Dwa marsze i czterej przerażeni dziennikarze

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Dziś, 13.12.2015 wzięłam udział w V Marszu Wolności i Solidarności zorganizowanym przez Prawo i Sprawiedliwość.  Mimo paskudnej pogody było to budujące doświadczenie.  Przede wszystkim ze względu na frekwencję.  Na moje oko pojawiło się dwa razy więcej uczestników niż rok temu.  Wtedy pisałam {]]>TUTAJ]]>}:

 "[w 2014] Niezalezna.pl szacowała ją [frekwencję] na 60 tys., a Wpolityce.pl na 60-80 tys.  Ja skłaniałabym się ku tej ostatniej liczbie - było mniej wiecej o połowę mniej ludzi niż na najwiekszej jak dotąd manifestacji w Warszawie, czyli słynnej demonstracji "Obudź się Polsko" we wrześniu 2012.".

 Jeśli się nie mylę, to znaczy, że dziś musiało być między 120 a 160 tys. osób.  Portal Wpolityce pl zamieścił bardzo dobrą relację "na żywo" z dzisiejszej manifestacji {]]>TUTAJ]]>}, więc nie ma sensu, bym ją dublowała.  Wspomnę tylko, że scenariusz demonstracji był podobny jak w ubiegłych latach.  Najpierw hymn, potem wiersz "Psalm o gwieżdzie" Teresy Haremzy w wykonaniu p. Katarzyny Łaniewskiej, następnie Apel Poległych i modlitwa prowadzona przez o. Andrzeja Kapucyna.  Pani Halina Łabonarska odczytała deklarację ideową Marszu, a Tomasz Sakiewicz {]]>TUTAJ]]>}, Andrzej Gwiazda i Jarosław Kaczyński{]]>TUTAJ]]>} wygłosili przemówienia.  Złożono kwiaty pod pomnikiem Wincentego Witosa i ok. 14:00 [wszystko zaczęło się o 13:00] wiec na pl Trzech Krzyży dobiegł końca i Marsz ruszył w drogę.

 Wiodła ona Alejami Ujazdowskimi do Placu na Rozdrozu i dalej al. Szucha przed siedzibę Trybunału Konstytucyjnego, gdzie Jarosław Kaczyński wygłosił przemówienie ostro krytykujące TK {]]>TUTAJ]]>].   Po drodze składano wieńce pod pomnikami Ronalda Reagana, Ignacego Paderewskiego oraz Romana Dmowskiego.  Po oficjalnym zakończeniu pochodu w al Szucha delegacja Prawa i Sprawiedliwości oraz część uczestników marszu poszła złożyc kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego koło Belwederu.

 Wśród maszerujących przeważał optymizm i dobry nastrój.  Wznoszono okrzyki "Damy radę' i "Zwyciężymy", a takze "Andrzej Duda" i "Jarosław".  Wyraźnie mobilizująco wpłynęła na uczestników dzisiejszego marszu wczorajsza manifestacja KOD.  Oglądałam ją w TVN24.  Stacja ta stawała na głowie, by przedstawić ją jako gigantyczne wydarzenie, powtarzając w kółko te same ujęcia.  Nie udało się jednak ukryć, że mimo wysiłku czterech wspierających ją opozycyjnych partii zdołała ona zgromadzić kilka, najwyżej kilkanaście tysięcy uczestników.  Zmotywowała ona jednak zwolenników PiS do "dania odporu".

 Demonstracja KOD wywołała za to prawdziwy popłoch wśród dziennikarzy portalu Wpolityce pl . Wczoraj wieczorem i dziś rano ukazały się tam cztery bardzo podobne do siebie artykuły pióra Marcina Fijołka {]]>TUTAJ]]>}, Piotra Skwiecińskiego {]]>TUTAJ]]>}, Łukasza Warzechy {]]>TUTAJ]]>} oraz Stanisława Żaryna {]]>TUTAJ]]>}.  Wszyscy oni winą za powstałą sytuację obarczyli Prawo i Sprawiedliwość.  Marcin Fijołek napisał już w tytule:

 "Dobra zmiana przez wejście z buta. PiS dostaje dziś protesty na własne życzenie.".

 Według Piotra Skwiecińskiego:

 "U wielu architektów polityki nowych władz wygrały jednak (zrozumiałe) emocje, wygrała (zrozumiała) chęć wykrzyczenia swojej prawdy, wygrała (zrozumiała) chęć odegrania się.
Nie należy desperować. Nic strasznego się jeszcze nie stało.
Ale trzeba wyciągnąć nauki z feralnej soboty.".

