Ewa Błasik kłamcą lustracyjnym?

Obrazek użytkownika civilebellum
Kraj

Opinia publiczna (i tzw. decydenci) w milczeniu przyjmowała dotąd wyznania Pani Ewy Błasik. Co było tego powodem – czy zrozumiała dla naszej kultury niechęć do oczerniania osoby dotkniętej osobistą tragedią? sympatia dla bohaterskich prób przeciwstawiania się wszechobecnej, nachalnej propagandzie ówczesnego establishmentu (której te Jej wypowiedzi:

Andrzej chciał zabrać wszystkich generałów do samolotu Jak-40, ale jego przełożeni zadecydowali inaczej. ]]>http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ewa-Blasik-przed-wylotem-do-Smolenska-powiedzialam-mezowi-ze-go-bardzo-kocham,wid,18257565,wiadomosc.html?ticaid=1185e7]]>

Od współpracowników męża dowiedziałam się, że dzień przed wylotem, około godz. 17, przyszedł faks z Kancelarii Prezydenta, że generałowie razem z moim mężem, mają polecieć u boku prezydenta Lecha Kaczyńskiego Tu-154 ]]>http://autorzygazetypolskiej.salon24.pl/488469,generalowie-musieli-zginac]]>

Tak jakby przeczuwał coś. Chciał zabrać dowódców Sił Zbrojnych na pokład samolotu Jak 40. Dopiero kiedy do Dowództwa dotarła ostateczna lista, na której widniały wszystkie nazwiska dowódców – wówczas zrezygnował. ]]>http://wpolityce.pl/polityka/111119-ewa-blasik-maz-chcial-zabrac-dowodcow-sil-zbrojnych-na-poklad-samolotu-jak-40]]>

Mąż zresztą, po otrzymaniu zaproszenia na pokład tupolewa, planował zabrać dowódców wszystkich rodzajów sił zbrojnych do samolotu Jak-40. Właściwie do końca mówił o tym, że poleci Jakiem razem z innymi generałami. Jednak niedługo przed wylotem dostał polecenie od przełożonych, by lecieć Tupolewem ]]>http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/487581,ewa-blasik-wdowa-smolenska-general-andrzej-blasik-wiedzial-o-zamachu.html]]>

- „psuły szyki”, wprowadzając „niepotrzebny dysonas poznawczy” w międzynarodowe, „ostateczne ustalenia” Wysokich Komisji MAK/Millera)? 

Przeprowadziliśmy niezbędną lustrację – w dzisiejszej rzeczywistości czas usunąć kłamstwo z obiegu publicznego! W wyniku tejże rodzi się prosta alternatywa:

- albo tytułowy znak zapytania jest niestosowny

- albo Ewa Błasik mówi prawdę; ALE JEŚLI TAK, to:

w piątek w południe był przygotowany w 36 SPLT do lotu międzynarodowego wojskowy jak-40, posiadający

- zgody Białorusi i Rosji na przelot i lądowanie, - plan lotu,

- wyznaczoną załogę,

- listę pasażerów,

- zamówiony catering

i nieujęty w wydrukowanej we środę, 7 kwietnia (Jacek Sasin: poprzedniego [przed jego czwartkowym wyjazdem do Katynia] dnia wieczorem otrzymałem od protokołu dyplomatycznego taką książeczkę, jaką daje się wszystkim uczestnikom wyjazdu przygotowaną przez protokół - za: ]]>http://m.rmf24.pl/opinie/wywiady/kontrwywiad/news,nId,272081]]> ) „książeczce MSZ” (Program udziału prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w uroczystościach 70. rocznicy zbrodni katyńskiej), wg której Generałowie lecą tupolewem!

Czy może ta „książeczka” została jeszcze raz, w piątek 9 kwietnia, na nowo, ze zmianami, wydrukowana? są dokumenty ten ponowny druk potwierdzające? można publicznie pokazać obie jej wersje?

I kim zatem byli przełożeni, od których śp. Gen. Andrzej Błasik dostał polecenie, by lecieć Tupolewem?

 

Wzywam MSZ i MON do publicznej lustracji słów tej Dzielnej Kobiety – macie odwagę zarzucić Jej kłamstwo? Jeśli nie, jeśli i wy Ją zlekceważycie – sami okłamujecie Polaków i choć to nic nowego, bo wszystkie rządy tak robią, przynajmniej nie strójcie się w pawie pióra: Kłamstwo Smoleńskie ma wystarczająco wielu „bohaterów”!

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)