Jerzy Targalski napisał dziś to, co ja głosiłam już wczoraj

Obrazek użytkownika elig
Idee

  Wczoraj /13.03.2015/, koło południa, napisałam notkę "Ostatnio Putin zrobił dużo dobrego dla Polski"  /TUTAJ/.  Stwierdziłam w niej;  "Czy ewentualny upadek Putina będzie korzystny dla Polski?  Moim zdaniem - NIE.  Są bowiem dwie możliwości.  Albo jego następca będzie jeszcze bardziej wojowniczy i rozpęta jeszcze wiekszy konflikt, który prawdopodobnie będzie miał tragiczne skutki dla naszego kraju, albo - wręcz przeciwnie - następca Putina przedstawi się jako gołąbek pokoju, zwali wszystko na poprzednika i przyjdzie z gałązką oliwną.  Wtedy będziemy mieli do czynienia z powtórką z resetu Obamy oraz sojuszu niemiecko-rosyjskiego, które drogo nas kosztowały w latach 2009-2013.  Dla Polski najlepiej byloby, gdyby Putin rządził Rosją jeszcze przez pewien czas, będąc skutecznie powstrzymywany przez zjednoczony Zachód.".  Dziś natomiast zajrzałam na portal Niezalezna.pl i znalazłam tam tekst Jerzego Targalskiego "Wypijmy za zdrowie Putina"  /TUTAJ/:  "Dodano: 14.03.2015 [08:55]   Jeżeli Władimir Putin jest ciężko chory, to jest to jego koniec. Dla Polski oznacza to katastrofę, ponieważ pojawi się nowy car, a wówczas zarówno rozkwitnie polityka resetu i miłości Ameryki do Rosji w celu zneutralizowania jej w konflikcie chińskim (USA będą płaciły interesami naszego regionu), jak i stan miłości między kanclerz Angelą Merkel a następcą Putina, który osiągnie takie apogeum, że z Polski nic nie zostanie. Jeżeli ten scenariusz by się ziścił, to może się okazać, że nawet rząd suwerennej Polski nie będzie miał pola manewru i że Polacy jak zwykle przespali okres koniunktury, że nie chcieli niepodległości, bo wybrali los służalców i nimi pozostaną. Jedyna nadzieja w tym, że Putin nie jest ciężko chory, że wróci, skróci kilku bojarów o głowę, pójdą w ruch nahajki, żeby każdy w imperium wiedział, że panuje porządek i kto ma władzę.".  Targalski używa ostrzejszych wyrażeń, ale myśl jest ta sama.  Bardzo mnie cieszy, że fachowiec od spraw miedzynarodowych podziela moje poglądy.  Prawdę mówiąc, gdy wczoraj pisałam mój artykuł,. sądziłam, że są to rzeczy oczywiste typu: "Koń, jaki jest, każdy widzi".  Okazało się jednak, że nie każdy.  Oto moja dyskusja ze znaną blogerką Eską w Salonie24:  "@ELIGNa litość!!!!

Przecież odejście Putina oznaczałoby przede wszystkim wojnę wewnętrzną w Rosji, a tym samym jej osłabienie. Co Ty piszesz!

ESKA  13.03 16:14

120436897@ESKAZ kim ma niby być ta wewnętrzna wojna? Przypominam, że odejścia Stalina, Chruszczowa, Breżniewa, Czernienki, Andropowa, Gorbaczowa i Jelcyna żadnych wojen nie spowodowały.

ELIG  13.03 19:17"  /TUTAJ/

  

Również Janko Walski spodziewa się poprawy po ewentualnym ustapieniu Putina.  Oto dyskusja z Naszeblogi.pl /link wyżej/:  "Janko Walski  2015-03-13 [18:12]

Szanowna pani Elig, nie ma ani w otoczeniu Putina ani poza kogoś gorszego od niego. Dlaczego? To proste, gdyby był, byłby Putinem! Tam wygrywa najbardziej inteligentny i najbardziej bezwzględny psychopata, który potrafi rozprawić się ze  wszystkimi innymi bezwzględnymi psychopatami. Tak było że Stalinem, Chruszczowem, Breżniewem i wszystkimi szefami rosyjskich służb. Jesli mamy do czynienia z zamachem, czego wykluczyć się nie da, to, tak jak w przypadku Stalina, najwyraźniej otoczenie uznało, że szef odleciał tak, że wszyscy już są zagrożeni. Nie byłoby to dziwne gdyż władza zawsze pompuje ludzi, czasem bez ograniczenia.elig  2015-03-13 [18:55]

