Krzysztof Czabański "jedynka" PiS do sejmu na toruńsko/bydgoskim# spotkaniu Panny "S"

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Czyli my; starsi co najmniej o 35 lat członkowie NSZZ "Solidarność".
Ci z roku 1980, czyli jej początków oraz nasi młodsi koledzy, którzy przystąpili do nas, przystali póżniej, w stanie wojennym oraz po 89r.

Prości członkowie oraz funkcyjni z dawnych województw; toruńskiego, włocławskiego, bydgoskiego.
Mniej lub bardziej zasłużeni, już niektórzy mocno starszawi, ale przybyli na coroczne spotkanie zorganizowane w podtoruńskim Przysieku ( trasa Toruń-Bydgoszcz) na gościnnym terenie ośrodka Caritas diecezji toruńskiej.
Poprzednio, po 90 r. spotykaliśmy tylko w gronie Toruń i okolice w dawnym Porcie Drzewnym w sąsiedztwie firmy Towimor.
Tuż obok siedziby WSKSiM | Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oraz obecnie powstającej wspaniałej wiątyni Świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św.Jana Pawła II.
Od niemal dekady spotkania te odbywają się w szerszej formule właśnie w Przysieku.

Dla jednych to już kolejne, inni po raz pierwszy tam przybyli.
Okolicznosciowe powitania, odznaczenia, pogaduszki, wspomnienia, poczęstunek.

Różne opcje!
I atmosfera bliższa ... ekumenizmu, jesli tak mogę, nawet ja powiedzieć o sobie, niż tej codziennej, od lat młócki.
Miło, spokojnie, sympatycznie.
Niemal jak 35 lat temu!

Wspólne, wielkie, rodzinne zdjęcie wykonane przez naszych niezawodnych już od dziesiątków lat kolegów biegłych w tym fachu; Remigiusza Stasiaka oraz Artura Wiśniewskiego.
Remek juz niemal 30 dekady uwiecznia nasze facjaty.
Artur jako kilkunastoletni chłopak fotografował nasz słynny marsz-spacer między mostami, kiedy to 1 maja 1982 na apel totuńskiej podziemnej zdelegalizowanej "S" w kilkutysięcznym tłumie wyszliśmy na toruńskie nadwiślańskie bulwary, by zakpić z Jaruzela, zagrać na nosie komuchoatej władzy.
Potem po południu Artur 1 i 3 maja uwiecznił słynne toruńskie zamieszki na Starówce.
Obaj nam towaryszą więc od lat.

Przy tej okazji doszło do spotkania z kandydatem PiS na posła w naszym okręgu, pana Krzysztofa Czabańskiego, któremu władze PiS przyznały "jedynkę"!
Państwo Czabańscy; Anna i Krzysztof mieli więc okazję poznać wielu naszych kolegów z lokalnej panny "S".

Krzysztof Czabański, dziennikarz zawodu, też członek Solidarności od 1980r.
Następnie w 1981 był redaktorem "Tygodnika Solidarność, a po wprowadzeniu stanu wojennego w prasie podziemnej: "Tygodniku Wojennym", "Przeglądzie Wiadomości Agencyjnych", "Vacacie".
Od jesieni 1989 był zastępcą redaktora naczelnego "Tygodnika Solidarność", redaktorem naczelnym "Expressu Wieczornego", prezesem Polskiej Agencji Prasowej (w 1992) i ponownie redaktorem naczelnym "EW" (do 1995). W latach 1998–2001 był przewodniczącym Komisji Likwidacyjnej RSW Prasa-Książka-Ruch i równolegle w latach 1999–2000 prezesem Polskiej Agencji Informacyjnej.

" Publikował artykuły, komentarze i felietony w "Tygodniku Solidarność", "Życiu Warszawy", "Życiu", "Gazecie Wyborczej", "Wprost" i "Rzeczpospolitej".
W latach 1990–1996 uczestniczył w licznych programach publicystycznych w TVP i Polskim Radiu. Był członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w latach 1971–1990. Członkostwo w SDP ponownie uzyskał w 2010.

30 czerwca 2006 został wybrany na prezesa zarządu Polskiego Radia.
Od października 2007 do lipca 2009 zasiadał w radzie nadzorczej Telewizji Polskiej, a od 2007 do 2008 w radzie nadzorczej Polkomtela. Powrócił następnie do działalności publicystycznej m.in. w ramach współpracy z "Rzeczpospolitą", "Uważam Rze", "Niedzielą" i "W Sieci".
Jest autorem książek reporterskich i publicystycznych: O tym, co pod ziemią (Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, Warszawa 1980), Poker (Iskry, Warszawa 1980), Rodziny specjalnej troski (Krajowa Agencja Wydawnicza, Warszawa 1981), Bydgoszcz – marzec 1981. Dokumenty, komentarze, relacje (Wyd. Most (drugi obieg), Warszawa 1987), Ruska baba (Akces, Warszawa 2005) oraz Pierwsze podejście (Akces, Warszawa 2005).
Jest również autorem prozy literackiej ABC (Wyd. Przedświt (drugi obieg), Warszawa 1985). W 2008 wyróżniony Nagrodą im. Grzegorza I Wielkiego, przyznawaną przez miesięcznik "Niezależna Gazeta Polska" "

Władze PiS przyznały mu "jedynkę" do sejmu.
tak więc w trakcie kampanii wyborczej będziemy go często gościć w Toruniu, Grudziądzu, Włocałwku< Brodnicy oraz pozostałych miejscowościach naszego okręgu.

pzdr

# czyli z terenu obecnego woj.kujawsko/pomorskiego

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:6)

Komentarze

Nie zazdroszczę torunianom. Wybór na pierwszych miejscach tragiczny. Dziennikarz, ze strony Gowina nauczycielka, pan meleksiarz z wyrokiem na Cyprze, pani Sobecka co na pewno nie zmieni gospodarki na dobre...Proponuje rozglądać się za ludźmi na dalszych miejscach, może akurat ktoś gospodarny się znajdzie zamiast politykierów...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1492341

Bezpłatnie!

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

antysalon

#1492349