Technokratyczny terror Hipokryzji

Obrazek użytkownika igorczajka
Kultura

Jakiś czas temu pisałem o prowokowaniu rewolucji. W sytuacji głębokiego kryzysu, gdy zwykłe reformy nie mają widoków na skuteczność, wywołuje się rozruchy, by móc podczas stanu wyjątkowego przeprowadzić to, co w warunkach pokoju byłoby nie do zaakceptowania. Nie sądziłem jednak

wtedy, że potoczy się to tak szybko. Poziom prowokacji rośnie w tempie kuli śniegowej, a ludzie powoli zaczynają pękać. Amortyzująca rola szydzenia z „rozmodlonych oszołomów od krzyża” wyczerpuje swój potencjał. Podobnie wypalone jest paliwo nienawiści do jedynej realnej opozycji. Coraz więcej ludzi stwierdza, że pomimo braku alternatywy, na Tuska nie zagłosują, bo to złodziej, tchórz i krętacz.

W tej sytuacji przechodzimy do następnej fazy przygotowywania różnego rodzaju spadochronów. Różne nomenklaturowe siły zaczynają wyścig do żłobu, manifestując swoją kontestacyjną postawę. Niczym cinkciarz, który wyczuwając koniunkturę dał się w okolicach 1988 roku złapać z wywrotowymi ulotkami, by móc sobie wpisać w życiorys konspiracyjne kombatanctwo. I tak mamy różne wystąpienia, które oprócz obowiązkowej krytyki opozycyjnego PiS, zaczynają także krytykować rządzącą PO. Gdybyśmy potraktowali tą dwustronną krytykę jako przyczynek do przyszłej rządowej koalicji, to znalazłyby się w niej zarówno SLD, jak i PJN oraz chwilowo i pozornie odstawione na boczny tor środowisko okolic Leszka Balcerowicza.

Nie zależy mi jednak na analizowaniu możliwych scenariuszy i segregowania politycznych kanap. Chcę zwrócić uwagę na sferę, która aktualną wojną została niemal całkowicie zepchnięta do podziemia. Tą sferą jest obszar wartości. Jak to się działo, że potrafiliśmy walczyć „za wolność waszą i naszą”? Co popchnęło młodzików ze Szkoły Podchorążych Piechoty do wypowiedzenia posłuszeństwa i sięgnięcia po broń? Nieodpowiedzialna i naiwna gorąca słowiańska krew? Jak to się stało, że po odzyskaniu niepodległości w 1918 żołnierze służący pod rozkazami trzech zaborców utworzyli wojsko, które już dwa lata później pokonało nawałę bolszewików? Co sprawiało, że okupowana Polska była jedynym krajem Europie, gdzie za jakąkolwiek pomoc Żydom groziła kara śmierci, a mimo to na liście Sprawiedliwych wśród Narodów Świata najwięcej jest właśnie Polaków? Co powodowało pułkownikiem Kuklińskim, że przez długi czas ryzykował życie, aby nie dopuścić do zagłady swojego kraju?

Tym czynnikiem motywującym była sprawnie działająca etyczna busola. Wiadome było, co jest dobre, a co złe. Wiadome było, że Polska dla Polaka jest wartością nadającą sens jego życiu. Wartością, za którą warto było poświęcić nawet życie, „za wolność waszą i naszą”. Wiadomo było, że ofiara życia, jako coś najwyższego i w gruncie rzeczy wyjątkowego zasługuje na pamięć i szacunek żywych, którzy poprzez swoją codzienną pracę, poprzez wierność zasadom, za które bohater oddał życie, spłacają swego rodzaju moralny dług, jaki zaciągają mogąc mówić i żyć w polskiej kulturze i języku.

Co mamy dzisiaj? Poza epatowaniem na każdym kroku kłamstwem, arogancją i bezczelnością, które przekonuje coraz szersze rzesze ludzi, że „tak trzeba”, że prawda nie ma znaczenia, bo ważna jest przyszłość, a tu i teraz to są nasze emocje i, jakże delikatne gdy chodzi o nas, nasze uczucia. Racjonalność, wynikająca z niej konsekwencja poglądów, traci na znaczeniu, przestaje być powodem do chwały, bo coraz częściej afirmowana jest postawa: „szczycę się tym, że jestem bardziej emocjonalny, niż racjonalny”. Śmierć staje się przedmiotem żartów i szyderstw. Śmierć zostaje odarta z aury poświęcenia, a zostaje sprowadzona albo do pospolitego wypadku, jak dzieje się ze smoleńską katastrofą, albo zostaje sprowadzona do zbrodni na narodzie popełnionej przez dowódców, jak dzieje się w przypadku Powstania Warszawskiego. Szacunek, którego żywi domagają się dla swojej uczuciowości, nie obowiązuje ich wobec zmarłych, bo przecież im jest już wszystko jedno.

