Czego Polska potrzebuje naprawdę?

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

Polsce trzeba niepodległości, przez co trzeba rozumieć rząd który:

1) kieruje się interesem państwa polskiego i obywateli polskich (a nie tylko jest przez nich wybrany, nawet w uczciwych wyborach); zdefiniowanie tego interesu jest dziś poważnym wyzwaniem. Nie sądzę, by ktokolwiek w Polsce miał choć wyobrażenie odpowiedzi na to wyzwanie. Oraz:

2) który funkcjonuje jak rząd, tj. który ma wyłączność władzy na swoim terytorium. Praktycznie znaczy to dziś eliminację „rządu” „konkurencyjnego”, niejawnego, dysponującego władzą nie teoretyczno-formalną a realną, z opcją podkładania bomb w samolotach włącznie. Albo przesłuchiwania radnych w sprawie legalnej uchwały o usunięciu pomnika zbrodniarza rosyjskiego.

Czyli potrzeba, odpowiednio, działalności rządu państwa suwerennego, w sensie ciągłym (pkt 1), a to wymaga jednorazowego aktu założycielskiego takiego rządu (pkt 2).

Wszystkie pozostałe kwestie są moim zdaniem wtórne lub pochodne względem tych dwu zagadnień.

 

Czy któryś z komitetów wyborczych oferuje Polakom cokolwiek odnośnie tych dwu wyzwań? - Ot i wyjaśnienie całej... „polityki” „polskiej”.

Do wpisu sprowokowała mnie najnowsza wypowiedź Jadwigi Staniszkis:

Polska naprawdę potrzebuje naprawy państwa. Przyzwoitej polityki wobec rodzin, uczciwego wydawania pieniędzy unijnych. Walki z korupcją. Myślę zresztą, że Tuska ktoś powinien jeszcze docisnąć o te pieniądze z Niemiec, o których mówił Paweł Piskorski" itd. itd. itd. Całość tu: ]]>http://wpolityce.pl/polityka/196956-prof-staniszkis-jak-widze-donalda-tuska-to-sie-zloszcze-przejeli-program-pis-u-nie-zajakujac-sie-nawet-na-ten-temat]]>

Otóż nie. To są pierdoły i mydlenie oczu. To jest wodolejstwo i ukrywanie własnej impotencji. Nic z tego Polska nie potrzebuje bez sprostania dwu wyzwaniom określonym na wstępie.

 

Mariusz Cysewski

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

]]>https://sites.google.com/site/wolnyczyn]]>

]]>http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn]]>

]]>http://mariuszcysewski.blogspot.com]]>

]]>http://www.facebook.com/cysewski1]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (4 głosy)

Komentarze

 Sofistyka zacierania śladów

 *Politruczne wypociny: próżny trud! * Dlaczego Niemiec miałby kłamać?

 *Ciosek wiarygodniejszy od Stasi? * Między kultem a dobrym imieniem...

                          

„Dziennikarz telewizyjny przyzna się do nierzetelności. Dopuścił bowiem do emisji kłamstwa, że Bronisław Geremek zdradził Solidarność” – tak na łamach gazety żydowskiej dla Polaków skomentował niejaki Mariusz Jałoszewski ugodę, jaką po długim procesie zawarł przed sądem redaktor Jan Pospieszalski z synem Bronisława Geremka, Marcinem Geremkiem. W myśl tej ugody Jan Pospieszalski ma wydać oświadczenie następującej treści: „Oświadczam, że nie było moim zamiarem, aby treść i przebieg audycji naruszyły dobre imię Bronisława Geremka. W związku z zaistniałą sytuacją wyrażam ubolewanie”.

 Jałoszewski robi co może, by zacierać ślady, ale daremnie: Pospieszalski w swym oświadczeniu nie przyznaje się przecież do nierzetelności, a tylko oświadcza, że nie miał zamiaru treścią i przebiegiem audycji naruszać dobrego imienia B.Geremka.