 Łukasz Warzecha stwierdził, iż:

 "Mogła jednak być w tym zapewne kilkunastotysięcznym proteście również jakaś grupa ludzi autentycznie rozczarowanych początkiem sprawowania władzy przez PiS. Twardzi zwolennicy nowej władzy tę możliwość oczywiście lekceważą – to typowy objaw tryumfalizmu. I to właśnie może być groźne. Po sobotniej demonstracji warto sobie jednak postawić pytanie, jak liczna by ona była, gdyby nie seria błędów, składających się na bardzo mieszany obraz pierwszych tygodni nowego rządu i pierwszych miesięcy nowego prezydenta.".

  Wreszcie Stanisław Żaryn:

 "Niestety nie wygląda na to, by PiS pamiętał, w jakiej rzeczywistości medialnej przyszło mu objąć władzę. W sytuacji tak skrajnego przechyłu medialnego, w sytuacji drastycznej nierównowagi w podejściu do partii z różnych stron sceny politycznej rząd PiS-u musi być złożony ze „szczególarzy”, ludzi, którzy działają w sposób przemyślany i wyrachowany.Tymczasem w sposób zupełnie zaskakujący PiS plącze się o własne nogi i podkłada je sobie. Daje tym samym pretekst, by media urządzały kampanię absurdalnej niechęci do rządu.".

 Widać wyraźnie, że demonstracja KOD i medialny jazgot wokół niej śmiertelnie przestraszyły panów dziennikarzy.  A przecież wystarczy wyciągnąć wnioski z perypetii rządu Orbana na Węgrzech i zauwazyć, iż tego typu nagonki propagandowej ze strony lewicy i odrywanych od żłoba beneficjentów poprzedniego układu uniknąć się po prostu nie da.  Oni zawsze jakiś pretekst znajdą.  Jedyna rada, to nie przejmować się tym i robić swoje.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

A' propos panów dziennikarzy

lecąc K.I.Gałczyńskim

GDY WIEJE WIATR HISTORII,
LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.

Vote up!
9
Vote down!
0
#1501863

Szukałam bieżących informacji o marszu na wpolityce, i poczułam się zasmucona fotografiami z tego wydarzenia. Fronda pokazywałą tłumy. Relacja z przebiegu.

https://www.youtube.com/watch?v=61hD5kXjIRE

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1501869

Historia zna takie przypadki!

Pewien król, zresztą Grek, rzucił sie do morza bo żeglarze w pośpiechu radosnego i zwycięzkiego powrotu - czarne żagle postawili.

Nasi dziennikarze też nie poczekali na finał. Ludzie małej wiary.

Vote up!
8
Vote down!
0

#1501873

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Keysyr został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1501874

zatem czegóż szukasz wśród tekstów moherów i pisiorów?

Zbanowali Cię nowocześni pobratymcy ? Banitą Cię uczynili czyś prikaz dostał smieszyć  gdzie popadnie? (to pytanie retoryczne!)

Nie katuj się tak strasznie czytając nasze teksty, żółć już Cię zalewa a i żyłka pierdząca pęknąć Ci  może i krew zalać też...

Oszczędzaj się zatem, żeby bronić się nowośmiesznie przed swoimi własnymi paranojami.

Bez odbioru.

P.s.

A tak swoją drogą to nie zwróciłeś uwagi, że demonstracja zaKODowanych była poparciem starej właśnie komunistycznej władzy, starego koryta, która tylko  nazwy swobie przeflancowała na nowoczesną obywatelską itp.

Taki światły i nowoczesny, a nie zauważył.

No masz, może czas na kozetkę u jakiegoś psychomedyka?

 

Vote up!
9
Vote down!
0
#1501875

Panu dziękujemy na tym portalu, mącicieli i oszustów tutaj nie potrzeba.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1501894

Zdaje się, że wymienieni dziennikarze oraz historyk nie rozumieją o co tak naprawdę idzie gra i nie rozumieją reguł tej gry.

Gra idzie o Polskę wolną, a toczymy ją z układem który chce nas za niewolników, któremu prawdziwie wolna Polska jest nienawistna.

Zasady gry: nie ma takiej płaszczyzny (zasady, idee, pryncypia, imponderabilia...) na której możemy się z nimi porozumieć, oni tego nie chcą i wykorzystają każdy pretekst by nie dopuścić do prawdziwego odrodzenia się Polski (każdy trzeba niestety rozumieć literalnie). Też byłem w pochodzie i dawno nie znosiłem z taką pogodą przykrych jesienno-zimowych podmuchów deszczowego wiatru jak wczoraj:)

Vote up!
7
Vote down!
0
#1501887

Pomylił Pan dziennikarza Stanisława Żaryna z prof. Janem Żarynem. 