Prawda nie istnieje. Patriotyzm to prowadzący do faszyzmu nacjonalizm. Śmierć to tylko fizjologia.

Nie powinniśmy się dziwić jakimś urbanowskim ankietom. W świecie, który zrezygnował z Czerwonej Norymbergi wszystko jest możliwe. Kiszczak może być człowiekiem honoru. Jaruzelski może ciągle ratować nas przed III wojną światową. Rosjanie mogą nieustająco obiecywać coraz lepszą współpracę. Rurociąg bałtycki nie tylko w najmniejszym stopniu nie zagraża, ale jest wręcz szansą dla naszych interesów. Podwyższanie podatków i niechęć do likwidacji przywilejów to kwintesencja programu liberałów. I tak dalej i temu podobne. A przecież to Wajda powiedział o wojnie polsko-polskiej, a nie Kaczyński. Podobnie jak drugą wojnę światową wywołali Niemcy, a nie Polacy. Ktoś jednak jeszcze przejmuje się takimi anachronizmami jak prawda i fakty?

Jesteśmy coraz bliżej tej germańskiej kultury technokratycznego totalitaryzmu, która doprowadziła do systemowego zdehumanizowanego przemysłu śmierci. Dzisiaj nawet wspomnienie słowa „wartości” wywołuje odruchowe plucie moherowymi beretami, fanatycznym katolicyzmem i szowinistycznym nacjonalizmem. Opluty delikwent ociera sobie twarz z deszczu i już wie, że ma siedzieć cicho i ładować tych Żydów do wagonów, bo tego wymaga od niego nowoczesne państwo. Jakieś roztrząsanie debilnych dyrdymałów w postaci prawdy, sprawiedliwości czy moralności jest przecież przejawem haniebnego serwilizmu wobec rydzykowych demonów patriotyzmu.

Czy istnieje jakieś wyjście? Niby rewolucja francuska w końcu upadła po krwawej łaźni jakobinów. Bolszewicki terror komunistów także w końcu się skończył, choć aż do dzisiaj stalinowskie zbrodnie nie stanowią żadnego ostrzeżenia dla lewackiego towarzystwa z Krytyki Politycznej, która otwartym tekstem nawołuje do stosowania metod terrorystycznych. Nowy Wspaniały Świat nie ma jednak, przynajmniej oficjalnie, nic wspólnego z fundamentalistami islamskimi, więc może być dofinansowywany przez nas wszystkich za pośrednictwem Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Wmawia się nam, że wrogiem jest obcy, fundamentalistyczny muzułmanin, skrupulatnie ukrywając wroga wewnątrz własnych szeregów. Buduje się klimat pomieszanych pojęć, sprzyjający maskowaniu faktu, że poza zewnętrznym wrogiem nie spaja nas już nic. Gdy stan anomii osiągnie masę krytyczną, nastąpi samozapłon umożliwiający przegrupowanie szeregów w aparacie władzy.

Czy wtedy pojawi się szansa na dojście do głosu wartości, które teraz fruwają jedynie w akademickich rozważaniach historyków idei? Czy będą wtedy jeszcze ludzie, którzy znajdą w sobie moc nadania sensu aksjologicznie jałowemu światu? Patrząc na niesamowicie silną perwersyjną przyjemność, jaką czerpią różne gnidy i kanalie z delektowania się swoją nikczemnością i draństwem oraz na radość jaką sprawiają swoim zachowaniem żądnej emocji widowni, obawiam się, że demokratyczny wybór świata, nie pójdzie w kierunku kulturowego renesansu, ale raczej zakończy się nowym najazdem Hunów i Wandali, którzy wyczyszczą to miejsce pod nowy rozdział historii ludzkich migracji.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

... glera czytać! (Ze zrozumieniem, co nie jest aż takie łatwe.)

Dopóki jeszcze można.

Nieźle kompinujesz, ale nie do końca.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#130332

No to oświeć mnie i nas wszystkich. Coś taki zdawkowy? ;-)

---
http://igor.czajka.art.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://wiktorinoc.blogspot.com

#130351

... pięć i pół roku - starczy!

Teraz zajmuję się czem innem.

Nie żeby nie było, o dziwo, jakiegoś skutku: Nicek już całkiem Spenglerem gada (a facet ma charyzmę i gadanie, że zmiłuj się Panie Boże!), a ostatni tekst Jareckiego także ocieka wyczuciem polityki.

