PIŁSUDSKI TO MAJSTERSZTYK TAJNEJ DYPLOMACJI PRUSKIEJ.

Obrazek użytkownika Realista777
Kraj

95% Polaków do dziś wierzy, że był bohaterem narodowym i zbawcą Polski.

W „wyzwolonej” po 1 wojnie Polsce Niemcy, dalej MIMO PRZEGRANEJ WOJNY utrzymywali kontrole przez osadzenie swojego AGENTA PIŁSUDSKIEGO.

Piłsudski przejął władze z rąk Rady Regencyjnej ( Tworu niemieckiego) w cudowny sposób wprost z Magdeburga, gdzie był internowany na własna prośbę. Oczywiście z inspiracji i na polecenie Niemiec. Przecież nie przebywał w twierdzy magdeburskiej, a cieszył się wolnością. I kto go utrzymywał, kto dawał mu na stół dzienny chleb?

Zadaniem Piłsudskiego było niedopuszczenie do powstania silnej Armii Polskiej i silnej gospodarczo i terytorialnie Polski. Federalizacja to była koncepcja niemiecka. Po przegranej wojnie stworzenie małych przedtem nieistniejących państw buforowych. Zrealizował ja Piłsudski pod płaszczykiem Federalizacji. Nie byłoby Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy. BYŁABY POLSKA.

Piłsudski – Socjalista i Bolszewik – ukształtowana osobowość, jako rewolucjonisty na 5-cio letnim zesłaniu kolo Irkucka wraz z innymi bolszewikami i terrorystami.

Niemcy wysłali, LENINA DO ROSJI, aby robił rewolucje Bolszewicka, a PIŁSUDSKIEGO DO POLSKI.. .( No właśnie, – po co? Przecież nie po to żeby wyzwalał Polskę , bo to już było negocjowane w Wersalu ) Polska powstała w Wersalu, a tam Piłsudskiego nie było.

– Legiony Piłsudskiego były największą przeszkoda w rokowaniach Wersalu, bo były sprzymierzone z Niemcami. Dopiero powstanie armii Dmowskiego – Hallera zlikwidowało tę przeszkodę.

Piłsudski po wylądowaniu w Polsce Armii Hallera (przeszkadzali Niemcy i Anglia) zaczął od jej rozbrajania.

PIŁSUDSKI TO MASON , Rycerz Kadosz 30 stopień wtajemniczenia. Piłsudski.

Prusy, masoneria, żydzi zniszczyli Polskę.

Piłsudski to agent Pruski i główny wykonawca polityki niemieckiej. , Głównym elementem jego gry politycznej było niedopuszczenie do stworzenia silnej Armii Polskiej.

Nie dopuścił do stworzenia ok. 1,000,000 Armii Polskiej (rozbicie Zjazdu Polaków Wojskowych w Petersburgu w czerwcu 1917 przez bojówki PPS,). To była olbrzymia i konkretna szansa. Milionowa armia miałaby olbrzymie znaczenie. Zawzięty wróg Rosji Carskiej, ale nie Bolszewizmu.

W zamian zostały tylko Brygady Piłsudskiego 20,000 o praktycznie żadnej istotnej wartości militarnej.

Niedopuszczenie do powstania silnej armii polskiej – polskich żołnierzy w szeregach zaborców pod koniec 1 wojny światowej. To mogła być 1,000,000 armia – wtedy polska byłaby w całkiem innej pozycji negocjacyjnej.

Wojska polskie stały na tzw. „Linii Dmowskiego” i bolszewicy dwa razy proponowali rozejm w 23 grudniu 1919 i w 29 styczniu 1920. Bolszewikom zależało na pokoju, bo mieli na głowie walkę z Biała Armią.

W Kwietniu 1920 Piłsudski zerwał rokowania i poszedł na Kijów – zdobywać Ukrainę dla Petlury, bo przecież nie dla Polski. Samowolnie wbrew polskiemu rządowi i rządom aliantów. Brat Petlury był oficerem w wojsku Polskim Piłsudskiego. Ukraina to twór od początku masoński. !! I tak jest również dzisiaj.

Najbardziej utrwalony mit o Piłsudskim to „Cud nad Wisłą”

Piłsudski NIE BYŁ ŻADNYM ZWYCIĘZCA BITWY POD WARSZAWĄ W 1920, NIE BYŁ DOWODZĄCYM, NIE BYŁ W OGÓLE NA POLU BITWY POD WARSZAWA.

Wyprawa na Kijów była nieporozumieniem wojskowym i politycznym , – wojska bolszewickie cofały się same.

