Czyżby Tatry winne?..

Obrazek użytkownika Jakub Wołyński
Kraj

Gdy uznałem o tragicznej śmierci Prof. Józefa Szaniawskiego - tu, na portalu Niepoprawni.pl - odczułem nie tylko ogromnego smutku, lecz i wściekłość. Tóż to nieprawdopodobnym koszmarnym snem, i już!! Co to jest, Szanowni Państwo?! Dokładnie co dzień, zgon za zgonem, - ale wszyscy dopiero i wyłącznie należące do Niepodległościowej Elity!!! No i jako zawsze, na pewno: "przypadek". Tym razem - górski, Pan Profesor spadł w tatrzańską przepaść. A tylko co żegnaliśmy z Ks. Tadeuszem Kiersztynem, wspaniałym Kapłanem Polskim, jednym z owych nielicznych - również "przypadek", ten już samochodowym, TIR o numerach białoruskich winnym! Akurat dokładniutko trafił w Tego, kto wbrew zdrajcom i polanofobom z KEP chciał ukoronowania Pana Jezusa na Króla Polski. I tow. Dziwisz "przypadkowo" zakazał innym kapłanom godnie pożegnać Tego, czyjego włosa jednego nie kosztują tysiąc takich dziwiszów. Jakie wzruszające pojednanie dziwiszów z "przypadkami"!
Rozumiem tych Kolegów i Koleżanek, którzy sprawiedliwie sugierują: góry żartować nie lubią, to jest strefą ogromnego ryzyka i śmiertelnego niebezpieczeństwa. Ale wspomnijmy sobie: ile osób giną co rok w naszych polskich górach? Nawet w dość niebezpiecznych Tatrach? Setki? Dziesiątki? Nie - jednostki. I wśród tych jednostek dlaczegoś obowiązkowo się okazuje ostatni więzień polityczny PRLu? A oto np. doradca wiadomego bula (wydaje się, tow. Kużniar) też potrafił do ekstrymalnej sytuacji, akurat w górach - i nic! Na "trzy P"!
Jestem przekonany: to żaden przypadek. Już dzisiaj pojawiły się świadectwa, a raczej ich brak: nikt nic nie widział prócz spadającego człowieka. Już teraz mamy do czynienia z medijnymi manipulacjami - po raz kolejny. Nie ma świadków - KLASYKA STYLU "nieznanych oprawców", wszystkich killerów służeb specjalnych, zwłaszcza kacapskich. Ich prowodyr putin jest brudną, nikczemną, złośliwą i skrajnie mściwą kreaturką. Czy miał ten skurwel przegapić momentyk ukatrupić jednego z najlepszych na świecie znawców ich piekielnego terrorystycznego państewka, słynnego sowietologa, przedstawnika interesów nie kogokolwiek, a samego płk. Kuklińskiego, który uderżył w ich nieludzki system nie mniej miażdżonce niż kiedyś hetman Żółkiewski w ich poprzedników? Pytanie retoryczne. A to że państwowa terrorystyczna banda KGB vel FSB oraz GRU mają killerów o górskim szkoleniu, jest tajemnicą dopiero dla grona Tworek też Czerskiej.
Niektórzy mówia i piszą: tacy zgony są znakiem, a jeśli dokładniej - znakiem od Boga. Teologiczne rozważania mniej od wszystkiego przychodzą do głowy, gdy jako z nut niejakiej piekielnej symfonii, ze ściśłościa szwajcarskiego zegarowego mechanizmu tracimy jednego za jednym Tych, z kogo się składa skarbnica Narodu, moralna, zawodowa, intelektualna. Genetyczna nareszcie.
Ich zgony są skrajnie wygodnymi tym, kto ma na celu zniszczenie państw narodowych, oby samym zostać kompletnym oraz jedynym panem i gospodarzem świata. Wprost ukazuję na masonerię, której widełką, a zwłaszcza nożem są służby specjalne. Tylko wczoraj umieszczałem tu artykuła, gdzie chodzi o opinię już innego specjalisty - dr. Krajskiego. Ten wprost oskarża masońską lożę P3 o mord Smoleński. Ta loża, czy widzisz, woli rządu światowego od narodowego Państwa Polskiego. Przeto jej, loży P3 (Propaganda 3), skrajnie żaważa Polska Elita narodowa. Wie ta również metod załatwiania problematu - 10 kwietnia oznajomiła nas i cały świat z jedną taką.
No to co? Jaki "przypadek" przygotowiła P3 już dla dr. Krajskiego? A to od uchylności jego zależy, co lubi Pan doktor więcej: góry, samochody czy podroży lotnicze.
To już od nas z Wami zależy - czy się zdarzy kolejny "przypadek". Nikt prócz nas Polaków polską narodową Elitę nie będzie bronił.
Nikt, Panowie...