 Można przecież nie mieć zamiaru naruszać czyjegoś dobrego imienia treścią i przebiegiem audycji, ale jeśli z audycji wyjdzie, że ten ktoś na dobre imię nijak nie zasługuje – to już inna sprawa: obiektywna prawda nie zależy od intencji tych, co jej poszukują...

 Przypomnijmy fakty: najpierw „Fronda”  dotarła do dokumentu, wedle którego Bronisław Geremek zarejestrowany został jako TW, a zdjęty z  ewidencji 5 lutego 1969 roku. (Zdjęcie z ewidencji nie wyklucza podjęcia późniejszej współpracy.) Zachowane materiały przeniesiono do archiwum Biura „C” Wydziału II MSW (sygnatura 7715/1. Materiały dotyczące Geremka zniszczono w 1983 roku, a ich mikrofilm – w roku 1990. Przypomnijmy też, że właśnie w 1983 roku gen.Jaruzelski ostentacyjnie odznaczył Jakuba Bermana Medalem Krajowej Rady Narodowej, co odczytano powszechnie jako polityczny gest pojednania ekipy Jaruzelskiego ze środowiskiem dawnej PZPR-owskiej frakcji „Puławian” („Żydy”, jak nazywała ich frakcja „Natolińczyków”, których z kolei „Puławianie” nazywali „chamami”...).

 Po  zjednoczeniu Niemiec w archiwach Stasi znaleziono depeszę ambasadora b.NRD w warszawie do szefostwa NRD-owskich służb specjalnych z 1981 roku. W depeszy tej ambasador donosił NRD-owskiej bezpiece, że odbył rozmowę z ministrem PRL, Stanisławem Cioskiem, w której to rozmowie Ciosek poinformował go o swej rozmowie z Geremkiem, podczas której Geremek (wówczas doradca „Solidarności”...) wyraził opinię, że „Solidarność” trzeba zdławić silą i zastąpić ja kadłubowym związkiem posłusznym partii.

 Ten dokument znaleziony w archiwach Stasi propagandysta z  gazety żydowskiej, Jałoszyński, nazywa „fałszywą depeszą”. Skąd wie, że to fałszywy dokument? Kto go sfałszował i dlaczego? Czy okłamywał NRD-owskie Stasi NRD-owski ambasador w Warszawie, najpewniej sam będący w służbach?... Czemu miałby to robić, jeśli brał pieniądze za prawdziwe informowanie swych zwierzchników o sytuacji Polsce i na  tym opierała się jego cała kariera komunistycznego aparatczyka-dyplomaty? A, tego już Jałoszyński nie wyjaśnia  czytelnikom chlipiącym swą intelektualną wodziankę z żydowskiej gazety dla Polaków. Sam Ciosek nazwał wprawdzie ów dokument „śmieciem” (he,he,he - śmieć, nie śmieć, ale czy tak było?) , ale nie mamy przecież najmniejszych  powodów, aby to, co mówi pan Ciosek w tej sprawie uważać za bardziej wiarygodne od depeszy ambasadora NRD w Warszawie do swoich bezpieczniackich zwierzchników...

 Teb właśnie dokument pojawił się także w filmie Grzegorza Brauna, a fragment tego filmu pokazał Jan Pospieszalski w swej audycji, za co syn Geremka pozwał go do sądu zarzucając Pospieszalskiemu „naruszenie dobrego imienia” swego ojca, Bronisława Geremka. Politruk z gazety żydowskiej pisze dalej:  „Marcin Geremek domagał się ochrony prawa do kultu pamięci po bliskim zmarłym”. Powiedzmy wiec wprost: jeśli Marcin Geremek chce kultywować pamięć po swym ojcu, nic nie stoi na przeszkodzie. Ale wara mu od wymagania od innych, by ten kult podzielali!  Między subiektywnym kultem pamięci zmarłego ze strony krewnych i znajomych a obiektywnym obrazem jego postaci bywa często zasadnicza różnica.

