Pokaz filmów "Puszcza" i "Szarża" w Cafe Niespodzianka (Warszawa, 22 XI, 17:00)

Obrazek użytkownika Kongres Mediów Niezależnych
Ogłoszenie

22 listopada zapraszamy Państwa na gościnny pokaz dwóch filmów Krzysztofa Wojciechowskiego, „Puszcza” i „Szarża, czyli Przypomnienie kanonu”.

Od 23 sierpnia w warszawskiej Cafe Niespodzianka przy ulicy Marszałkowskiej 7 rozpoczął się cykl pokazów filmów z filmoteki Objazdowego Kina Niezależnego. Objazdowe Kino Niezależne to inicjatywa, służąca rozpowszechnianiu filmów, które biorą udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kina Niezależnego OKNO i udostępnianiu ich szerszej, niż festiwalowa, publiczności. Festiwal od dwóch lat odbywa się z inicjatywy Kongresu Mediów Niezależnych.

„Puszcza” to telewizyjny półkownik, oczekujący na pokazy od 1972 roku. Jest to historia walk na terenie Puszczy Kampinoskiej od najdawniejszych czasów, poprzez Powstanie Styczniowe, aż do walk z 1939 i 1944 roku. W filmie usłyszymy przekazy, przekazane najstarszym mieszkańcom przez dziadków oraz relacje gen. Romana Abrahama i płk. Józefa Krzeczkowskiego, ps. „Szymon”. Film pokazujemy naszym widzom po raz drugi.

„Szarża, czyli Przypomnienie kanonu” to fabularyzowany dokument zdjęty z ekranów w chwili wprowadzenia stanu wojennego. Fabułę filmu zajmuje rekonstrukcja szarży 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich pod Wólką Węglową z udziałem żyjących jeszcze jej uczestników, oraz rozwijający się równolegle strajk w pobliskiej Hucie Warszawa.
Pokaz wyjątkowo rozpocznie się o godz. 17:00. Wstęp wolny. Po pokazie dyskusja z udziałem reżysera.

Ocena wpisu: 
Brak głosów