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Dzisiaj o 13-tej w Radiu Maryja ratownik TOPR powiedział, że próbowali reanimować prof. Józefa Szaniawskiego tuż po upadku "przypadkowi" turyści, a przylot śmigłowca był "opóźniony" z powodu MGŁY.

A więc byli świadkowie.

Ta wypowiedź może być na stronie Radia Maryja.

Vote up!
0
Vote down!
0

ELAT

#287970

"Przypadkowi"... "opóżniony"... no i MGŁA.
Komplet Smoleński.

Jakub Wołyński

Vote up!
0
Vote down!
0

Jakub Wołyński

#287976

Widziano, jak ze szlaku pomiędzy Świnicą a Zawratem spada człowiek - relacjonuje Piotr Bednarz, ratownik dyżurny TOPR. - Zatrzymał się na piargach u podnóża zbocza. Z informacji wynikało, że ktoś schodzi to niego by mu pomóc.

Natychmiast z Zakopanego wystartował śmigłowiec z toprowcami na pokładzie. Jednocześnie na miejsce udał się ratownik z Doliny Pięciu Stawów.

- Ratownicy desantowali się ze śmigłowca na miejsce wypadku - mówi Bednarz. - Od razu podjęto reanimację. Niestety, turysty nie udało się uratować. Obrażenia ciała były zbyt poważne.

http://podhaleregion.pl/wiadomości/powiat-tatrzanski/1630-śmierć-w-tatrach-zginął-turysta-z-warszawy

i ani mgly i swiadkowie sa, dziwne to wszystko!

Vote up!
0
Vote down!
0
#288160

Xenia
co jakiś czas giną tylko osoby z opozycji. Jak dotąd, nie słyszę o przypadkowej śmierci nikogo z lewej strony.
Tam nie ma wypadków, katastrof ani samobójstw.
Ta śmierć powinna być bardzo dokładnie sprawdzona przez Prokuraturę. Powtarzam: bardzo dokładnie.
Obóz niepodległościowy znowu poniósł niepowetowaną stratę.
Dokąd jeszcze to będzie trwało?

Vote up!
0
Vote down!
0

Xenia

#287977

Problemat polega w tym że zamiast Prokuratury Polskiej mamyśmy budę tych samych agentów KGB oraz GRU (czasem BND): parulskich i seremetów, jak ich jeszcze nazywają, "prowokaturę".
Obalenie zdrajców stanu, sąd nad nimi, ukaranie i zakaz PO jako antypaństwowego ugrupowania jest kwestią przetrwania FIZYCZNEGO Narodu Polskiego oraz Polskiej Państwowości.
Jest jeszcze jeden problemat: żeby po obaleniu tych masońscy i syjonistyczni łaskawcy nie podrzuciliby nam PO-bis. Przecież PO jako PZRP-bis nam pomyślnie podrzucono...
Pozdrawiam.

Jakub Wołyński

Vote up!
0
Vote down!
0

Jakub Wołyński

#287979

Poprawiam - nie "prowokatura", a prokurWatura !

Pozdrawiam.
contessa
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#287991

Słuszne poprawienie. Niestety.
Pozdrawiam.

