Tryptyk nigeryjski

Obrazek użytkownika Enik Nochal
Blog

Tajemnicza podróż premiera do Nigerii to jest dopiero njus. Jej powody znane są chyba wszystkim myślącym obywatelom naszego kraju. Jednak nikt nie wie jakie będą owoce tej eskapady. Trzeba więc uciec się do domysłów i autorskich interpretacji. Przedstawiam swoją wizję wizyty w postaci trzech obrazków. Mogę się oczywiście mylić, ale sens wycieczki zapewne został zachowany.

 Obrazek 1
Tyle wspaniałych wieści nasz przywódca przywiezie z Afryki. Setki podpisanych umów gospodarczych. Tysiące pomysłów na dwustronną współpracę. To chyba więc normalne, że spektakularne sukcesy premiera trzeba promować… Oto wymierny sukces:

 

 Obrazek 2
Miliony rozmów. Miliardy wypowiedzianych słów. Po prostu tytan pracy. Jednak to nie wszystko. Po dobrze wykonanej robocie D.Tusk poświecił swój czas dla nigeryjskiej kultury. W jednym wydarzeniu tego typu nawet czynnie uczestniczył. Brawo, wiwat etc. Oto relacja. Ach, łza się w oku kręci...

Obrazek 3

W drodze powrotnej do kraju szef naszego rządu złożył wizytę zaprzyjaźnionemu premierowi. Są wszak siostrzane miasta, bratnie narody. W tym przypadku mieliśmy do czynienia z bratnimi wyspami – Zielonymi Wyspami. Spotkanie miało charakter nieoficjalny. Poruszono jednak na nim wiele ważnych tematów dotyczących problemów nurtujących obydwu przywódców.

 

 

  

 

 

Ed. SG img. 20:28

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pozdrawiam z 10*.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#351097

Co do nieumytych nóg pana premiera możesz się mylić. Po mojemu, to specjalne maskowanie. Tak na wypadek, gdyby wróg czuwał nawet tam.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#351116