Internet przeciw Kukizowi

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Podczas wczorajszego głosowania nad wotum zaufania dla rządu pani premier premier Beaty Szydło największą niespodzianką była postawa parlamentarzystów Kukiza.  Trzydziestu dziewięciu [z 41] posłów klubu Kukiza [i on sam] zagłosowało przeciw rządowi, razem z PO i partią Petru.  Wywołało to wściekłość internautów.  Prawie wszystkie z 1000 pierwszych komentarzy nt. wiadomości o glosowaniu nad wotum w Interii.pl {TUTAJ}  były poświęcone właśnie Kukizowi.   Były one skrajnie negatywne.  Wymyślano mu od zdrajców, porównywano z Palikotem i Giertychem.  Dostawało się też narodowcom.  To samo w innych portalach np.  Niezaleznej.pl {TUTAJ}.  Identyczne nastawienie było też w notkach blogerów, , np. Giza 3miasto {TUTAJ}:

 "Tymczasem pierwszy powierzchowny ogląd wyników głosowania mówi nam dobitnie kto jest kto w tym nowym sejmie. I oto okazało się, że Kukiz i jego menażeria osobliwości, to nic innego jak palikociarnia zmajstrowana ad hoc i medialnie rozdmuchana wyłącznie po to, aby uniemożliwić zmianę panującego w Polsce od 25 lat systemu.".

 W tym samym duchu pisały setki komentatorów, co przypominało gniewną reakcję internautów na wyłamanie się Kopacz z Grupy Wyszehradzkiej i  zgodę na przyjmowanie "uchodźców".  Opisywałam to w notce "Internetowa furia" {TUTAJ}.  Wtedy zapowiadało to klęskę PO w wyborach.parlamentarnych.  Dziś można podejrzewać, że dzięki temu jednemu głosowaniu Kukiz utracił co najmniej połowę zwolenników.  Próbowal się obecnie z tego tłumaczyć.  W portalu Interia.pl {TUTAJ} czytamy:

 "Klub Pawła Kukiza niemal w całości zagłosował wczoraj przeciwko udzieleniu wotum zaufania gabinetowi Beaty Szydło. W radiowej Jedynce Kukiz mówił, że w wystąpieniu premier zabrakło deklaracji o zmianach w konstytucji. Nie wyklucza jednak współpracy z PiS.  Wprawdzie takie słowa wypowiedział później Jarosław Kaczyński, ale - jak powiedział Kukiz - "to nie było wotum zaufania dla klubu Prawa i Sprawiedliwości, tylko dla rządu". Jego ugrupowanie głosowało nad konkretnym programem przedstawionym przez premier Szydło.

  Mimo wczorajszego głosu przeciw, Kukiz '15 widzi możliwość współpracy z PiS-em. Jak mówi, posłowie jego partii i PiS mogą na przykład postawić razem kogoś przed Trybunałem Stanu. "Idziemy w tych kwestiach z Prawem i Sprawiedliwością ramię w ramię" - dodał.".

 Ja nie wiem, czy Kukiz kpi, czy o drogę pyta?  Skoro raz został uznany przez swój elektorat za zdrajcę, to tak już pozostanie.  Utracone zaufanie nie powróci [zwłaszcza wśród mlodzieży].  Jeśli program premier Szydło mu się nie podobał - mógł przecież wstrzymać się od glosu, tak jak PSL.  Niewykluczone, iż Kukiz popełnił wczoraj polityczne seppuku i rzeczywiście podzieli los Palikota.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)

Komentarze

No to już wiadomo kim jest Kukiz. I jaką ma rolę odegrać w tym Sejmie. A także przez kogo i czym został zmajstrowany. I pomyśleć, że chwilami mu wierzyłem. Cieszę się, że nie dałem się zwieść. Skoro Tym Którzy Trzymają Władzę (określenie Rywina) nie wyszło z ordynarnym Podpalaczem Kotów to wymyślili wyszczekanego Jednomandatowego Narodowca. Tak to dzisiaj oceniam.  

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1499218

zachcianki

 

system się natychmist zmieni

gdy tylko Kukiz głośno zaśpiewa

takie to ostatnio zachcianki

dorastająca piętnastka miewa

 

PS Dobrze, że tylko takie!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1499229

Obrywało mi się od jego fanów, no ale pal 6, były zasadne.

 

Kukiz'15 to będzie teraz taka wędrująca po Sejmie kurzajka...

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1499237

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1499253

przed tym króliczkiem wyciągniętym z cylindra. Jego "niedźwiedziowanie" z herr Tusskiem i antykatolickie teksty jego piosenek mówiły o nim wyraźnie, kto zacz. Kolejny oszust i zdrajca, któremu na Polsce w ogóle nie zależy.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1499271

To wszystko smutna prawda. Jak skomentować postawę założyciela Solidarności Walczącej Pana Kornela Morawieckiego, który wstrzymał się od głosu przy votum zaufania dla Pani premier Beaty Szydło i własnego syna Mateusza Morawieckiego?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Aleksander Szumanski

#1499375