Agnieszka Smoleńska, czyli medialny lincz na Radwańskiej

Obrazek użytkownika Tadeusz Rozłucki
Kraj

Dlaczego Agnieszka jest fajna? Spór o Radwańską jest sporem o to, jakich polska młodzież powinna mieć idoli – pisze w „Gościu Niedzielnym” Piotr Legutko. W swym tekście autor stawia tezę, że przyczyną dla której krajowe media, nie uznają Agnieszki Radwańskiej za „fajną” jest to, że wyraźnie odstaje ona od poziomu reprezentowanego przez rodzime gwiazdy i gwiazdeczki. I to nie tylko dlatego, że zarobione z ogromnym wysiłkiem pieniądze nie przewróciły jej w głowie. „Jest wciąż tą sama dziewczyną co kiedyś, zakochaną w Krakowie, zwyczajną, którą cieszą drobne przyjemności. Ale zarazem niezwyczajną, bo oddana bez reszty treningowi i pamiętającą o innych” - pisze Legutko.

Tym, którzy nie pamiętają przypomnę, że cała sprawa zaczęła się od medialnego napiętnowania Radwańskiej za jej wpis na portalu społecznościowym, w którym zdystansowała się wobec swej porażki na igrzyskach olimpijskich. Jej wypowiedź stacja TVN skonfrontowała z dramatami innych sportowców biorących udział w tej imprezie. Jak pisze autor, na tym porównaniu nie poprzestano i nie zostawiono na niej suchej nitki. Nikt jednak z dziennikarzy nie pofatygował się nawet by spytać ją o całą sprawę. W odpowiedzi Agnieszka Radwańska oświadczyła w jednym z wywiadów, że dziennikarze TVN maja od niej „dożywotnią czerwoną kartkę”. Wypowiedź ta wywołała prawdziwą medialną burzę.

Nawoływano by wszystkie media włączyły się w bojkot tenisistki. Szkalowano ją jako osobę pazerną, której sukcesy przewróciły w głowie. Istotę problemu ujawnił, jak się wydaje, Mikołaj Lizut. „Myślę, że tutaj jest jakieś drugie dno. To jest rzeczywiście Agnieszka Smoleńska. Ona lokuje się właśnie w obrębie ludu smoleńskiego. Ja bym bojkot czytał w tym kontekście” - stwierdził Lizut. Według Legutki sprawa ma nieco szerszy kontekst. Jak wiadomo Agnieszka Radwańska unika wszelkiej polityki. Uczestniczyła wraz z ojcem w jednej z rocznic tragedii smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu. Powodem, zdaniem autora, może być także i to, że nie udziela się na „właściwych imprezach”, za to wspiera akcję „Nie wstydzę się Jezusa” i jest częstym gościem podopiecznych ks. Isakowicza-Zaleskiego, którym finansowo pomaga.

Według Legutki spór o Agnieszkę Radwańską jest sporem o autorytety naszej młodzieży. Dlaczego media nie promują jej mimo, że jest ona dziś jedną z niewielu gwiazd polskiego sportu rozpoznawalnych niemal na całym świecie? Czy przypadkiem nie dlatego, że tak naprawdę pozostała sobą i nie wstydzi się ani swej wiary ani swego patriotyzmu?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bo celeburki lubią się przeglądać w sobie podobnych.
A Agnieszka wywołuje u nich szok poznawczy.
Okazuje się, że nie trzeba się sqrwić, aby
być niekwestionowaną gwiazdą.
Pozdrawiam

My nie milczymy, my rośniemy, zmieniamy w siłę gorzki gniew - i płynie w żyłach moc tej ziemi jak sok w konarach starych drzew. Autor-Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#358953

i wypiela sie na gudlajskie media, dlatego tez w Izraelu na meczu zydostwo jej dokuczalo w chamski sposob.
Agnieszka to nie jakas Doda dla POlemingow.
Kupe Wojesruckkiego ma tez w powazaniu bo odmowila zaproszenie do jego programu, gdzy sznujacy sie Polak w takich programach udzialu brac nie powinnien,chociaz Cejrowski byl u Kupy i mu zdrowo dowalil.
Agnieszka to pierwszej klasy sportowiec niestety kiedys mozna bylo podziwiac malysza za skoki ale jednym wyskokiem malysz POpieraj jedynie sluszna partie skonczyl sie dla Polakow.

A z tym linczem to bym tak nie przesadzal ot wrogie Polsce scierwa z ze sciekowych mediow pluja na Polke tak jak na innych Poalkow co to sie z parchami nie maja zamiaru bratac.
Normalni Polacy tych scierw nie czytaja ,nie sluchaj i nie ogladaja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#358983

Agnieszka Radwańska jest passe` dla mediów, bo jest osobą myślącą samodzielnie. A co "najgorsze", reprezentuje wartości dla mediów obce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359004