Tolerancja dla zbrodni

Obrazek użytkownika elig
Idee

  

 Jest w Polsce wyraźna.  Zdałam sobie z tego sprawę, gdy przeczytałam w artykule Jerzego Haszczyńskiego opublikowanym w  "PlusMinus" z 17-18.2018 {]]>TUTAJ]]>(link is external)}, o sprawie Jana Kuciaka, słowackiego dziennikarza.  Został on zamordowany pod koniec lutego 2018 [wraz ze swą narzeczoną] w czasie gdy pisał właśnie tekst o związkach premiera Słowacji, Roberta Fico z włoską mafią {]]>TUTAJ]]>(link is external)}.  Zabójstwo dziennikarza wywołało gwałtowną reakcję na Słowacji.  Jak czytamy w portalu Niezalezna.pl {]]>TUTAJ]]>(link is external)}:

  "Dotychczasowy wieloletni szef słowackiego rządu Robert Fico, lider Smer-SD, zrezygnował w czwartek w efekcie poważnego kryzysu politycznego, spowodowanego zabójstwem pod koniec lutego dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego partnerki Martiny Kusznirovej. Rezygnację zapowiedział też minister spraw wewnętrznych. (...)
  Śmierć Kuciaka wywołała największe w kraju protesty od aksamitnej rewolucji w 1989 roku. Demonstranci domagali się ustąpienia premiera, dokładnego wyjaśnienia sprawy śmierci dziennikarza przez nowego ministra spraw wewnętrznych, który byłby fachowcem, a nie partyjnym nominatem.".

  Wielotysięczne manifestacje trwały długo i spowodowały upadek rządu Roberta Fico.  A co w podobnych sytuacjach działo się w Polsce?  Na ogół nic.  Tygodnik "Do Rzeczy porównał {]]>TUTAJ]]>(link is external)} sprawę Kuciaka do zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary w 1992 roku.  Nie wywołało ono żadnej szerszej społecznej reakcji.  Tylko uporowi garstki znajomych Ziętary zawdzięczamy to, że w 2016 rozpoczął się proces Aleksandra Gawronika, byłego senatora, oskarżonego o zlecenie tej zbrodni.  Proces ten trwa do dziś, ostatnie informacje pochodzą ze stycznia br.  {]]>TUTAJ]]>(link is external)}.

  Dziś [19.03.2018], w notce Waw75 {]]>TUTAJ]]>(link is external)} można przeczytać o analogiach miedzy morderstwem Kuciaka, a zabójstwem Jolanty Brzeskiej.  Warto też wspomnieć, że w okresie od śmierci Zientary do 2015 roku w Polsce działał "seryjny samobójca" odpowiedzialny za co najmniej kilkanaście zgonów, m.in tak znanych osób jak Andrzej Lepper czy Sławomir Petelicki.  Nikomu jednak nie przychodziło jakoś do głowy, by zaprotestować przeciw skrytobójstwom.  Wszyscy siedzieli cicho.  Słowacy są jednak inni.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (17 głosów)

Komentarze

Słowacy są,tak zwyczajnie,są u siebie. Po prostu są. Polaków w Polsce została garstka, reszta to polskojęzyczne polactwo, żydzi i folksdojcze. Polacy to naród przetrzebiony,wyniszczony wymordowany i "wyjechany" za chlebem. Od stuleci.Dlatego ciągle wybieramy między mniejszym i większym złem...albo nie wybieramy wcale. Kto ma protestować? Bon Ton się denerwuje,że nie ma komu przeprowadzić wojskowego zamachu stanu...Kto ma to zrobić? Jakie mamy wojsko? Zostali nam tylko poeci. A tolerancja dla zbrodni jest,to fakt, to widać po niemożności ochrony dzieci poczętych...ale to nie Polacy tak mataczą...Polacy cenią życie, każde życie. https://www.youtube.com/watch?v=eZpD9n7TRqs