 Wbrew sugestiom politruka żydowskiej gazety dla Polaków (tytuł jego wypociny: „Ja, Pospieszalski, ubolewam...”) – w treści ugody  red.Pospieszalski wcale nie ubolewa nad tym, iżby dopuścić się miał jakiejś „nierzetelności dziennikarskiej” (dopuszcza się jej raczej politruk gazety żydowskiej), ale ubolewa nad tym, że rzetelny program dziennikarski mógł zostać tak zinterpretowany. Rzeczywiście – nad ludźmi złej woli można jedynie ubolewać, bo dialog z nimi nie ma najmniejszego sensu.

 Co do B.Geremka – dodajmy tylko, że jako europoseł bezczelnie odmówił poddania się prawnemu obowiązkowi lustracji (tu „demokratyczne państwo prawa”  przestało się podobać totalniakowi?...) twierdząc, że „uwłaczałoby to jego godności”. O ile wiem nadto, z bliżej nieznanych opinii publicznej powodów teczka tego wybitnego demokraty została umieszczona w tzw.zbiorze zastrzezonym IPN przez „prezesa-Kieresa”. No i jego tragiczna śmierć w wypadku samochodowym! Jak na wybitnego demokratę i przyjaciela „czeskiej Żydówki” Magdaleny Albright – potraktowana przez organy śledcze i w spodstolnych mediach z dyskrecją graniczącą niemal z tajemnicą państwową...

 Tak, tak - między rodzinnym „kultem pamięci” a obiektywnie „dobrym imieniem” bywają różnice.

 Najlepszym dowodem proces jaki „Bolek” – też w trosce o swe dobre imię, czy może w trosce o swój kult - wytoczył Krzysztofowi Wyszkowskiemu.

 Powiadają, że nie ma takiego łajdactwa, jakiego nie dopuściłby się demokratyczny nawet rząd gdy brakuje mu pieniędzy. Łajdactwa, jakich dopuszczają się sądy nie poddane wcześniej lustracji i dekomunizacji bywają wszakże porównywalne.

 

 

Marian Miszalski

 

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1425691

Polska potrzebuje wypędzenia żydów i skorumpowanych Polaków

którzy wypompowują pieniądze z naszego kraju

polecam:http://bardzo-wirtualna-polska.abceblog.com/swiat-ma-dosc-zydow/

Europa jest poddawana “praniu mózgów na temat Holokaustu”.

Za “zbrodnie przeciwko ludzkości” uznaje się  politykę Izraela wobec Palestyńczyków, a Strefę Gazy porównuje do “obozów zagłady”, w których obywatele Palestyny są pozbawiani praw a później zabijani dla czystej zabawy.

UE to kolonia Izraela

Wypędzenie Żydów z Hiszpanii i Portugalii było pozytywnym krokiem w kierunku pokoju w Europie.
Świat ma już dosyć Żydów ich zbrodni i kłamstw.
Żydzi powinni zostać wypędzeni z Polski za zbrodnie jakich dokonali na obywatelach Polskich.

Świat ma dosyć zdjęć Obamy w jarmułce z finansistami i ekonomistami pochodzenia żydowskiego, wyciągających pieniądze od świata za swoje zbrodnie: http://bardzo-wirtualna-polska.abceblog.com/wszystko-o-zydach-od-a-do-z/
 

Prawie cała Europa wypędziła Żydów za wyjątkiem Polski i  Turcji i ten stan trwał bez zmian do 1650 roku.

Czy wiesz, ze Żydzi z Europy byli wypędzani już wiele razy?

Wypędzenie Żydów z Anglii:  Żydzi wydaleni zostali w 1290 r. przez Edwarda I , mieli zakaz powrotu do 1655 roku.

Wypędzenie Żydów z Francji: wydaleni w 1306 r. przez Filipa Pięknego. Paru pozwolono na powrót aby ich powtórnie wyrzucić w 1394. Żydowskie osiedla pozostały w Bordeaux, Avignon, Marsylii (skąd ich wydalono w 1682r.) i w Alzacji.