  Putin rządzi już od prawie 15 lat.  Przez ten czas mógł się pojawić ktoś gorszy od niego, tylko na razie się maskuje /do czasu/.  Psychopaci świetnie potrafią to robić.Janko Walski  2015-03-13 [19:30]

A zasada sprężyny? Jeśli się ją ściśnie to odbija w drugą. Po chwilowym rozprężeniu bo ochlapus nie był psychopatą, nastąpiło sprężenie, po którym musi odbić w drugą stronę. Oczywiście nie od razu. Po śmierci Salina trwało to  aż trzy lata zanim odważono się głośno mówić, że Stalin to rzeźnik, a część niedorżniętych nawet do tej pory uważa go za słońce narodów. Jeśli trafi tu ktoś kto nie wie to przypomnę, że przed ochlapusem mieliśmy psychopatę planującego jądrowy podbój świata z wojskiem polskim w roli mięsa wiążącego siły, i terytorium Polski w roli rowu jądrowego zatrzymującego kontruderzenie (i odwrót własnych dywizji gdyby chciały skrewić).  Tak więc ta sprężyna od początku przewrotu bolszewickiego drga.elig  2015-03-13 [23:59]

  Czy to znaczy, że teraz może być znowu ochlapus?  Wtedy jednak Obama i Merkel będą mu stawiać wódkę i robić "reset".".Ja jednak wciąż pozostaję przy moim zdaniu.  To dobrze, że przybył mi sojusznik.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:11)

Komentarze

ja to wiem od baardzo dawna.

Jednakowoż za takie poglądy zostaniecie bez wątpienia posądzeni o "ruską agenturalność".

To święta zasada pewnych osób, pewnego schematu myślowego, który pokutuje na "Niepoprawnych" niczym zły duch

Wolanda.

Cieszy jednak, że rozsądek-choć z trudem-to przebija się do świadomości.

Polska jest skazana na politykę całej owcy przy sytym wilku.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1469698

Jest oczywiste, że tzw zachód przebiera nogami aby ukochać Rosję i każda zmiana będzie dobra aby robić interesy. Skończy się to jak zawsze. Trzeba będzie sprzątnąć ktoregoś z kolei cara, bo się za bardzo odkryje. Może nie tyle on, ile intresy pewnej  grupy, ktora go wypchnęła na czoło. Schemat ten powtarza się co kikadziesiąt lat. Niestety Polacy są zbyt głupi aby wypchnąć tubylców. Nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że aż tak głupi. Ażeby było weselej uważają się za pępek świata. Dlatego przegrywają wszystko jak leci, przez własną głupotę i arogancję. Przez bardzo ciasne rmy myślenia. Przez niemożność wyjścia poza te ramy.

Swego czasu napisałem, że gdyby otworzyć kopalnię kitu, który to zamieszkujący nad Wislą przyjęli, to można byłoby używać tego kitu do końca świata, na całym świecie, do szklenia wszystkich budynków.

Swego czasu napisałem również na Blog-n-roll, że Polacy i tubylcy podający się za Polaków zdołali w bardzo krótkim czasie zniszczyć wszystko to co inni wywalczyli własnym życiem, wolnością, rozpadem rodzin, stratą Ojczyzny. Wowczas to odzwało sioę kilku blogierów z potężnym krzykiem, że chcę wysyłać ich dzieci na barykady, bo wspomniałem o zmarnowanych polskich krzyżach i przestrzegałem, że to co oni zmarnowali ich dzieci będą musieli odebrać i znowu trzeba będzie stawiać polskie krzyże. Tylko będzie ich o wiele więcej i będą w realu, nie w przenośni. Wystarczył rok czasu, aby przekonać kto miał rację. Po tym wybuchu poprawności polskiej uznałem, że portal Blog-n-roll nie jest dla mnie. A ludzie mnie wówczas atakujący niczym wściekłe psy dalej się porodujują. Mało tego, od czassu do czasu czytam co się tam dzieje, i wygląda na to, że tak jakby zmienili poglądy. Jakoś w to nie wierzę.

