Diabelscy dowcipnisie

Obrazek użytkownika Tadeusz Rozłucki
Idee

Brytyjscy chrześcijanie mają już dosyć prostackich i ordynarnych żartów z Chrześcijaństwa. Ostatnio prawdziwą modą się stały kpiny z ich wiary w telewizyjnych programach komediowych. Zdaniem Ann Widdecombe, byłej parlamentarzystki z Partii Konserwatywnej, w tej sprawie przekroczono już wszelkie granice dobrego smaku oraz szacunku dla osób wierzących. Według niej te nieśmieszne żarty są pełne niechęci i wręcz nienawiści do chrześcijan.
O sprawie tej poinformował niedawno amerykański portal LifeSiteNews.com. Żarty te – napisała Widdecombe - są pozbawione subtelności czy lekkości, lecz przeciwnie, są ordynarne i prostackie, bez jakiegokolwiek polotu. Co więcej, przyjęła się moda, że godzą one bezpośrednio nie tyle w ogół osób wierzących, co było by z uwagi na ich niedoskonałość w jakiś sposób zrozumiałe, co w samego Chrystusa.
Autorka zauważa, że z drugiej strony w mediach nikt nie naśmiewa się w ten sposób z innych religii i jako przykład podaje islam oraz proroka Mahometa. Tu ludzie establishmentu i mediów są wyjątkowo jednomyślni, przezorni i wyczuleni. Jak zaznacza, komicy często argumentują, że chrześcijanie nie maja poczucia humoru oraz, że ich skecze są adresowane do niewierzących. Idzie za tym jednak przekonanie i przekaz, że tylko głupcy są ludźmi wierzącymi oraz, że jeśli śmieszą cię żarty z czyjejś wiary jesteś osobą inteligentną, taką jak ci, którzy je opowiadają. W rzeczywistości nie ma to nic do rzeczy z mądrością a wręcz przeciwnie, śmiech z religii staje się cechą osób pozbawionych nie tylko dobrego smaku i szacunku dla innych, ale także i inteligencji.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A czym się głównie zajmował "kultowy" cyrk Monty'ego Python'a od lat 60-tych?

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#349376

Demokracja to rzady hien nad oslami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Demokracja to rzady hien nad oslami.

#349384

kasy.
Leci to w godzinach największej oglądalności. Miałem okazję kilka razy się na to natknąć. W prasie codziennej takich prześmiewczych, antykatolickich artykułów nie ma.
A nasi nie odstają w tym. Limo, Daukszewicz - który śpieszy z gratulacjami za obrażanie głowy kościoła. To kasa.
Pamiętam jak słuchałem słynne "Listy do Pana Hrabiego". Ciekawe co dzisiaj w takim liście napisałby Daukszewicz. Sq...łem się?.

Kto tą chorobę jak zarazę przenosi? Kto to propaguje?

Pozdrawiam
Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#349397

zaiste ciekawe jest to, że ci plujący na chrześcijan "wojujący ateiści" są pełni wściekłości gdy ktoś skrytykuje żydów i ich gusła, świetnie to było widać w sejmie, gdy PiS,PO, Palikociarnia i SLD wspólnie razem odprawiali ostatnią hanukę, polskość ich tak nie łączy jak połączyło żydostwo, a między religiami są te równe i równiejsze. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349423

ooone:

W amerykanskiej tv, w wysmiewaniu sie z religii katolickiej celowal niejaki Conan O'Brien, irlandzkiego (!) pochodzenia. Od paru lat nie mam dostepu do kanalu, na ktorym obecnie sie produkuje, wiec nie wiem, czy kontynuuje ten proceder.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ooone

#349431