Jakub Wołyński

Vote up!
0
Vote down!
0

Jakub Wołyński

#287993

Witam,
Choć już długi okres upłynął od tego wątku, ale taka refleksja mi się nasunęła już jakiś czas temu ... W jednej z rozmów z moim bratem powiedziałem, że wystarczyłaby ustawa o nieprzedawnianiu zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (co jest bardzo ważne przeciwko Narodowi Polskiemu, a nie przeciwko obywatelom mieszkającym w tym Kraju), która zakładałaby, że wszelkie zdrady (to chyba oczywiste), grabieże / celowe niszczenie majątku należącego do Narodu Polskiego (ot chociażby przemysł stoczniowy), kłamstwa medialne (to w mojej ocenie niesłychanie ważne, by w przyszłości każdy brał odpowiedzialność za to co pisze, wypowiada itd., podlegałyby każe (włącznie z karą śmierci). Istotą tej ustawy, miałoby być jej działanie wstecz. Przy pierwszej rozmowie, mój brat (nie powiem jak mnie określił w tym czasie), ale czas upływał pod rządami PO-PSL, i również osąd mojego pomysłu przez mojego brata ulegał stopniowej, acz wyraźnej zmianie (mój brat z wykształcenia jest prawnikiem, ja tylko inżynierem). Rzecz w tym, że jeśli uznamy, że Naród Polski sam stanowi o swoim Losie (oczywiście nie w oderwaniu od tradycji, a nade wszystko od korzenia, z którego wyrósł!) to i również sam może decydować o tego typu ustawach (zasadniczych dla swojego istnienia), w tym również i o tym, że ta szczególna ustawa może i powinna działać wstecz bez ograniczeń! Potrzebny jest głęboki namysł nad tego typu ustawą, spojrzenie wstecz, trzeźwy ogląd teraźniejszości i dalekosiężny wgląd w przyszłość. By to osiągnąć należy poznać własną Historię bez zakłamań PRL-owskich, klarownie określić w ustawie Zasadniczej związek pomiędzy Tym, który daje wszystko (w tym również władzę), czyli naszym Stwórcą i Panem ( w Trzech Boskich Osobach), naszą Królową, a nami Polakami nie z nadania obywatelstwa, lecz z urodzenia i wychowania do tego by być Polakiem - Katolikiem. Potrzebna jest również dogłębna zmiana ustrojowa (chętnie podpiszę się pod tym co propaguje pan Grzegorz Braun - zresztą już to zrobiłem oddając na niego mój głos w wyborach prezydenckich). Jeśli mielibyśmy tkwić w tej demokracji, to w takiej, w której większość decyduje o tym co ma się dziać, a nie zaś mniejszość. Prosta arytmetyka: partia rządząca zdobywa ileś tam głosów, np. 40%, do wyborów idzie 50% uprawnionych, to gdzie tu większość? To zaprzecza definicji demokracji. Każdy uprawniony MUSI pójść na wybory i zadecydować kto w jego imieniu ma sprawować władzę w Kraju. Potrzeba naprawdę głębokich zmian w naszym myśleniu o Kraju, a nade wszystko modlitwy, modlitwy i jeszcze raz modlitwy! (nie piszę tego jako kapłan, lecz jako człowiek patrzący z pewnej perspektywy na nasz Kraj, na samego siebie, ze wszystkimi moimi słabościami i stąd w końcu dostrzegam, że tylko w Bogu możemy wszystko dokonać, jeśli tylko będziemy posłusznymi Jego Woli. Z Nim nasi praojcowie szli w bój i zwyciężali). Wszystko jest jeszcze możliwe! Z Panem Bogiem!

Vote up!
2
Vote down!
0

prawoskrętny

#1500868

Tak niewątpliwie strata bardzo bolesna. Jednak czy są podstawy do snucia od razu takich wniosków? Hmm. Byłbym jednak ostrożny z budowaniem teorii spiskowych. Teren jest dość znany ze śmiertelnych wypadków.

Za http://pl.wikipedia.org/wiki/Świnica 

W obrębie masywu Świnicy wydarzyły się liczne wypadki śmiertelne (łącznie ok. 30 – w tym kilka samobójstw, Świnica pod względem ich liczby w Tatrach ustępuje tylko Giewontowi). Jest bardzo niebezpieczna w czasie burzy. 15 sierpnia 1939 r. od porażenia piorunem i paniki, która zapanowała wśród turystów, zginęło na niej 5 harcerzy i ich opiekun[2]. 4 września 2012 r. podczas zejścia ze Świnicy zginął tragicznie prof. Józef Szaniawski; spadł w przepaść w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich[3][4].