Wypędzenie Żydów z Saksonii: wydalenie w 1349 r.

Wypędzenie Żydów z Węgier: w 1360 r. zostali wyrzuceni ale później powrócili. W 1582 r. zostali znowu usunięci z chrześcijańskiej części Węgier.

Wypędzenie Żydów z Niderlandów wyrzuceni w 1370 r. i do roku 1700 nie przebywali na tej ziemi, usunięci z
Utrechtu w 1444 r.

Wypędzenie Żydów z Czech: wyrzuceni z Pragi w 1380 r. Wielu osiedliło się po roku 1562. W 1744 r. Maria Teresa znowu ich usunęła.

Wypędzenie Żydów z Austrii: wypędzeni w 1420 r. przez Alberta V

Wypędzenie Żydów z Hiszpanii: wyrzuceni w 1492 r.

Wypędzenie Żydów z Litwy: wydaleni w 1495 przez Wielkiego Księcia Aleksandra. Później wrócili.

Wypędzenie Żydów z Portugalii: wydaleni w 1498 r.

Wypędzenie Żydów z Prus: wydaleni w 1510 r.

Wypędzenie Żydów z Italii: wyrzuceni z Królestwa Neapolu i Sardynii w 1540 r.

Bawaria: usunięci w 1551 r.

Żydzi nie mieli prawa wstępu do Szwecji do 1782 r.
Żydzi nie mieli także prawa wstępu do Danii do XVII w. i do Norwegii do 1814 r.

W roku 1500 wszystkie kraje zachodniej Europy (z wyjątkiem północnych
Włoch, małych części Niemiec i posiadłości papieskich wokół Awignonu)
były terenem zakazanym dla Żydów!

Żydzi jak bumerang wracają do państw z których zostali wypędzeni.

 

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1425710

Vote up!
1
Vote down!
0
#1425717

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mariusz Cysewski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To są haniebne numerki które pan tu wyprawia, proszę pana. Pasujesz pan bardziej do Nowego Ekranu, kresów pl i innych takich syfów. Te antysemickie brednie mają zatopić polski patriotyzm w szambie i myślę, że dobrze pan wie co pan robi. I że nie robi pan tego za friko - no chyba że jest pan skończonym idiotą.

Pan jest nasłany tu właśnie po to, by skompromitować ten portal, bo do szamba antysemickiego nikt nie zajrzy. Dlatego trzeba mocno powiedzieć: won z antysemickimi bredniami.

Widać że zadaniem UB jest też zapędzić młodzież do 1) palikota i/lub 2) korwina. Ani jeden ani drugi z polskim patriotyzmem nie ma nic wspólnego. A zapędza się kompromitując wszystko inne. Za 10-15 lat gdy młodzi Polacy dorosną UB będzie miała w kieszeni Moskwy oba sztucznie wyprodukowane bieguny "polskiej" (ob)"sceny" "politycznej".

Vote up!
0
Vote down!
-3

Mariusz Cysewski

#1425721

Czy ta fotografia przedstawia - ZYDA  ???????????????????

Vote up!
2
Vote down!
0
#1425723

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mariusz Cysewski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To nie do fotografii. To do tego pana co się rozpisał o Żydach.

Vote up!
0
Vote down!
-2

Mariusz Cysewski

#1425725

No to wtopa !!!

Ja myslalem ze to do mnie kierowane sa slowa o ruskim agencie

Vote up!
2
Vote down!
0
#1425728

 I tego Polska potrzebuje najbardziej.

http://finance.yahoo.com/news/iran-billionaire-executed-over-2-6b-bank-fraud-104949782.html

To jest tekst po angielsku,ale warto wiedziec co spotyka nieuczciwych POlitykow czy banksterow w innych panstwach.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1425712

Kto to jest antysemita?

Prawda o zydach

Francuzi mordowali Żydów ale Polacy to antysemici

Francuzi masowo wydawali Niemcom Żydów francuskich i uciekinierów z innych krajów, już zajętych przez hitlerowskie Niemcy.