Ale co ja jestem, pani od pierwszaków? Nadganiajcie! Jak przetrawicie to, co już, to może kiedyś... Na razie zmarszczyć korę, napiąć zwieracze - I MYŚLEĆ!

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#130449

Dziękuję za znakomity tekst i pozdrawiam

Sigma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130369

 Demokracja bez wartości zamienia się w totalitaryzm.

                                                         Jan Pqweł II

 

Nic dodać nic ująć. Stopień zaawansowania "demokratycznego" totalizmu jest już spory, ale jeszcze daleko do ideału, więc jest jeszcze szansa na ratunek. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130375

Koniec Cesarstwa Rzymskiego był bardzo podobny , to fakt, ale wtedy jeszcze nie było Rosji czy Stanów Zjednoczonych. Myślę , że nowy porządek europy czy świata uzależniony będzie od tego co się opłaca Żydom . Ustawienie rządów państw Europejskich jest przygotowaniem do osiągnięcia celów . Sytuacja w Polsce powoli pod względem ekonomicznym zaczyna dojrzewać do przeprowadzenia działań dawno zaplanowanych, czyli do upadku gospodarki, tak by wdrożyć ,to na co w normalnych warunkach nie byłoby zaakceptowane przez społeczeństwo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

grzegorz75

#130414

„Co mamy dzisiaj?” ...

( „legalne państwowe” ZAPRZeczAŃSTWO rzeczywistości, absurDALNĄ i POzorowaną pracą urzędów, dywersyjnie pożerających państwo - drapieżnymi „rządowymi” wampirzędnikami )...

„ Poza epatowaniem na każdym kroku kłamstwem, arogancją i bezczelnością, które przekonuje coraz szersze rzesze ludzi, że „tak trzeba”, że prawda nie ma znaczenia, bo ważna jest przyszłość, a tu i teraz to są nasze emocje i, jakże delikatne gdy chodzi o nas, nasze uczucia. Racjonalność, wynikająca z niej konsekwencja poglądów, traci na znaczeniu, przestaje być powodem do chwały, bo coraz częściej afirmowana jest postawa: „szczycę się tym, że jestem bardziej emocjonalny, niż racjonalny”. Śmierć staje się przedmiotem żartów i szyderstw. Śmierć zostaje odarta z aury poświęcenia, a zostaje sprowadzona albo do pospolitego wypadku, jak dzieje się ze smoleńską katastrofą, albo zostaje sprowadzona do zbrodni na narodzie popełnionej przez dowódców, jak dzieje się w przypadku Powstania Warszawskiego. Szacunek, którego żywi domagają się dla swojej uczuciowości, nie obowiązuje ich wobec zmarłych, bo przecież im jest już wszystko jedno” ...

Tak jak tuskostatystycznie - przestępczo spacyfikowany SEMIurzędnik „muzłuman” - jako”urzędnik” nie może być człowiekiem, bo straci „pracę” mafijnego likwidatora „państwowego” drapieżnika - obywatelskiego państwa (wilka „broniącego” stada owiec)

Obszar wartości dewaluuje się SEMImendialną demoralizacją, deprawacją (urzędników beztuskowartościowych ) ...

Sondażowa i sądowa deprecjacja - obywatelskich patriotycznych zachowań (sumienia) pryncypialnej indywidualnej obrony: Ojczyzny, państwa, instytucji, gospodarki, zdrowia publicznego ...

„ staje się przedmiotem żartów i szyderstw” ...- mendialnych, PO LUDOBÓJCZYCH POlitycznych morderstwach z premedytacją medyczną.

Bestialskie morderstwa medyczne (50 tys. rocznie = 137 morderstw dziennie) zlekceważono ETYKIetą ...„łowców skór” ...

- Rrosto wytatuowanych, czy artystycznie POlitycznie POtuszowanych w „prokuraturach” POdległych dawno zorganizowanym (lokalnie) zbrodniom POlitycznym ...

„ Śmierć zostaje odarta z aury poświęcenia, a zostaje sprowadzona albo do pospolitego wypadku” ...(przy ograbianiu Obywateli - z państwa ... Polski.)

 Gdy „rząd” dąży do uzyskania skutków wojennych, umiłowaną mendialną POlityką - obrzydzania życia Obywatelom POwampirzędnikami, otrzymującymi precyzyjne instrukcje:  kogo i jak dyskryminować, prześladować, dołować rządowym styliskiem tuskim.

WYstylizowani jak POklonowani tuskokraci wampirzęta, działają jak bezwolne kukły, POprogramowane automaty cyborgi POpulacyjnie pełzające w jednym kierunku i celu -> tusKasacji Obywateli Polski.

 

Pzdr.

J.K.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#130496