Pobył miesiąc w Kijowie bez celu i zaczął odwrót, ( po co wiec szedł na Kijów??), a w konsekwencji bitwa pod Warszawa. Piłsudski sprowokował bolszewików do tej wojny.!! ,
Gdyby Piłsudski i poszedł z Denikinem na Moskwę nie byłoby w ogóle Komunizmu !!!

Poszedł na Kijów, wygubił 200,000 żołnierzy, ( kolejny argument o niszczeniu Polskiej Armii) celowe wykrwawianie Armii.

Wyprawa na Kijów była klęską bardzo daleka w skutkach. Polska byłaby jednolitym krajem od Dyneburga na Łotwie po Kamieniec Podolski na Ukrainie, Mińsk na Białorusi.

Polska strąciła Iłłkuszte, Drysse, Połock Bobrujsk, Borusow, Słuck, Mozyrz, Starokonstantynów – to tylko straty terytorialne.

PIŁSUDSKI TO GŁÓWNY HAMULCOWY ODRODZONEJ I NIEPODLEGŁEJ POLSKI

Niszczył zdobycze polityczne Dmowskiego – Obozu Narodowego. Odzyskanie Niepodległości to największy sukces dyplomatyczny polskiej dyplomacji, ale przecież nie Piłsudskiego. Bo Piłsudskiego w Wersalu nie było.

Piłsudski – knuł, destabilizował i konfliktował życie polityczne Polski z trudem kształtowane po 1918. Kulminacja tego był zamach majowy 1926 – finansowany przez Anglię, a właściwie imperium angielsko – niemieckie (od ożenku królowej Victorii z księciem pruskim Albertem – Anglia i Niemcy to właściwie to samo).

Tak samo jak Masoneria wyrosła z tego samego pnia –Templariusze i Krzyżacy. Masoneria to największy wróg Polski – ( Krzyżacy- potem Prusy i Tajne związki o proweniencji krzyżackiej – a w końcu masoneria)

Piłsudski to KANALIA I SŁUGUS NIEMIECKI – nie był by taki wielki, bezczelny i pewny siebie gdyby nie zaplecze finansowe i ideowe Anglii , Niemiec i masonerii.

Zamach majowy 1926 finansowała Anglia – 800,000 funtów angielskich lub 3,800,000 złotych zdeponowane w małym żydowskim banku niejakiego Szereszewskiego („Komunikaty”J. Giertycha, Płk Kędzior „Narodowiec”- Lens (Fr).

To Hitler sam kiedyś powiedział, że uderzył na Polskę, kiedy miał pewność, że jest bezbronna i osamotniona.

Po zdobyciu Krakowa w 1939 r. Niemcy wystawili WARTĘ HONOROWĄ przy grobie Piłsudskiego.

Dlaczego??!!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

Co chciałeś uzyskać tą "retoryką"
spowodujesz tylko retorsje-
Podnoszone przez Ciebie zarzuty powinny być polem do dyskusji -

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198992

"Niszczył zdobycze polityczne Dmowskiego – Obozu Narodowego."

Na przykład: pokój ryski. Z tych wybitniejszych osiągnięć.

"(...)Anglia i Niemcy to właściwie to samo." - n/c

"Gdyby Piłsudski i poszedł z Denikinem na Moskwę nie byłoby w ogóle Komunizmu !!!" - tak, trzeba było iść i bronić białej Rosji. W interesie Polski. Bosko nam się żyło pod zaborami.

"Piłsudski sprowokował bolszewików do tej wojny.!! ," - Biedni.

"Ukraina to twór od początku masoński." - n/c

"Polska powstała w Wersalu" - coś nowego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#198995

"Socjalista i Bolszewik" - to mógł powiedzieć tylko Janusz Mikke pseudo "Korwin".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199002

Proponuję zmienić używki, bo te wywołują zwidy i utrudniają
kojarzenie faktów.
Równie kuriozalnych tekstów, nie czytałem od czasu znalezienia
"nowych dróg" w składnicy makulatury.

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199006

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=55389

Po śmierci Marszałka Piłsudskiego (12 maja 1935 roku)

Hitler ogłosił w Niemczech żałobę narodową.

Jednocześnie do ówczesnych władz polskich wysłał depeszę kondolencyjną oraz jeden jedyny raz oficjalnie uczestniczył we mszy św. za duszę zmarłego, zamówioną przez pracowników ambasady polskiej w Niemczech w kościele św. Jadwigi w Berlinie.

Zarówno 13 maja jak i w dzień pogrzebu zostały opuszczone flagi państwowe do połowy; po nabożeństwie dwie kompanie Wehrmachtu oddały honory wojskowe.