.

W rachunkach wystawionych rządowi Vichy przez francuskie koleje państwowe za przewóz Żydów spod Paryża do Auschwitz wymieniono ceny za bilety trzeciej klasy.

Rząd Vichy nie zapłacił za usługę, a powojenne władze zarzucił kolejom SNCF, że oszukiwały podstawiając wagony bydlęce - znacznie tańsze.
Jeszcze rok po wyzwoleniu francuskie koleje wysyłały do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych rachunki za transport 76 tysięcy Żydów do obozów w okupowanej Polsce.

Polowanie francuskiej policji na Żydów, kosztowało życie tysiące żydów

Minister policji Rene Bousquet zorganizował kilkanaście francuskich obozów śmierci dla Żydów.

Transporty skazanych na śmierć żydów z całej Francji były kierowane do obozu przejściowego w Drancy pod Paryżem, stamtąd z góry skazani na śmierć żydzi byli wywożeni do pieców gazowych.

Francuzi oddali też do dyspozycji Niemców bydlęce wagony linii kolejowej SNCF.

Największą paryską łapankę w lipcu 1942 roku przeprowadziła  francuska policja a nie Niemcy jak by się wydawało.

Francuzi skazali na śmierć trzynaście tysięcy Żydów

 

Francja była po stronie Hitlera i nie jest oskarżana o antysemityzm, a Polska jest oskarżana o antysemityzm.

Według świata to Polacy są największymi antysemitami mimo tego, ze rzad polski "stoi zawsze po stronie Zydow"

Vote up!
1
Vote down!
-1
#1425724

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mariusz Cysewski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Agenci won.

Vote up!
0
Vote down!
-3

Mariusz Cysewski

#1425726

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1425727

Znalazl Pan tu agentow ruskich i antysemitow !!!! Ok.

Prosze mi w takim razie napisac - czyimi agentami sa noszacy Polskie nazwiska ?

Michnik,Hartman,Szczuka,Morozowski,Blumsztajn,i wielu wielu innych "Polakow inaczej"

Vote up!
2
Vote down!
0
#1425729

Bardzo negatywnie oceniam działalność (a nie tożsamość, a zwłaszcza narodowość) wymienionych osób. Najgorzej oceniam działalność Adama Michnika.

Ale to nie znaczy, że mamy bredzić że "Żydzi" są największym złem. Największym złem jest tocząca z nami 500 lat wojnę Rosja i jej pomocnicy polskojęzyczni (do których zresztą zaliczam też A. Michnika, na ogół pośrednio, przez sporą część jego działalności - m.in. jego poparcie dla rządu zamachowców).

To właśnie Rosja najbardziej korzysta na szerzeniu antysemickich bredni w Polsce. Drugi w kolejce jest Adam Michnik i ludzie których pan wymienia. To oni hodują antysemityzm, bez którego prędko byliby nikim. Pozwala to im też odwrócić uwagę od dzialalności a skupić ją na tożsamości a zwłaszcza narodowości.

Ewentualnej dyskusji pod artykulem na ważny jak sądzę temat nikt nie przeczyta, bo nie chce mieć nic wspólnego z kimś kto wypisuje te brednie które tu po raz N-ty się wkleja. Nikt. Is fecit qui prodest - robi ten kto korzysta - dlatego sądzę, że to oni właśnie (Rosja i/lub wróg wewnętrzny) wynajęli "antysemitów" i płacą im za wypisywanie bredni i kompromitowanie polskich portali. Degenerowanie resztek inteligencji. Odpychanie polskiej młodzieży od polskości.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Mariusz Cysewski

#1425733

cyt."Odpychanie polskiej młodzieży od polskości."

pelna zgoda-  wlasnie to jest naczelnym zadaniem tej garstki bo garstki ale jednak

zatwardzialej ZYDOKOMUNY z "Koszer Zeitung" zwanej wyborcza i klakierow z TVN

Vote up!
3
Vote down!
0
#1425734