Stanisław Michalkiewicz w Okęckiej Sali Widowiskowej

Obrazek użytkownika elig
Kraj

Niecały miesiąc temu, 22 maja, miałam okazję posłuchać red. Stanisława Michalkiewicza w Ursusie /patrz - / http://niepoprawni.pl/blog/6206/spotkanie-w-ursusie-z-chodakiewiczem-i-michalkiewiczem //. Prowadził on wtedy spotkanie z prof. Markiem Janem Chodakiewiczem, promujące książkę profesora "O prawicy i lewicy". Tym razem, 20 czerwca, wystąpił solo w Okęckiej Sali Widowiskowej przy ul. 1 Sierpnia w Warszawie - Włochach. Tematem jego prelekcji były "Źródła dobrobytu i nędzy".

Imprezę zorganizował PiS Włochy pod patronatem burmistrza dzielnicy p. Michała Wąsowicza. Prowadziła ją p. Dagmara Sieniawska. Sala była prawie pełna, więc przyszło ponad 80 osób. Redaktor Michalkiewicz przyszedł nieco wczesniej i przed rozpoczęciem prelekcji podpisywał książki. Około 18:10 pojawil sie pan burmistrz i Stanisław Michalkiewicz rozpocząl swój wykład.

Zaczął od sentencji Guy Sormana, który powiedział, że głód i nędza są tam, gdzie panują fałszywe ideologie. Stwierdził też, iż ideologii nie da się uniknąć i że "idee maja swoje konsekwencje". Potem przeszedł do teorii spiskowych. Sa one wyklęte, ale historia składa się ze spisków /udanych lub nie/. Podał przykład afery Rywina. Następnie omówił pokrótce historię tzw. "transformacji ustrojowej".

Rozpoczął od roku 1985, gdy Gorbaczow zaproponował Reaganowi rozmowy rozbrojeniowe. Był to znak, że Związek Sowiecki przegrał zimną wojnę. Potem nastapiły dalsze tury rokowań amerykańsko- sowieckich, w Waszyngtonie, Reykiaviku, na okręcie kolo Malty. W ich trakcie dopracowano szczegóły odejścia od komunizmu. Według Michalkiewicza plan ten został wcielony w życie we wszystkich demoludach. Tam gdzie nie było antykomunistycznej opozycji, służby sztucznie ją wytworzyły i nastapiło przekazanie jej zewnętrznych znamion władzy.

W Polsce po zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki doszło do starcia między służbami cywilnymi /SB/, a wojskowymi /wywiad/. Wygrali wojskowi, czego dowodem była dymisja w 1985 Milewskiego. Tajne słuzby wojskowe przejęly faktyczną władzę w Polsce i, wg Michalkiewicza, sprawują ją do dzisiaj. Przeprowadziły transformację ustrojowa według swojego planu dookoptowując część opozycji wywodzaca się tzw. "lewicy laickiej".

Likwidacja WSI także nie zachwiala /wg. Michalkiewicza/ władzy "wojskówki". Efektem tego jest powstanie w Polsce tzw. "kapitalizmu kompradorskiego", czyli takiego, w którym do dostepu do rynku decyduje przynależność do sitwy, a nie czynniki ekonomiczne, czy zdolności. Potencjał naszego kraju jest więc zablokowany, a naród się zwija. Wprawdzie liczba Polsków nie zmniejszyła się, lecz jest coraz mniej dzieci imłodzieży. Zlikwidowano przemysł ciężki i rozbrojono armię. Grozi nam scenariusz rozbiorowy,

Stwierdził, że Polska musi się uwolnić od tej sitwy i kapitalizmu kompradorskiego, ale nie wiadomo, jak to zrobić. Michalkiewicz nie jest w stanie wskazać jakiejś recepty. Powiedział,że państwa dzielą się na poważne oraz inne. Powazne to te, które potrafią postawić sobie cele polityczne i konsekwentnie dążyć do ich realizacji. Przykładem są Niemcy. Po 90 latach wygrały one właśnie pierwszą wojnę światową. Druga natomiast wciąż trwa. Jej epizodem jest np. emisja niemieckiego antypolskiego serialu w polskiej telewizji publicznej.

Po ponad godzinie przyszła pora na pytania z sali. Ja zapytałam o sytuacje w innych postkomunistycznych państwach Europy Środkowej i polityke Lecha Kaczyńskiego. Michalkiewicz stwierdził,że sa one opanowywane przez Niemcy. Lech Kaczyński uprawiał dywersje w imie interesów amerykańskich. Jego największym błędem bylo to, ze robił to za darmo. Jeszczegorszy był pod tym wzgledem Aleksander Kwaśniewski. Tak polityka skończyła sie, gdy Obama postanowił wycofac się z naszego regionu. Pytano potem o różne sprawy m.in. o ZUS i OFE. Spotkanie trwało do 20:35. Red. Michalkiewicz powrócił na koniec do podpisywania swoich książek.

Następne spotkanie w Okęckiej Sali Widowiskowej odbędzie się dopiero we wrześniu.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (1 głos)

Komentarze

Michalkiewicz stwierdził,że [...] Lech Kaczyński uprawiał dywersje w imie interesów amerykańskich. Jego największym błędem bylo to, ze robił to za darmo.

w czyim interesie uprawia dywersję Michalkiewicz i czy za darmo...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#365204

elig: Bez przesady :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#365217