Dyplomodajnia w Oksfordzie - salon kontratakuje.

Obrazek użytkownika Jarek Cimrman
Kraj

   

 

Rozpocznę od cytatu: ,,Wielki reprezentant światowego kapitału George Soros przyjeżdża w maju ’88. Spotyka się z Rakowskim i Jaruzelskim. Natychmiast tworzy za miliony Fundację Batorego

, stawiając jako cele: otwarte społeczeństwo i otwarty rynek. Niedługo później NBP tworzy 9 banków komercyjnych z partyjnym kierownictwem" Pisze prof. Witold Kieżun /odnośnik/

   Jak pokazała historia banki te posłużyły do ,,sprywatyzowania" majątku komunistycznego w ręce komunistów, ich kolesiów, przyjaciół układu- tak powstawał salon.

   Rok 2012. W Oksfordzie powołany do życia zostaje ,,Polski kierunek"./odnośnik/ Na początek, ma oferować studia doktoranckie, co gwarantuje wypuszczenie na rynek, już za trzy, cztery lata pierwszych przekształconych Oksfordzkich doktorów od Polski.

Fundator

   Pierwszym fundatorem przedsięwzięcia zwanego Programem Studiów o Współczesnej Polsce zostaje doktor Leszek Czarnecki, powołując fundację i wykładając na ten cel 6 mln złotych. Pan Czarnecki o najnowszej historii RP mógłby powiedzieć wiele... Tamta Rzeczpospolita (roku 2008) pisze o nim /odnośnik/ : " Z dokumentów zachowanych na mikrofilmach w Instytucie Pamięci Narodowej wynika, że przez sześć lat współpracował z PRL-owskimi służbami. Najpierw jako tajny współpracownik SB „Ernest”, a potem jako kontakt operacyjny wywiadu PRL „Ternes”." ,,Przekazywane przez Czarneckiego informacje były bardzo dobrze oceniane przez SB ze względu na „wartość operacyjną”. Funkcjonariusze bezpieki wskazywali, że wynika to z pełnionych przez niego funkcji w lokalnym i ogólnokrajowym NZS oraz znajomości z działaczami „Solidarności”."

Wielcy architekci.

   We wszystkich wrzutkach medialnych na ten temat, przewijają się nazwiska czterech animatorów inicjatywy ze środowiska naukowego. Są nimi prof. Norman Davies, prof. Jan Zielonka, prof. Timothy Garton Ash i prof. Zbigniew Pełczyński. Z wysokości swoich Oksfordskich profesur, ex cathedra, głoszą oni po środkach masowego przekazu świata i RP Trójki czym jest Polska, gdzie jej miejsce, i z czym to się je

   prof. Jan Zielonka, w ,,Polityce" (11.09.2012)/odnośnik/, odpowiadając na pytanie Jacka Żakowskiego:,,Ma pan radę dla Polski?" Mówi Tuskiem: ,,Unikać pierwszych stron gazet. Pilnować, żeby w Polsce nic się nie zawaliło – politycznie ani gospodarczo. Im Polska będzie nudniejsza i mniej widoczna, tym lepiej. Poza tym dużego wpływu na sytuację nie mamy."

   prof. Norman Davies, wywiad dla wprost /odnośnik/: -,,W Polsce jest straszny paradoks, bo obiektywnie Polacy nigdy wcześniej nie mieli lepiej, a mimo to połowa rozrabia i ma pretensje o wszystko. "

   Nikt nie wie co miał na myśli pan Norman. Czy jego ,,obiektywność" uwzględnia miliony emigrantów, ujemny przyrost naturalny, największe w historii zadłużenie, przejęcie mediów przez kolonizatorów w romansie z salonem, odwrócenie się narodu od kościoła, permanentny paraliż komunikacyjny i wreszcie, najważniejsze, stałą wyprzedaż majątku, fabryk i instrumentów kontroli społecznej obcemu interesowi...

   I dalej: ,,Tu, w Polsce, jest grupa ludzi, która celowo fałszuje historię Polski. Mam na myśli czasy od powstania "Solidarności". Ci ludzie chcą udowodnić, że Wałęsa nie był prawdziwym wodzem "Solidarności", chcą przekonać innych, że wypadek samolotu w Smoleńsku to był zamach." Najśmieszniejszy fragment wywiadu, w którym pan prof. zwyczajnie już, bredzi: ,,Z drugiej strony staram się zrozumieć, skąd takie poglądy pochodzą. Pokazałem w Oksfordzie film o wypadku smoleńskim zatytułowany "Mgła". Zaczyna się od tego, że pokazana zostaje rosyjska maszyna wojskowa robiąca mgłę."