Dodatkowo pragnę zwrócić uwagę na to że w tym roku to nie był jedyny wypadek śmiertelny w tej okolicy: Śmiertelny wypadek w Tatrach - mężczyzna spadł ze Świnicy

Vote up!
0
Vote down!
0
#287986

A to że wcześniej tam popełniono licznych (stosownie) samobójstw - otóż to...
Jeśli w skutku takiego mnóstwa przypadków śmiertelnych (nie dopiero tego w Tatrach) ofiarą aż obowiązkowo i niezmiennie się okazuje Niepodległościowiec - jacy to przypadki?..
To już operacją specjalną.

Jakub Wołyński

Vote up!
0
Vote down!
0

Jakub Wołyński

#287990

Na przestrzeni blisko 100 lat ginie trzydzieści osób a tutaj, w niespełna miesiąc, dwie. Wyjątkowy niefart.

W Stęszewie, pod Poznaniem, powiesili tablicę "Czarny Punkt" z informacją: "0 zabitych", "1 rannych".

To się nazywa zaklinanie rzeczywistości...

Vote up!
0
Vote down!
0
#287995

Ku nieszczęściu, mamy taką rzeczywistość, którą nie trzeba zaklinać... I się pojaśni to nie niefartem, a czymś nabardzo gorszym i grożnym dla naszej terazniejszości, a zwłaszcza przyszłości...

Jakub Wołyński

Vote up!
0
Vote down!
0

Jakub Wołyński

#287996

Był trzecią ofiarą śmiertelną właśnie w tym miejscu tego roku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#288003

Dorzynanie watahy trwa.........Ogromna strata.Potrzebujemy dobrych,odważnych historyków i patriotów takich jak Pan Szaniawski.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>strychninka</p>

#287989

Ale nie mamy innego wyjścia jak wychowywać.
Pozdrawiam.

Jakub Wołyński

Vote up!
0
Vote down!
0

Jakub Wołyński

#287992

Bandziory, szumowina.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#288008

I jeszcze wcale nie wiadomo, czy „wypadek” ...

Przedwczesne używanie terminu „wypadek”, tak jak w przypadku tragedii smoleńskiej terminu „katastrofa”, świadczyć może o nastawieniu wypowiadającej się osoby (albo jej niefrasobliwości).

Vote up!
0
Vote down!
0
#288010

Zupełna racja. To przedwszesne używanie jest typowym chwytem manipulacji masowej, starym i niezawodnym.
Pozdro.

Jakub Wołyński

Vote up!
0
Vote down!
0

Jakub Wołyński

#288013

przedstawia profesora Szaniawskiego na tle sierpów i młotów, jakby innego zdjęcia nie było. Jadąc po południu autobusem przeczytałam na ekraniku, że profesor "potknął się" . Skąd oni to u licha wiedzą?!

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#288055

Te ekraniki - z tego, co wiem, a poprawcie, jeśli jestem w błędzie - są pod opieką tych z Czerskiej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#288059

Bardzo może być - "charakter pisma" szechterowski, nieludzki.

Jakub Wołyński

Vote up!
0
Vote down!
0

Jakub Wołyński

#288062

Skąd wiedzą? Pewnie stąd, skąd wiedzieli np. o kłótni śp. gen. Błasika z kpt. Protasiukiem na lotnisku, o "tak lądują debeściaki" i o wielu podobnych rzeczach, niedostępnych dla innych. Wiedzą i już.
;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#288060

Koszerno-czekistowsko-masoński styl: zabić i okłamać Pomordowanego przez nich. Jak Pana Prezydenta, piłotów, gen. Błasika...

Jakub Wołyński

Vote up!
0
Vote down!
0

Jakub Wołyński

#288064

http://www.youtube.com/watch?v=5VZS9i0Wk8A&feature=player_embedded
15:30

Vote up!
0
Vote down!
0
#288085

Dla mnie Prof. Józef Szaniawski był wielkim autorytetem (znałem Go osobiście z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, gdzie był również wykładowcą, o czym oczywiście media "zapomniały" wspomnieć w czasie, gdy po Jego śmierci naświetlały Jego postać. Ubolewam nad tym, że nie ma Go wśród nas, bo tyle, ile On zrobił dla Polski, to "ze świecą szukać" wśród naukowców. Tyle krótkiego wstępu.  