Pzdr 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1469727

pełna zgoda.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1469772

Putin jest bardzo sprytnym osobnikiem potrafiącym sprzęgać ze sobą sprzeczne interesy różnych grup. Ale to tylko odwleka moment wybuchu jawnego konfliktu , poza tym bardzo utrudnia sukcesję gdyż wszyscy w jego otoczeniu są w jakiś sposób niekompetentni przejawiają zbyt wielką ignorancję w dziedzinach , które nie są im bliskie . Nie sądzę aby znalazł się ktoś kto mógłby kontynuować dotychczasową politykę Rosji. Również zdecydowany zwrot jest mało prawdopodobny ,osobiście stawiałbym na pogłębiającą się anarchię. I bardziej o takim rozwoju wydarzeń warto rozmawiać,inaczej znowu zmarnujemy historyczną szansę. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1469708

Czy przypadkiem śmierć Niemcowa nie wywołała obronnych reakcji sił, które uznały, że nieco rozszalały car może się im także dobrać do skóry? To nie pierwszy taki przypadek w historii Rosji - podobnych można by wymienić bez liku, choćby sprawę (głównie żydowskich) lekarzy, która niewątpliwie dopomogła we wcześniejszym zejściu z tego padołu płaczu "Ojcu Narodów", czyli Stalinowi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1469709

Jak trudno znaleźć kogoś,kto potrafi myśleć analitycznie i perspektywicznie o działalności naszego wroga. Emocje i brak rozwagi stwarzają dla nas przyszłość bardzą niepewną.Powszechny negatywny stosunek do Rosji i Putina stwarza zagrożenie dla naszego kraju.Tworzy stan agresji ze strony Rosji.Moim zdaniem Putin nie jest (lub nie był) człowiekiem nierozważnym,gdyż jego działanie w stosunku do Ukrainy mają znamiona akcji przemyślanej,chociaż mógł by zakończyć ją niemal błyskawicznie.Wszystkie moje komentarze dotyczące polityki naszego (nie)rządu,w których wskazywałem na konieczność umiaru w publikacjach i wypowiedziach na temat Rosji i Ukrainy były bardzo negatywnie przyjmowane przez innych komentatorów.Bardzo się cieszę,że mam sojusznika.

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

przeciw bezprawiu

#1469728

dziękuję za Twój głos nacechowany rozwagą i rozsądkiem.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1469773

Podobno odchodzisz z NEonu.ru?

 

Ktoś tam pisał - "nie da się iść dwiema drogami na raz..."

Mocno się starałeś, lecz się nie da.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1469778

Nasz bloger Bibrus w rozpaczliwym geście solidarności się ...........................zawiesił

a i DIXI na swoim blogu "wyraził' swoje zdanie o Bibrusie który w trybie awaryjnym szukał tam swojej przystani

http://dixiet.blog.onet.pl/2015/03/11/dla-j-kaczynskiego-na-tylnym-siedzeniu-miejsca-brak/#comments

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1469781

.... no dzięki Józefie, piękna "literacka"- 

uczta !

DIXI, dał czadu - pogonił czerwonego dziada do budy.

Ten głupkowaty cymbał, szukał azylu u Dixi-ego :-))) ?

ps.szczury uciekają z łajby.....a co z "pomidorówkami" : La Lunia, Rebe, KOSSOBOR ?

ps.

,,,, co z "naszym" jebniętym góralickiem :-))), zyje :-))?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1469811

Tak generalnie to stypa, wielka stypa, gorol nizinny jest w takim szoku i tak rozpacza że łzy już po plecach mu sie leją. La-lunie na nieszporach, pewnie też modla się o powrót kotka, a ten jak to w marcu ugania sie po dachach jak to "dachowiec" i zapewne tu do nas wróci bo gdzie 

coś mi się zdaje o ile pamietam to ban u nas kończy się mu  w pierwszy dzień wiosny. Zatem byle do wiosny

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1469815

.... wiesz Joe, jeśli ta swołocz wróci na nasz portal - a wszystko na to wskazuje - to ja dziękuję  !

Masz mój adres,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1469818

...a kim Wy u licha jesteście, żeby rozdawać karty wstępu na Niepoprawnych?? Bramkarze?, no to przypominam, że Niepoprawni to nie dyskoteka.

Wciąż trzymacie się jak pijany płotu przeróznych Niepoprawnych Autorytetów i mącicie, kręcicie, judzicie jak te stare baby na placu targowym.

O Zgrozo, apeluję o opamiętanie,...zachęcam gorąco, aby nie bajki, nie plotki, nie knucie od rana do nocy, ale służba Polsce, praca dla niej i poświęcenie było Waszą największą troską.

I tu jak znalazł... przypominam hasło kandydata PiS na najwyższy urząd w naszym kraju, pana Andrzeja Dudy.

PRZYSZŁOŚĆ NAZYWA SIĘ POLSKA.

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1469829

Witam

 

Dziękuję za ocenę mojego komentarza.Uwagi do moich wpisów są na tym portalu tak dostrzegane jak powietrze.Przykre to ale charakterystyczne i chyba nie będę nadal trudził autorów i komentatorów tego portalu.