Vote up!
12
Vote down!
-2

Verita

#1560463

Na jednym ze spotkań z publicznością wyraził smutną konkluzję, że Polskę Polacy dzielą z polskojęzycznym  motłochem, który sprzedaje się okupantowi. Nie ma już więc spójnego historycznego Narodu Polskiego. Gdy ja pisałem o tym już dobre dziesięć lat temu, uważano mnie za wariata. Już wówczas szacunkowo zakładałem,  że jest nas około 20 do15 milionów,  z czego połowa jest zupełnie apolityczna.Z pozostałej części  jakieś 5 do 7 milionów cokolwiek czyni..., a rzeczywiście świadomych i czynnych jest około 4 milionów. To kto pytam ma zmieniać oblicze tego kraju? Emeryci ? I kto wie, czy moje " rachunki" nie są na wyrost...

Pzdr.

Ps.

Po Zamachu Smoleńskim zginęło w dziwnych okolicznosciach o ile pamiętam około 30 osób ( lista krążyła w Internecie). Nie pamiętam czy " miesięcznice " obejmowały i te ofiary, a przecież chciały wyjaśnić zagadkę zamachu... Więc trzeba przyznać,  że Naród bardzo wybiórczo i nie całkiem zrozumiałe podchodzi do ofiar reżimu... Naród Polski umęczony w swej wiekowej już gehennie i zdeprawowany PRL-em stał się bardzo "ociężały" , choć ciągle jeszcze wykazuje znamiona pewnego rodzaju subiektywnej percepcji. Jest to co prawda oznaką życia i świadomości,  jednak przez to wypaczenie owej percepcji podatny jest na wszelakie manipulacje. No cóż istnieje coś takiego jak " zmęczenie materiału " i to właśnie obecnie nas dotyka.

Vote up!
11
Vote down!
0

chris

#1560473

a kiedy to istniał "spójny historycznie naród"? chyba tylko we wspólnocie walki przeciw okupacji (a i to nie wszyscy). naród i powszechna świadomość narodowa to nowoczesny wynalazek, powstały na mitach i dla walki o samostanowienie. nie można popadać w histerię i wykluczać 2/3 społeczeństwa za to, że myślą inaczej. Michalkiewicz mówi o wspólnocie rozbójniczej, to cos innego, niż większość, która nie manifestuje prawicowego patriotyzmu

Vote up!
2
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1560559

Na początku,  to oko "robiło wrażenie ", teraz przyglądając się bliżej...  ,obecnie mam wrażenie, że patrzy nieco psychotycznie...

Ja miałem na uwadze Naród, a nie społeczeństwo. 

I to jest duża różnica. Można naturalnie w dyskusji używać  tych dwóch pojęć,  jednak nie należy ich utożsamiać,  gdyż de facto nie oznaczają tego samego. 

 

Piszesz Naród,  to nowoczesny wynalazek. Nie bardzo wiem na ile datujesz ową nowoczesność?  100 lat ? 300 lat? 500? Świata starożytnego zapewne do tej Twojej nowoczesności nie zaliczasz ? A może partia Nowoczesna ma być miernikiem owej NOWOCZESNOŚCI  o ktore j piszesz? I jeszcze o mitach piszesz... 

Może tak pomyślał byś o mitologii nowoczesności,  lub odwrotnie , podobnie jak mówił dawniej Stanisławski o  mniemamtologii stosowanej.

Kontrik ja nie mam siły,  ni ochoty tłumaczyć Ci kiedy istniał spójnie historyczny Naród Polski. Odsyłam do Pani Ewy Kurek, Michalkiewicza ( którego jak widzę " po łebkach " czytasz i nieumiejetnie słuchasz)  Krajskiego, Piotra Jaroszynskiego, Grzegorza Brauna, Nowaka...itd. lista jest długa. Ja nie jestem typem nauczyciela. U mnie za niewiedzę  ( na takim poziomie) lub za prowokację dostałby po uszach.  Więc nie wiem  na ile datujesz owy nowoczesny wynalazek. Czytam jednak, że wykształcenie lub lepiej powiedzieć w tym przypadku jego zbędny nadmiar bardzo Ci przeszkadzają w zrozumieniu oczywistych faktów. Dlatego właśnie jestem absolutnie przeciwny, by wykształcenie wyższe było ogólnie dostępne i za darmo.