16 maja ogólnoniemiecka rozgłośnia radiowa nadała obszerną audycję poświęconą życiu Piłsudskiego. 21 maja Göring w Reichstagu opisywał dokonania marszałka: "My Niemcy wychowani i wyrastający w narodowosocjalistycznym światopoglądzie mamy szczególne zrozumienie dla osobowości wielkiej miary(...) Doceniając wielkość postaci marszałka, zdajemy sobie również sprawę, że należał on również do tych mężów stanu, którzy występowali energicznie na rzecz pokoju, a jednym z widocznych dokonań pokojowych stał się jego wkład w dzieło niemiecko-polskiego porozumienia".

Telegram Hitlera do rządu polskiego:

"Głęboko poruszony wiadomością o zgonie Marszałka Piłsudskiego wyrażam Waszej Ekscelencji i rządowi polskiemu najszczersze wyrazy współczucia moje i rządu Rzeszy. Polska traci w powołanym do wieczności Marszałku twórcę swego nowego państwa i swego najwierniejszego Syna. Wraz z narodem polskim również naród niemiecki obchodzi żałobę z powodu śmierci tego wielkiego Patrioty, który przez swą pełną zrozumienia współpracę z Niemcami oddał nie tylko wielką usługę naszym krajom, ale przyczynił się ponadto w sposób jak najbardziej wartościowy do uspokojenia Europy."

8 maja 1935 r. na pogrzeb marszałka Józefa Piłsudskiego przybyli przedstawiciele 16 państw, a wśród nich delegacja rządu III Rzeszy z generałem Hermannem Göringiem, który szedł w pierwszym rzędzie za trumną marszałka.

Na uroczystość przybył też ówczesny minister w rządzie III Rzeszy dr Hans Frank, późniejszy zarządca Generalnego Gubernatorstwa.

Tuż po wkroczeniu wojsk niemieckich w 1939r. Wermacht wystawił wartę honorową przy grobie Marszałka Piłsudskiego.

Sama warta miała mieć wydźwięk propagandowy, wreszcie to Hitlerowi przypisuje się powiedzenie: gdyby Piłsudzki żył nie doszło by do wojny .... można mniemać, że Hitler podziwiał Naczelnika, a zarazem jego osoba przydatna mu była w jego celach politycznych. Obaj widzieli na wschodzie zagrożenie ...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#199007

Hitlerowi przypisuje się powiedzenie: gdyby Piłsudzki żył nie doszło by do wojny .

Interesujące jest to,kto przypisuje i po co.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199011

w kontekście Traktaku z Rygi, warto porzypomnieć podrygi
Grabskiego w Spa - za cenę kilku karabinów uznał linie Cruzona.
Patrzmy obiektywnie.

Używanie zwrotów : "Twoją matkę widywano na...." (w każdym mieście jest ulica dziwek i sutenerów) - komu służy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199014

który brał udział w bitwie warszawskiej.
Dodam tylko, że druga żona Piłsudskiego była Żydówką i znakomicie nim manewrowała.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Paul

#199037

Dziwne. Zawsze myślałem, że panna Aleksandra była szlachcianką z Ukrainy. Ale najwyraźniej Paul wie lepiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199041

Aleksandra Piłsudska z domu Szczerbińska.
przyszła na świat 12 grudnia 1882 roku w Suwałkach jako siódme dziecko Piotra Pawła i Julii Jadwigi z Zahorskich.
-Ojciec pochodził z niezamożnej rodziny mieszczan suwalskich.
-Matka z zubożałej rodziny szlacheckiej

http://www.feminoteka.pl/muzeum/readarticle.php?article_id=5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199046

Przekazał Ci informacje o Konferencji w Spa .

"6 lipca Grabski pojechał do Spa. Pod
presją brytyjskiego premiera Davida Lloyd-George'a zgodził się na bardzo ciężkie warunki
mediacji brytyjskiej. Polska uznawa¸a lini« Curzona (zaproponowaną w grudniu 1919 roku
przez Brytyjczyków jako podstawę porozumienia Polski z Rosją)jako podstawę rokowań na temat granicy polsko-sowieckiej.
http://www.nbp.pl/Publikacje/Historia/grabski_ksiazka.pdf

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199042

Opowiadania Dziadka, nie upoważniają Cię do opatrywania tychże
kłamstwami Twojego autorstwa.
Nie znasz źródeł swoich informacji -nie publikuj.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199058

nie żryj tych grzybów ,one cie kiedyś rozpierdolą....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#199045

na kamieniach rodzili, w odróżnieniu od agentów ruskich, którzy tak potrafią zabełtać we łbie, że na prawnuki przechodzi i wciąż głośno chlupocze :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#199088