„Smoleńsk” - aktorzy proszą choćby o epizod

Obrazek użytkownika Tadeusz Rozłucki
Kraj

Na przełomie marca i kwietnia ruszą zdjęcia do reżyserowanego przez Antoniego Krauzego filmu o katastrofie smoleńskiej. Producent Maciej Pawlicki poinformował dzisiaj, że premiera kinowa planowana jest na 10 kwietnia 2014 roku. Jak zapewne wiadomo autorami scenariusza są Antoni Krauze oraz Marcin Wolski. Pawlicki wyjawił, że w filmie przyjęta będzie „klasyczna formuła, w której bohater dąży, by odkryć nieznaną, ukrywaną prawdę”.

Producent filmu pytany o obsadę, nie wyjawił nazwisk aktorów. „Trwa praca nad ustalaniem obsady. Prowadzimy wiele rozmów. Mamy bardzo duże zainteresowanie ze strony środowiska aktorskiego, deklaracje wybitnych aktorów, że chcą zagrać choćby mały epizod, byle by uczestniczyć w tym filmie. To wspaniała, często wzruszająca sytuacja” - powiedział PAP Pawlicki.

Informacje Macieja Pawlickiego przeczą rozpowszechnianym od pewnego czasu przez media plotkom jakoby wśród obsady filmu miało zabraknąć znanych nazwisk. W ostatnim czasie swoje negatywne zdanie na temat powstawania tego filmu wyraziło dwóch aktorów oraz jeden reżyser. Posunęli się oni do zanegowania sensu kręcenia tego obrazu oraz do złośliwości pod adresem zarówno reżysera Antoniego Krauzego, jak i osób, które nie wierzą w oficjalna wersję wydarzeń.

Równie budująca jest kwestia znalezienia odpowiedniego operatora. Maciej Pawlicki nie poinformował jeszcze, który z nich będzie ostatecznie odpowiedzialny za zdjęcia. „Nazwisko operatora na razie musi pozostać tajemnicą. Mamy kilku równorzędnych wybitnych kandydatów. Trwa uzgadnianie terminów” - powiedział Pawlicki.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Seiko.;.....deklaracje wybitnych aktorów ,że chcą zagrać choćby mały epizod.....;Jest w tym coś wielkiego,wzniosłego.Są jeszcze aktorzy myślący po polsku.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Seiko

#320456

nie oszczędzać wazeliniarzy !

"W ostatnim czasie swoje negatywne zdanie na temat powstawania tego filmu wyraziło dwóch aktorów oraz jeden reżyser".

Opania Maryjan, Olbrychski Daniel, Kuc, Szczur itd.... z antysmoleńską sraczką, a raczej wścieklizną.
Smoleńsk to historia Polski, tym bardziej, że Smoleńsk zmienił o 180 stopni oblicze Polski, a frukta tej zmiany - same negatywne - będą Polacy kosztować latami !

Jeśli aktor odmawia udziału w tym filmie, traktującym o polskiej historii to nie powinien już nigdy w życiu zagrać w żadnym filmie historycznym, w żadnej sztuce o fabule historycznej. Jak również czym prędzej oświadczyć publicznie, że jego dotychczasowe udziały w historycznych produkcjach odbyły się z pistoletem, przystawionym mu do czoła.

Taki Olbrychski np. powinien czym prędzej złożyć oświadczenie w mediach, że bohaterów historycznych grał pod przymusem, z powodu represji, które nastąpiłyby po odmowie...

Dobrze, że taki Olbrychski nie chlapnął, że grał Tuhajbejów - juniora i seniora dlatego, że... zgadzał się z ich światopoglądem, tak bliskim światopoglądowi obecnej partii karmicielki !

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#320478

Życzę twórcom filmu sukcesu i gratuluję odwagi, że nie poddają się poprawności politycznej, która nie pozwala nawet na wyjaśnienia (choćby hipotetyczne) katastrofy smoleńskiej w której zginęło wielu wybitnych POlaków. Obecna władza boi się nade wszystko prawdy i trzyma się ustalonych z góry i przyjętych jako niepodważalny pewnik ewidentnie nieprawdziwych wyjaśnień. Krętacz i ten co ma skażone sumienie zawsze prawdy się obawia ! Dobrze, że są Polacy odważni !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320541

Muszą to być naprawdę wielcy aktorzy,którzy nie mają nic do stracenia. Ci mali stracą rolę w popularnym serialu,więc nie zaryzykują.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#320549

Może jednak po prostu normalni ludzie...
Może jednak nie wszyscy "jadą na platformie"?
A może już niektórzy postanowili wreszcie z niej zsiąść?
Faktem jest, że czekam z dużym zainteresowaniem na ogłoszenie obsady.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kasianna

#320559

Wszystko jest ok , ale jedno nazwisko scenarzysty , mi jakoś nie odpowiada , choć wiem że zdolny . Nie pasuje mi do tych czasów i do tego przedsięwzięcia . Dla mnie to taki Wajda wśród satyryków . Przepraszam , tak myślę , i już .

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

TYBERIUSZ

#320571

Też mam takie myśli, ale z drugiej strony on pracuje w medium, która solidnie się sprawą smoleńską zajmuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320586

Sprawy powoli nabierają dobrego kierunku,a ludzie budzą się z letargu,bezczynność to pomoc dla POlszewickich czerwonych bandytów

pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#320575

 taką platformę na "Love Parade" w Berlinie, na której jechali sami zboczeńcy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320576

Po komentarzach poprzedników nic więcej dodawać chyba nie trzeba .

Jedno jest natomiast pewne, na ten film nie będzie spędu dzieci ze szkoły, rodzice sami będą mieli obowiązek , patriotyczny i wychowawczy obowiązek iść z dziećmi do kina , kawałek najnowszej historii poznają .

Jeszcze raz wyrazy uznania i szacunek dla Reżysera i wszystkich którzy są z tym przedsięwzięciem związani .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#320626

jak będzie z dystrybucją tego filmu? Ile kin odmówi jego emisji? Np film o wojnie w Gruzji " Pięć dni wojny" wyświetlany był tylko w nielicznych kinach. Pozostałe wolały być "poprawne".

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#320727