   W filmie ,,Mgła" nie ma mowy, o żadnej maszynie, wytwornicy itp. pisze ,,wpolityce.pl" /odnośnik/

   prof. Timothy Garton Ash - ten ma szeroki zasięg rażenia, od Washington Post, przez New York Times, po Gaz Wyb, wraz z setkami cytujących go pomniejszych tytułów.

   1.Września. 2012 W rocznicę napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę, ten nasz ,,przyjaciel" pisze w NYT /odnośnik/ o potrzebie powstania silnej Europy, felieton rocznicowy kończy tymi słowy:

   ,,Kiedy dziewiętnastowiecznemu poprzednikowi Pani Merkel, Otto von Bismarck'owi, jeden z zapalonych niemieckich kolonizatorów pokazał mapę Afryki, Żelazny Kanclerz odrzucił strategiczne znaczenie odległych kolonii, odpowiadając, że jedyna ważna dla niego mapa znajduje się w Europie : ,,Francja po lewej, Rosja po prawej, my w środku - to jest moja mapa Afryki". Dzisiejsi europejczycy muszą przyswoić mądrość Bismarcka, mówiąc ,,Chiny, Indie i Rosja po prawej, Ameryka i Brazylia po lewej - to jest nasza mapa Europy""

Tak radzi T.G. Ash, wykładowca. Znajome? No pewnie. Licencjatowany w Oksfordzie Radek ,,dorżnąć watahę" Sikorski, też tak widzi Europę.

   Znajomością Współczesnej Polski (na poziomie TVN) błyska prof. T.G.Ash w ,,The Guardian"/odnośnik/.

   Rozsiewając kłamstwa o nacisku na załogę, twierdzi, że wg raportu MAK pilot powiedział "He'll be angry, if again ..." (wścieknie się, jeśli znowu...). Oczywiście, taka fraza wpisana w wyszukiwarkę, nie isntieje nigdzie, poza głową Timothy Garton Ash'a Dalej opowiada pożałowania godną historyjkę, jako by miał kiedyś spotkać znajomą Polkę, która mu powiedziała, coś mniej więcej w tą melodię: wisz ty, tam pewnie bylla sztułczna mglla...? Ten fragment przytaczam bez dosłownego tłumaczenia, bo jak przetłumaczyć tworzenie wrażenia, że isntieje wersja Mak a jej przeciwnicy, to ciężko kopnięci w głowę Polacy...?

   Po ostatnich wyborach parlamentarnych w Polsce, na łamach ,,The Guardian", nakładał brytyjczykom do głowy, jak kapustę, wiedzę na temat kto w Polsce jest białym człowiekiem, a z kim nie rozmawiamy/odnośnik/:

   ,,... zaowocowało to powrotem do władzy idealnie rozsądnej, choć nieustannie unikającej reform, partii umiarkowanej centro - prawicy, Platformy Obywatelskiej, w koalicji z partią małych rolników, której przywódca rzadko pokazuje się bez swojego ajpada."

   ,,W kraju, ciągle ma swój ogromy udział paranoia polityczna: ostatnio przedstawiona przez przywódcę opozycji konserwatywno nacjonalistycznej Jarosława Kaczyńskiego, w absurdalnej insynuacji, że Angela Merkel została w jakiś sposób wsparta przez STASI, w drodze na stanowisko kanclerza ."

(wszystkie tłumaczenia T.G. Asha - tłum. własne)

    Zaiste, prof. Timothy Garton Ash, ,,wielkim" i ,,obiektywnym" znawcą współczesnej Polski jest...

Patron

   Patronów jest dwóch. Premier ,,grubej kreski" Tadeusz Mazowiecki, przeciwnik lustracji i rozliczania komunistów i prof. Zbigniew Pełczyński który, jak podaje Wikipedia ,,W 1988 w imieniu George'a Sorosa założył w Polsce, [wspomnianą na wstępie-przyp. aut.] Fundację im. Stefana Batorego." 

Salonowa Dyplomodajnia   

   Koło się domknęło. Różowy salon, który własną kieszenią bronił Polskę, od '88r przed wszystkimi łapówkami świata i lobby kapitalistycznym, ogłasza powstanie salonowej dyplomodajni, która oczywiście nie może się nazywać ,,SALONOWĄ DYPLOMODAJNIĄ w Oksfordzie" dlatego mianuje ją: Programem Studiów o Współczesnej Polsce w Oksfordzie. Oczywiście ,,obiektywnych", bez rozliczania komuny, alternatywy do oficjalnych wersji, bez nocnej zmiany, seryjnego samobójcy i kata Astrofa, ale za to skupionej na sukcesie transformacji. Strzeżcie się ,,Polscy nacjonaliści". Nadciąga nowa fala doktorów-autorytetów. Już niedługo, nie tylko Radosław S., ale i cała Europa zawoła o dorżnięcie watahy.

