Polskie Państwo Partyjne...

Obrazek użytkownika Zebe
Kraj

Cechy charakterystyczne państwa partyjnego to dominacja partii we wszystkich sferach życia publicznego, zwłaszcza w dziedzinie polityki, stowarzyszeń oraz środków masowego przekazu; podporządkowanie ustawodawstwa i prawa interesom partii.

To także rozbieżność między ustalonymi przepisami prawa, a faktycznie obowiązującymi zasadami postępowania partii, władz państwowych, co stwarza pole do poważnych patologii z korupcją na czele.

Przenikanie się wzajemnie aparatu partyjnego i instytucji państwowych . Dyskredytowanie w zarodku wszelakich działań opozycji, negowanie jej funkcji kontrolnej oraz tworzenie obrazu ciągłej konfrontacji, wymuszonej przez opozycję. Wreszcie wskazywanie społeczeństwu na rolę obrońcy tegoż, przed całym opozycyjnym złem, które czai się na każdym rogu.

Nasuwa się nieodparta analogia z przeszłości ,dotycząca walki klas.
Takie Polskie Państwo Partyjne proponuje nam Platforma Obywatelska.

W dnu wczorajszym Donald Tusk przesłał ministrów swojego rządu do Sejmu RP, nie w obronie Państwa Polskiego, lecz w obronie swojej Partii i siebie samego. To wydarzenie epokowe w skali naszej młodej jeszcze demokracji.

To w przyszłej komisji śledczej będzie trwał atak na Opozycję poprzez obronę Platformy Obywatelskiej. To na tym froncie ma polec Państwo Polskie kosztem patologicznego partyjniactwa.

To wydarzenie wskazuje na intencje samego Donalda Tuska oraz jego funkcjonariuszy. Do pełni sukcesu brakuje jeszcze temu Towarzystwu swojego człowieka w CBA, a w przyszłości stanowiska Prezydenta RP dla samego Tuska.
Jak na razie Polskie Państwo Partyjne ma się nienajgorzej.

Czy tak będzie dalej, zależy w dużej mierze od mediów. Postawa mediów w tej chwili to duża zagadka . Są jednak pozytywne sygnały obiektywizmu z ich strony, co daje się w ostatnim czasie zaobserwować.

Oby media nie ugięły się i nie dały spacyfikować, czego sobie i nam wszystkim życzę.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

[quote=Zebe] W
Oby media nie ugięły się i nie dały spacyfikować, czego sobie i nam wszystkim życzę. [/quote]
Jest wojna .
Wódz idealnie wypadł w dzisiejszych prasówkach.
Nie byłbym zaskoczony - Prezydent na uchodżstwie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#33482