CBOS: gospodarka was pogrąża

Obrazek użytkownika Tadeusz Rozłucki
Kraj

Nie tylko kibice są niezadowoleni z rządów Donalda Tuska. Według ostatnich badań opinii społecznej przeciwników rządu jest prawie dwa razy więcej niż zwolenników. Podobnie jest jeśli chodzi o zadowolenie z tego że kieruje on Radą Ministrów. Niezadowolonych w marcu było z tego prawie 60 proc. ankietowanych, przy 30 proc. zadowolonych. Jak zauważa CBOS, marzec to trzeci z rządu miesiąc, w którym spada poparcie dla gabinetu Donalda Tuska.
Grupa jego zwolenników jest w miarę stała i wynosi około 25 proc. ankietowanych, natomiast systematycznie zmniejsza się liczba osób obojętnych wobec jego rządów w marcu wynosiła ona 28 proc. badanych, co stanowi o 3 punkty procentowe mniej niż w lutym.
Jak poinformował dziś CBOS w tym miesiącu było o 2 punkty proc. mniej osób zadowolonych z tego, że pracami rządu kieruje Donald Tusk. Natomiast grupa niezadowolonych z tego, że stoi on na czele rządu zwiększyła się, w porównaniu do sondażu z lutego, o 4 punkty proc.
Prawdziwym wstrząsem dla obecnej ekipy powinna być jednak opinia Polaków na temat zdolności rządu do poprawy sytuacji gospodarczej. Według niemal 70 proc. respondentów polityka rządu takiej szansy nie daje, a zadowolonych z działań rządu w tej kwestii jest 21 proc. badanych ( o 1 proc. mniej niż w lutym).

Ocena wpisu: 
Brak głosów