 

P.S. Kiedy ostatnio poruszyłem ten temat /odnośnik/ jedynym skutkiem (czy bezpośrednim?) było zawieszenie/zablokowanie się strony niepoprawni.pl na kilkanaście godzin (z soboty na niedzielę) . Gdy sytuacja ,,wróciła do normy" mój wpis tonął już w dolnych rejestrach, gdzie zaglądają tylko zanudzone na śmierć nocne Marki. Dlatego uznałem, że mam prawo, ponownie, tym razem bardziej uważnie zająć się sprawą. Dziękuję blogerom udzielającym się pod ostatnim wpisem, za podpowiedzi i otuchę oraz wszystkim promującem moje wpisy na FB oraz pozostałym odwiedzającym. Dla blogera - ochotnika, wasze dobre słowo i uwaga i obecność są jedyną zapłatą. Pamiętajcie o tym. Obserwuj ze mną Środki Musowego Przykazu na: http://www.facebook.com/LowcySmokow

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

ZRÓDŁO : http://www.youtube.com/watch?v=pnTGGTaaVj8

pozostawie bez komentarza

Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie...(Mt.13-14)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie...(Mt.13-14)

#305369

Dzięki za informację o powstaniu ośrodka kształcenia "międzynarodowo uznanych autorytetów" - "specjalistów" od spraw polskich."Reżyserzy historii" (znając casus Sikorskiego) uznali, że studia na Oksfordzie robią piorunujące wrażenie na tubylczej ludności.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#305378

brzmi, a to bomba neutronowa dla Polski.
Dziękuję Autorowi !
Pozdrawiam.

contessa

PS. Warto rozesłać ten materiał, jest zbyt ważny by poszedł do lamusa.
Mam pytanie - mogę go skopiować na mój blog na obiektywnie.com.pl i obserwator.pl. Czy Autor wyraża zgodę ?
O ile oczywiście nie ma tam kont.

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#305395

Dziękuję za dobre słowo. Oczywiście, nie mam nic przeciwko rozpowszechnianiu. Cieszę się, że ładnych parę godzin mojej pracy nie pójdzie na marne.Wydaje się, że temat jest wart szerszej uwagi, ale jednocześnie czuję, że skoro nie został podjęty w mediach prawicowych, to są ku temu powody, o których nie pomyślałem. Nie wiem, czy dobrze zrobiłem zbierając ,,do kupy" tych parę faktów. Trudno. Pożyjemy, zobaczymy... Chciałbym się mylić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305406

Dziękuję za wyrażenie zgody, jutro się tym zajmę i podam linki.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#305412

http://www.youtube.com/watch?v=ec8ca3qZPss

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305404

Nic nie oznacza.

Bogdan Zdrojewski zasponsorował izraelską artystkę Yael Bartana i zorganizował jej wystawę na Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji w 2011 r.

http://www.zacheta.art.pl/files/wystawy/2011/Yael%20Bartana_54.%20Mi%C4%99dzynarodowa%20Wystawa%20Sztuki%20w%20Wenecji_zeszyt%20prasowy.pdf

Bartana może sobie tworzyć cokolwiek, niedopuszczalne jest to, że jest to finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305427

wątpliwe, że masz rację. Gdyby Orła Białego pokazano na tle innego charakterystycznego znaku np. sierpa i młota albo swastyki, to też by nic nie znaczyło?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305503

Linki do Pana artykułu:

http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/dyplomodajnia-w-oksfordzie-salon-kontratakuje.html

http://obserwator.com/blog/dyplomodajnia-w-oksfordzie---salon-kontratakuje

Niestety zdjęcia nie udało mi się wstawić. Przepraszam.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#305794

Dziękuję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305795

Na obiektywnie.com.pl już jest na czołówce !
:):)
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#305801

z gwiazdą.

http://www.bibula.com/?p=63367

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#305947

Dobrze, że już siedziałem, biorąc się do czytania...

Poruszony tą wiadomością, chciałem odpowiedzieć
odnośnikiem do gazeta.pl, gdzie N. Davies celebransił, autorytecił, przewodził i skrzył. Znalazłem więcej niż chciałem.

11.11.2012
,,Norman Davies został uhonorowany w Święto Niepodległości Orderem Orła Białego, później wziął udział w prezydenckim marszu "Razem dla Niepodległej".
A już nazajutrz mądrzył się w radio tok fm, że on nie rozumie, jak to się dzieje, że Polacy wierzą w ,,herezję smoleńską".
,,Ta katastrofa smoleńska nie jest unikalna na świecie, niestety. Są sporo takich rzeczy" powiedział facet z prof. przed nazwiskiem, ,,a dla części polskiej klasy politycznej jest unikalna" dodała prowadząca kończąc myśl i audycję.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#305976