Tu prof. Jan Żaryn:

http://wpolityce.pl/polityka/274954-prof-zaryn-o-marszu-13-grudnia-chcemy-otrzymac-jasna-informacje-od-uczestnikow-ze-mamy-racje-ze-damy-rade-i-jestesmy-w-stanie-wyprowadzic-nasz-kraj-na-jednoznacznie-polskie-drogi-nasz-wywiad

 

Artykuł Stanisława Żaryna, wspomniany przez Elig tu:

http://wpolityce.pl/polityka/274892-w-sytuacji-tak-skrajnego-przechylu-medialnego-rzad-pis-musi-byc-pelen-szczegolarzy-tymczasem-czesto-sam-podklada-sobie-noge

 

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1501931

W Marszu 13 XII  miejsce na czele  należy się  Marianowi Kowalskiemu  z Kolegami z ruchów kibicowskich.

Ich brak razi, Ich milczenie jest jak krzyk.

PS.

http://zapodaj.net/91058af34d688.jpg.html

Vote up!
6
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1501888

Wymieniłabym Sakiewicza na Kowalskiego, którego bardzo, bardzo zabrakło.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1501951

a tu trzeba brzytwą, albo jeszcze gorzej, sprężynowym nożem....

https://www.youtube.com/watch?v=vVPo0fMxJUQ

Vote up!
4
Vote down!
-2

Verita

#1501957

Witam! Bylem wczoraj,bylo pieknie! Pomimo deszczowej,wietrznej pogody widzialem radosne wielkie tlumy,ktore skandowaly hasla nowych wielkich przemian w Polsce! Byl apel poleglych ,zamordowanych przez bezpieke bylych postkomunistycznych rzadow Byly piekne wzruszajace przemowienia patriotyczne Pana  A.Gwiazdy,J.Kaczynskiego! Liczbe uczestnikow demonstracji oceniam na 120-150 tysiecy! I ,wreszcie nie bylo przebierancow i prowokatorow!  Pozdrawiam!

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1501900

Witam ponownie! W niedziele demonstrujacy patrioci nowych zmian w stolicy ,w odpowiedzi jeczacego sobotniego KODu, skandowala -: Cala Polska z was sie smieje,Komunisci i Zlodzieje"!

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1501939

Tyle ludzi,razem w obronie rządu wybranego demokratycznie, ale przede wszystkim po to, aby oddać hołd ofiarą stanu wojennego. Warto było tam być z Wami wszystkimi,którzy tam maszerowaliście mimo chłodu,wiatru, deszczu. To było bardzo piękne uczucie być chociaż małą częścią tej społeczności prawdziwych patriotów i obrońców wartości za które ginęli nasi przodkowie. Dziękuję Wam wszystkim za obecność wczoraj. Razem damy radę tym nowoczesnym bolszewikom.

Vote up!
8
Vote down!
0

Tomek N.

#1501933

Czesc! Widze ,ze moja sugestia zadzialala! Wyjad na niedzielny marsz patriotow Polski do stolicy,zaowocowal przypadkowo ,ze zawitales! Masz duzo do przekazania,wiec komentuj wypowiedzi na forum! Powoli zapoznaj sie ,ze srodowiskiem! Poznasz tutaj wspanialych ludzi,ktorzy maja Polske w sercu! Niepokorni,to ludzie prawi do bulu! Oczywiscie ,ze sa drobne roznice postrzegania,ale caloksztalt w jednym zdaniu! Wszyscy kochaja wolna, godna Polske! Chociaz sa proby demontazu naszych postrzezen! Uklony dla Twojej Pani i Pociechy!  Pozdrawiam!

Vote up!
5
Vote down!
0

ronin

#1501983

Witam serdecznie. Ja również dziękuję za wspólny wyjazd i bardzo miłą rozmowę w podróży. Będe tutaj zaglądać i pisać o ile będę miał czas, bo ostatnio bardzo mi go brakuje. Zgadzam się z Tobą, że można się różnić, ale w obliczu tego co się teraz dzieje w Polsce, wszyscy dla których najważniejsze jest dobro naszej ojczyzny, powinniśmy się zjednoczyć i wspólnie jej bronić.Pozdrawiam Ciebie i całą Twoją rodzinę.

Vote up!
6
Vote down!
0

Tomek N.

#1502052

.

tj. Wojna - tzn. będą walki i Ofiary. Tzn. Patrioci - zbroić się /nie mieć ż a d n y c h  złudzeń 

Vote up!
2
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1503059