Nacjonaliści a rząd powstańczej Ukrainy, i inne ruskie dezy

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

Zadziwiające, jak mało konkretów przenika do blogosfery, w tym ostatnio zwłaszcza na temat Ukrainy. Niedawno prostowałem prywatnie kilka dezinformacji sowieckich; myślę że te szczegóły nie powinny ujść naszej uwadze.

1. Czy rząd w Polsce pomógł „nacjonalistom ukraińskim” objąć władzę. Rząd w Polsce nie jest rządem polskim. Między innymi znaczy to, że nie prowadzi własnej polityki - zwłaszcza wobec Ukrainy. Nie „pomógł” więc nikomu w niczym w Kijowie, a na pewno „dojść do władzy”.

2. Ale nawet na poziomie ruchów pozorowanych ten rząd robił coś wręcz odwrotnego niż „pomoc nacjonalistom w dojściu do władzy”. Symbolem jego roli jest choćby to, że R. Sikorski groził powstańcom śmiercią w razie odrzucenia stręczonego im przez siebie planu, który gwarantował władzę dla Janukowycza i dalszą kontrolę Moskwy. Powstańcy plan odrzucili.

Notabene, Moskwa do dziś żąda, by Ukraina wróciła do tego planu.

3. Kolejnym kłamstwem jest informacja, że powstańczy rząd w Kijowie w ogóle utworzyli (vel „doszli do władzy”) „nacjonaliści”. Nacjonaliści, czyli konkretnie kto? Za „nacjonalistów” ukraińskich uważa się - konkretnie: publicyści izraelscy: „Haaretz”; nie żebym przyznawał tej gazecie nieomylność w decydowaniu, kto jest a kto nie jest nacjonalistą; tu jednak będę złośliwy wobec nacjonalistów polskich - partię Swoboda. Do niedawna Swoboda miała 4 ministrów na 21, w tym wprawdzie ważnych - wicepremiera i ministra obrony. Ale 25 marca ze stanowiska ministra obrony zrezygnował Ihor Teniuch. Czyli udział Swobody to teraz 3 z 21.

Dokładnie tyle, ile w rządzie Marcinkiewicza miała Samoobrona (3/21).

Jaki był wpływ Samoobrony na rząd? Ano chyba największy w dziedzinie… odrolniania gruntów ;-))

4. Czarno-czerwony sztandar to nie „sztandar OUN (b).”

5. „Nacjonalista” na Ukrainie znaczy co innego niż np. w Polsce. Jeśli „nacjonaliści” ukraińscy to nacjonaliści bez cudzysłowów, to nacjonaliści polscy to ludożercy. Ostatnio z wyrazami miłości do Polski wystąpił już nawet nie ktoś ze Swobody, a Dmytro Jarosz, lider Prawego Sektora.  Prawy Sektor nie jest w rządzie.

6. Czy rząd powstańczy jest antysemicki? Faszystowski? Prócz komizmu pytania, i skoro mowa o Żydach, Izraelu i Jaroszu, to właśnie Jarosza zdjęcia są wszędzie jeśli nie w mundurze to a to w jarmułce, a to w przyjaznych pozach z Żydami, itd. a powstanie ukraińskie poparli i gremialnie Żydzi ukraińscy, i państwo Izrael (jak i zresztą praktycznie wszystkie inne państwa). NB. Sowieci do dziś wykorzystują takie zdjęcia Jarosza i innych i choć na ogół wymyślają powstańcom od „faszystów” i „antysemitów”, to nie omieszkają eksploatować instynktów żuli z przeciwnego końca spektrum swych naturalnych klientów klarując im, że wręcz przeciwnie – powstańcy to „Żydzi”. Putin ma na swe usługi w Polsce i takie portale, które eksploatują obie te wersje naraz.

7. Słowo „nacjonaliści” - bez konkretów, kogo oznacza - użyto nieprzypadkowo. Po udowodnieniu kłamstwa i podaniu składu rządu j.w. do „nacjonalistów” kacap zaliczy np. Batkiwszczynę. Zresztą by się przed tym zabezpieczyć, polscy putinowcy w takie szczegóły nie wnikają i na wszelki wypadek o wszystkich Ukraińcach - w rządzie czy poza rządem - mówią „banderowcy”.

Oczywiście kto co mówi, albo z kim się fotografuje nie musi świadczyć o czymkolwiek. Jednak tworzy pewien klimat, a politycy w państwach demokratycznych to często zakładnicy własnej retoryki. Prawidłowość taka w mniejszym stopniu dotyczy Ukrainy, ale putinowska dezinformacja również w Polsce nawet przecież nie udaje jakiejś analizy.

 

Mariusz Cysewski

 

* * *

Zobacz też:

]]>http://naszeblogi.pl/45583-slomka-o-znaczeniu-powstania-ukrainskiego-dla-polski]]>

]]>http://naszeblogi.pl/45493-polski-banderowiec-z-bardzo-bardzo-wschodniej-polski]]>

]]>http://naszeblogi.pl/45364-zywe-tarcze-putina]]>

]]>http://naszeblogi.pl/45315-za-wolnosc-nasza-i-wasza-weteran-z-izraela-walczy-w-kijowie]]>

]]>http://naszeblogi.pl/45240-ostatnie-wydarzenia-na-ukrainie-mowi-andrzej-podgorski]]>
]]>http://naszeblogi.pl/45011-narod-wyzbyty-strachu-jest-niepokonany-mowcy-na-majdanie]]>

]]>http://naszeblogi.pl/44997-jak-zwyciezylo-powstanie-na-ukrainie-film-z-majdanu]]>
]]>http://naszeblogi.pl/44973-za-wolnosc-nasza-i-wasza-na-majdanie-z-czarnymi-kozakami]]>
]]>http://naszeblogi.pl/44854-do-broni]]>

]]>http://naszeblogi.pl/44921-wolny-czyn-z-kijowa-ukraina-na-barykadach]]>
]]>http://naszeblogi.pl/44851-o-wolna-ukraine-slomka-i-podgorski-na-majdanie-w-kijowie]]>
]]>http://naszeblogi.pl/44729-sobota-w-walczacym-kijowie]]>
]]>http://naszeblogi.pl/44642-slaski-majdan]]>

 

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

]]>https://sites.google.com/site/wolnyczyn]]>

]]>http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn]]>

]]>http://mariuszcysewski.blogspot.com]]>

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.7 (5 głosów)