A teraz do Ciebie Jakubie Wołyński.

Nie pisałbym do Ciebie, gdyby nie to, co przeczytałem o Tobie, iż jesteś... dziennikarzem i pisarzem. Nie chcę Cię atakować ad personam, więc to, co przeczytasz poniżej - przyjmij za "dobrą monetę" i jako radę, abyś pisząc na tym portalu, postarał się nie obniżać jego poziomu, bo tak pisząc - deklasujesz się jako... dziennikarz i pisarz. 

Czy nie zauważyłeś, że Twoje teksty różnią się od tekstów innych blogerów? A różnią się - jeśli nie widzisz - wszystkim tym, co obowiązuje w polskiej gramatyce i słownictwie. Nawet nie staram się (jak contessa) wskazywać na błędy, bo musiałbym cały Twój tekst przeredagować. Nie chcę Ci "dopalać", ale ktoś Ci o tym w końcu musi pierwszy napisać. Co do treści, które przekazujesz - są słuszne i chwała Ci za to. Ale słownictwo, szyk wyrazów i forma??? W związku z tym, zdając sobie sprawę, że nie jesteś polskojęzycznym (to widać gołym okiem) - zapytuję: 

- czy korzystasz z translatora z języka... np. hebrajskiego na polski?

- czy też jesteś Polakiem, który... zapomniał języka polskiego?

- a może jesteś... trollem, który chce się przypodobać "bezpiecznym tematem" i wejść w nasze ("niepoprawnych" patriotów) łaski? 

Zatem proszę Cię, - określ się, bo chciałbym nie mieć wątpliwości, co do Twojej osoby i z kim na przyszłość przyjdzie mi polemizować na tym portalu.

Pozdrawiam, Satyr

______________________________________

"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".

(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#288098

Doktor - przyzwoici ludzie nie potrzebuję chwalców - śp. doktor Szaniawski na pewno nie pochwaliłby takich osobistych wycieczek. Ty piszesz swoje, Jakub Wołyński pisze swoje. Oceny zostaw Czytelnikom.

Vote up!
0
Vote down!
0
#288102

"Nawet nie staram się (jak contessa) wskazywać na błędy,(...)"

Ależ ja poprawiłam Jakuba ale... popełniłam w poprawce istotny błąd, hahahaha ! Zatem... proszę mnie za przykład nie stawiać.

Satyrze !
Tobie chyba nigdy w życiu nie zdarzyła się sytuacja, w której zapomniałeś języka ojczystego. Mnie się niestety to zdarzyło (przed laty) i długo pracowałam by wrócić do obecnej formy w posługiwaniu się jęz.polskim.
Wg mnie Jakub właśnie próbuje wrócić.

Kto czegoś sam nie doznał, nie jest w stanie tego pojąć.
Pozdrawiam.
contessa
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#288113

Jestem zawodowym pisarzem, dziennikarzem i dramaturgą - oraz Wołyniakiem, mającym niezłego wykształczenia POZA GRANICAMI KRAJU. W taki sposób nie miałem szczęścia chodzić nawet do podstawówki polskiej. Aż żadnego dnia. Dlaczego tak? Poczytaj sobie historię polską, tam napisano, gdzie potrafiła większość Wołyniaków, zaczynając z 1940r.
A więc, jeśli i jestem trollem, to nie hebrajskim, a... Wołyńskim :) Do tego Polakiem z krwi i kości. A nie "polskojęzycznym". Tych możesz znależć na Czerskiej i na tewuenu (też w siedzibach peło i palidupów), nawet quantum satis :)
Ci "polskojęzyczni" mogą i POprawnie pisać po polsku, oraz POprawnie nienawidzieć wszystko polskie.
Pozdro!

Jakub Wołyński

Vote up!
0
Vote down!
0

Jakub Wołyński

#288164