Papież zachęca do różańca

Obrazek użytkownika Tadeusz Rozłucki
Idee

Ojciec Święty Franciszek zachęca wszystkich, a szczególnie katolickie rodziny, do odnowienia codziennej wspólnej modlitwy. Jest ona spoiwem małżeństw i rodzin. Papież położył szczególny nacisk na wspólne odmawianie różańca, który ma zbawienny wpływ na relacje pomiędzy małżonkami a także z dziećmi, które w ten sposób dojrzewają w wierze. Okazją do ponowienia tego apelu jest maj – miesiąc oddawania szczególnej czci Matce Bożej.

O wadze modlitwy Ojciec Święty wspomniał już na porannej Eucharystii. Kościół musi być odważny w modlitwie i głoszeniu Ewangelii. Inaczej staje się letni i skłócony. A wtedy swoją odwagę angażujemy w nasze małe sprawy, zazdrość, zawiść, karierowiczostwo i egoizm. I szkodzimy w ten sposób Kościołowi – mówił Papież Franciszek na porannej Eucharystii. Jak poinformowało Radio Watykańskie sprawował ją dla grupy gwardzistów szwajcarskich, którym dziękował za świadectwo wierności względem Kościoła i Papieża. W homilii mówił o łasce odwagi w głoszeniu Ewangelii. Za wzór dał swoją babcię.

„Kiedy byłem dzieckiem, moja babcia w każdy Wielki Piątek zabierała nas na procesję ze świecami. Na jej zakończenie widzieliśmy Chrystusa złożonego do grobu, a babcia kazała nam przed nim klęczeć i mówiła nam, dzieciom: «Zobaczcie, On umarł, ale jutro zmartwychwstanie!». I tak rodziła się wiara, wiara w Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał. W historii Kościoła wielu było takich, którzy chcieli zachwiać tę niezawodną pewność, mówiąc o jakimś zmartwychwstaniu duchowym. Ale to nieprawda, Chrystus żyje!” – powiedział Papież.

W drugiej części homilii Ojciec Święty zauważył, że odwagą powinniśmy się wykazywać również w modlitwie. Zachęca nas do tego sam Jezus. „Jezus, mówiąc dobitnie, prowokuje nas do modlitwy, mówiąc: «O cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię». Mocne słowa, nieprawdaż! Miejmy odwagę pójść do Jezusa i prosić Go w ten sposób: «Przecież Ty sam to powiedziałeś, a zatem zrób to! Spraw, by wiara się rozwijała, by rozwijała się ewangelizacja, spraw, by mój problem się rozwiązał...». Czy mamy taką odwagę w modlitwie? A może modlimy się ot tak, na ile nas stać, spędzając jedynie jakiś czas na modlitwie? Odwagi trzeba również w modlitwie” – powiedział Franciszek.

Do tematu modlitwy Papież nawiązał też w przesłaniu za pośrednictwem Twittera. „Byłoby pięknie, gdyby w miesiącu maju odmawiano wspólnie w rodzinie Różaniec Święty. Modlitwa jeszcze bardziej scala życie rodzinne” – napisał Franciszek.

Źródło: Radio Watykańskie

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Czyńmy Ją ,by życie nam się zmieniło
A mamy cele przed sobą wyznaczone szczytne
Prosząc Jezusa staną się spełnione i wybitne
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#354992