Ale wracając do rzeczy. Chciałbym przypomnieć,że dyplomacja i poważne przemyślenia w polityce jest niezmiernie ważnym elementem operacyjnym.

Wystarczy sobie przypomnieć ciekawe postanowienia w latach 1939/40/41.Sierpień 1939 Pakt Ribentrop- Mółotow i ściskanie sobie rączek (Niemiec-Komuch) w Brześciu nad Bugiem,a już w grodniu 1940r- decyzja Hitłera o ataku na ZSRR,co nastąpiło po kilku miesiącach.

Bezmyślność i brak roztropności znacznej części Polaków,nawet tych znających się na rzeczy jest powalająca!

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

przeciw bezprawiu

#1469820

Do tego trzeba miec tzw. blekitna krew. Putin nie traktuje swojego narodu jak to czynia nasze pacany. Obserwuje jego poczynania juz dosyc dlugo. Jedno wiem ze idiota nie jest jak nasi. Z sojuszami to dmuchac na zimno. Czy ze wschodem czy z zachodem. Czego zadac przed od sojuszow ?  Zatrzymac szkalowanie Polski, uzbroic Polske po zeby. odbudowac gospodarke. Nie po ale, przed wyslaniem naszych zolnierzy gdziekolwiek. Mysle ze sprawa jest zamknieta i trzeba samemu walczyc o Polske.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

casey

#1469740

znakomity komentarz.

Jak daleko rodzimym marionetkom do Putina to naprawdę dłuuga historia.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1469774

Piszesz o tym satrapie o posturze gonopodium?

O tym rybim fiucie, tak wysychającym, że 8 dni usuwali mu zmarszczki?

O tym amorku, co z gołą dupą biega z nuklearną bombą?

O tym kosmicznym ego, które nie zmieściło się w plemieniu waciaków

i "nowej przestrzeni" w europie szuka?

O tym złodzieju opartym na chazarskim gabinecie?

O ludobócy, pacyfikatorze Czeczenii?

O tym, kto sprzedał broń islamistom, pod pozorem użycia jej w Czeczenii?

Tym, który próbuje szantażować Świat swoja "armią" naćpanych, zapijaczonych

i zahifionych degeneratów?

Ile ich jest?

120 mln?

To znacznie mniej, niż w historii bywało!

Nie napiszę, zebyś zawiesił go sobie na szyi, bo on nawet do

rozporka nie pasuje.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1470056

„Zatęsknimy za Putinem….” – czyli propaganda stara jak świat
(...)
A po trzecie – sugerowanie, że aktualnie rządzący Kremlem to najlepsza z realnych alternatyw, w dodatku zagrożona, bo czają się na nich jakieś straszliwe jastrzębie, więc najrozważniejsze co Zachód może zrobić to dogadać się z Moskwą teraz, żeby za chwilę nie mieć do czynienia z wariatem z nożem – to bardzo stara metoda rosyjskiej i radzieckiej propagandy.

Stosowana z większymi lub mniejszymi sukcesami nawet przez Stalina. Na łamach tygodnika „WSieci” przypominałem już kiedyś, że gdy w 1940 roku w Moskwie toczyły się pertraktacje radziecko-fińskie, Anastas Mikojan, Ormianin i członek ścisłego kremlowskiego kierownictwa, w czasie przerwy przeprowadził krótką „poufną” rozmowę z przedstawicielem Helsinek.

— Słuchajcie, ci Rosjanie zupełnie oszaleli! – wyszeptał Finowi do ucha. – Są przepojeni żądzą wojny, chcą totalnie zniszczyć wasz kraj. My, ludzie z Kaukazu (chodziło oczywiście o członków radzieckiego kierownictwa pochodzących z tego regionu – PS) powstrzymujemy ich z najwyższym trudem, ale nie wytrzymamy długo…
(...)
autor: Piotr Skwieciński

Cytowane za: http://wpolityce.pl/swiat/237270-zatesknimy-za-putinem-czyli-propaganda-stara-jak-swiat

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1469756

Dzięki za ten głos rozsądku. Otoż właśnie rozmawiać trzeba o konkretach , bo dopiero w ich obecności widać , która uniwersalna mądrość jest na czasie. Sam nie wiem z czego bardziej się śmiać - czy z pochwał Putina jako umiarkowanego czy jako dbajacego o własny naród? Tymczasem jego format to cos w rodzaju Amina z Ugandy, tylko miejsce inne nie pozwalające aż tak sobie pofolgować. 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1469919