
No cóż, zdarza sie często, że pies, który dostał solidne lanie, potem przy byle tupnięciu chowa się pod stołem i skomle. Nie obroni on już domu przed złodziejem. Na zakończenie powiem skąd wziął się tytuł obecnej notki. Otóż w PRL-owskim Froncie Jedności Narodu była taka partia SD - Stronnictwo Demokratyczne. Niby niekomunistyczna, skupiająca inteligencję i rzemieślników, panicznie bała się PZPR i starała się pokazać, iż jest bardziej komunistyczna niż sami komuniści. Dlatego też mówiono o niej SD - Stronnictwo Drżących /ze strachu, oczywiście/.
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 1073 odsłony
Komentarze
cytat Darskiego
2 Grudnia, 2014 - 21:04
Jakże wymowny
@elig
3 Grudnia, 2014 - 06:28
Witam
Własnie tego przede wszystkim - bojowości, bardzo mi w PiSie brak.
Zobaczymy, czy 13 grudnia będzie zrywem, czy pogrzebem.
Pozdrawiam
JK
Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.
Stronnictwo sytych
3 Grudnia, 2014 - 08:05
Chyba PiS można raczej za Stronnictwo Sytych uznać. Lokalni liderzy i partyjni aparatczycy dobrze czują się jako opozycja, "druga siła". Bojowi ludzie są raczej usuwani w kąt albo poza partię, dominuje myslenie- drugi wynik zawsze zrobimy. No i kruchośc kadry, słabośc lokalnych struktur. w moim powiatowym miasteczku w PiS jest 7, słownie siedem osób, w calym powiecie aktywnych mniej niz 20. O tym by powiększyc kadrę o sympatyków, członków klubu "GP" / jest o wiele liczniejszy nniz PiS tutaj/, czt Ruchu im. L. Kaczyńskiego / jeszcze liczniejszy/ nie słychać. Wynik wyborczy, niezły obecnie, to praca ludzi z tych ugrupowaćń i 3-4 kolegów z PiS. "Nasza" lokalna posłanka wycięła juz wszystkich samodzielnych w 5 powiatach z list PiS, a jej program na przyszły rok jest prosty - ona ma się dostać ponownie do Sejmu i żadnej konkurencji, smutne ale tak to jest.Tak nie da się wygrać...tylko czy taki jest cel? Jeżeli już "Stronnictwo Drżących" to raczej z obawy przez zwycięstwem...
Yagon 12
Kolezanka
3 Grudnia, 2014 - 12:53
To wstrętny babsztyl,który chce z przynależności do partii zrobic sobie sposób na życie.Jej nie zalezy na niczym innym jak tylko zapewnieniu profitów finansowych płynacych z zajmowanych stanowisk.Zresztą odnosze takie wrażenie i do innych działaczy PiSu.Jest to smutne ale prawdziwe.
Jeszcze zaświeci słoneczko
Kwestia PIu w komentarzach i
4 Grudnia, 2014 - 14:10
Kwestia PISu w komentarzach i analizach politycznych ma jedną podstawową wadę, która ma potem konsekwencje w dzialaniu. Otóż większość komentatorów czy to zawodowych czy to blogerów-amatorów popełnia zasadniczy błąd udając lub sądząc naiwnie w dobrzej wierze, że opis polityki można sprowadzić do walki między PIS a PO. Otóż przeciwstawienie PISu PO jest fasadowym zabiegiem maskującym prawdziwą rolę PO, prawdziwe mechanizmy władzy i brak demokracji w Polsce.
Prawdziwa polityka jest uprawiana zakulisowo, poza fasadą, przez grupy establishmentu postkomunistycznego, które, przez tę głupotę blogerską, są wyjęte spod kontroli opinii publicznej. Tylko sporadycznie na poziom opinii publicznej docierają odgłosy walki buldogów pod dywanem jak w przypadku afery taśmowej, którą szybko zameciono pod dywan.
Ta błędna sytuacja jest także, w dużym stopniu, zasługą blogerów, którzy poddają się takim manewrom.