Czy "Drużyna Gowina" będzie zastąpiona np., przez "Narodową 11kę"

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Aktualną sytuację PIS-u można określić jako: "częściowo w ciąży", gdyż wbrew pozorom PIS nie ma większości do stanowienia prawa w Sejmie. Stan taki - porażenie wszystkimi plagami egipskimi, mimo iż jest bardzo interesujący zwłaszcza dla antypisu, niekoniecznie musi być komfortowy dla partii rządzącej. Bo niby jak można przepychać ustawy przy braku zaufania własnych (czy na pewno) posłów? Zresztą co tu mówić o jakimś antypisie, skoro "Drużyna Gowina" w zupełności wystarcza, a to dopiero początek! Sytuacja pana Prezesa jest ciężka, gdyż jeśli ogon postanowił raz pomerdać PIS-iem to przestał być sojusznikiem. Tylko co dalej, jak tu się przymierzyć do całej, czteroletniej kadencji?

Możliwości jest kilka i niebawem się przekonamy, czy kontestowana ustawa wejdzie pod obrady, czy nie, a jeśli wejdzie to czyje zdobędzie głosy oprócz PIS-u (stawiałbym na czerwonych, kukizowych i być może zielonych) i kto od pana G. się zastosuje do polecenia, a kto nie. Warto sprawdzić, gdyż może nie trzeba będzie wymieniać całej drużyny, a wystarczy zrezygnować z kapitana.

Gdyby natomiast się okazało, iż ustawa padnie, to wówczas kończą się żarty i zaczynają schody, gdyż przed decyzją spróbowania ponownych wyborów, warto byłoby poszukać koalicjantów. Koalicjantów, jacy by oni nie byli, zawsze będą lepsi niż wielka niewiadoma stąd moje skromne wskazanie na "Narodową 11-kę"

Swoją drogą - jestem dziwnie spokojny - iż PIS swoje 235 posłów pozbiera, mimo braku na swych listach owych bezcennych indywidualności jaką stanowi "Drużyna Gowina", a może - przy okazji - i bez kilkunastu innych.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Dobry tekst, gratuluję- szczerze!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Jerzy

#1609330

Będzie o jednego Polaka więcej. Dziękuję za ciepłe słowa.

Ps. Wcześniej czy później obie grupy z prawej strony zaczną walczyć razem, a nie przeciw sobie. Trochę wody w Wiśle upłynie, ale taki czas nastąpi. Nie twierdzę, iż PIS musi paść na kolana, ani że "Narodowa 11-ka" musi się kajać przed PIS-em (może nie ci narodowcy i nie ten PiS), ale czes wspólnej orki czerwonej zarazy nadejdzie. Nie ma alternatywy, chociaż obecnie pomiędzy prawostronnymi istnieje wzajemna niechęć i animozje (czasami nienawiść), ale to jest przejściowe. Może jeszcze w tej kadencji Sejmu, gdy prawa strona jest górą. Byłoby łatwiej, kiedy jeszcze jest jakakolwiek prawa strona w polskim parlamencie.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1609340

..."ale czes wspólnej orki czerwonej zarazy nadejdzie. Nie ma alternatywy, chociaż obecnie pomiędzy prawostronnymi istnieje wzajemna niechęć i animozje (czasami nienawiść), ale to jest przejściowe."

Podzielam Twój optymizm. Jedni muszą trochę ustąpić, a drudzy zmądrzeć. Wtedy zamiast marszu będziemy biegnąć do prawdziwie wolnej Polski

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#1609444

Gowin, to taka kure..a, która daje każdemu aby być na świeczniku. Gowin był w PiS wczesniej ale jak zauważył, że PiS przegrywa, to poszedł do PO, potem zobaczył, ze PO przegrywa to wrócił do PiS. Teraz widać poczuł znów krew i przewiduje upadek PIS-u i juz sie przymierza do przejscia spowrotem do PO.

a Kaczyńskiego najwiekszym chyba błedem jest to, ze walczy z Narodowcami, zamiast właśnie wyeliminować Gowina z PiSu i nie widać aby Kaczyński uczył sięna własnych błędach, bo zamiast zjednywać do siebie Narodowców, to zaczął zjednywać się z lewakami, a juzdobitnym dowodem na to jest powołanie (głosami PiS) na przewodniczącą Komisji polityki rodzinnej i coś tam jeszcze, lewaczkę. Tak ważna Komisja zarządzana przez lewaczkę, więc juz chyba mozemy być pewni co spotka ustawę (obywatelska) STOP PEDPFILII - potem PiS zwali winę na tą lewaczkę, ale elektorat PiS to na prawdę jest mądrzejszy od POwskiego i dobrze wiemy, kto tą lewaczke wsadził na to stanowisko i defakto ponosi odpowiedzialność za jej działania

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1609421

Jeśli PIS nie ma 460 posłów w Sejmie to czy może obsadzić przewodniczącymi wszystkich komisji PIS-kami? Nie, oczywiście część komisji ma mieć przewodniczących wedle parytetu. PIS nie ma nic do tego kogo dana partia desygnuje na stanowisko przewodniczącego komisji. Więc czerwoni celowo wypchnęli tę lewaczkę gdyż tam u nich innych niema .To jest ta zła wiadomość.

Dobra wiadomość jest taka, iż. przewodniczący komisji ma tylko jeden głos podczas głosowania, natomiast w każdej komisji PIS-ki maja większość, więc kto by nie był przewodniczącym, to i tak PIS-ki przegłosują swoje uzgodnienia. Zgoda?

W poprzedniej kadencji nie było czerwonej zarazy (ochoczo zastępowały ja różowa i zielona zaraza, tyle samo warte!), więc nie było takich dylematów, ale stan rzeczy był taki sam. Burdel w Sejmie był od początku do końca chociaż pod innymi flagami.

Reasumując: zanim wejdziesz w naszykowane przez czerwonych buty - pomyśl trochę, do końca pozostało 4 lata. 4 lata "maskirowki". Jeszcze nie takie akcje zobaczymy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1609453

Nie dziwię się, że lewaki proponują lewaków na przewodniczących - trochę powagi - dziwię się tylko, że na tych lewaków głosowało PiS i to defakto głosami PiS zostali przewodniczącymi komisji lewaki.!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1609865