Vote up!
4
Vote down!
0

chris

#1560574

z.a., zdziwiłbym sie, gdybyś wykazał sie jakąkolwiek wiedzą, znajomością jakiegokolwiek tematu albo nawet rozumieniem tego, co czytasz i słyszysz. nie jest nie jesteś w stanie odpowiedzieć na najprostsze pytanie o swoje własne głębokie przemyslenia. za to tak łatwo oskarżasz wszystkich innych, nawet tu- wszędzie dookoła widzisz "polskojęzyczny motłoch". oczywiście innym nie wolno tak mówić, bo to będzie nieładnie a to przecież samemu trzeba certyfikować i wykluczać.

poza tym wciskasz mi dziecko w brzuch, jak i odwracasz kota ogonem. to ja zapytałem a ty ciagniesz swoje dziwne, odpowiadasz tym samy pytaniem i tradycyjnie walisz ad personam. i wielkie dzięki za prostowanie mnie, że pisząc "naród", zapewne miałem sobie myśleć, że mówisz o społeczeństwie słowem "Naród". zresztą to jeszcze bardziej porypane, jak się wglębić.  w sumie chodzi o to, że piszesz bzdury, wymyślasz dowolne definicje i ich desygnaty. no i że narodu polskiego nie ma, choć jeszcze kilka lat temu osobiscie naliczyłeś 4 mln osób. zastanów sie nad sobą

Vote up!
0
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1560970

Panie Oczko, Pan napisał , że ja napisałem, że Naród nie istnieje. ???? Przecież taką tezę Pan postawił powyżej...a nie ja. Dlaczego więc zarzuca mi Pan coś takiego ? Proszę poczytać własne komentarze powyżej. Ja jedynie odniosłem się do różnicy pomiędzy naszym Narodem, a społeczeństwem.Panie Oczko, gdy poczuł Pan się czymkolwiek urażony , to przepraszam i bez urazy...

Ja w zasadzie chcę mieć święty spokój...obiecuje, że już nie będę Pana " szturchał " , a pisz Pan sobie co Pan chcesz...  

Vote up!
1
Vote down!
0

chris

#1560979

Ta reszta, czyli mentalnie bezpaństwowe "polactwo", to jest potencjalny materiał na Polaków. Ale ktoś musiałby ich dopiero w tym kierunku wychować. Niestety w zasadzie nikt tego nie robi, a dzieje się wręcz przeciwnie - 24/7 leci antywychowanie i tak prawie od 30 lat (że o komunie już nawet nie wspomnę).

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1560567

niestety zapomniałam imienia, śp. Dziekańskiego, który zgubił się na lotnisku, ktokolwiek stanął w proteście pod ambasadą Kanady?

Vote up!
11
Vote down!
0

parodystka

#1560494

Każdy inny rząd postawiłby  Świat na głowie za zabójstwo swojego obywatela, a u nas chyba znowu mieli " letnie wakacje"...

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1560575

ale i wszelakiej niegodziwości i bezczelnego sukinsyństwa lokalnych układów i "służb".
Tylko jak to ma dziwić, skoro codziennie wypływają na powierzchnie naszej świadomości nowe dowody na to, że ostatni taki masowy przejaw nietolerancji był w rzeczywistości wydarzeniem sterowanym przy pomocy armii kapusiów i agentów, którzy przejęli władzę od owczesnych opresorów i dalej ją dzierżą. Jak dać wyraz nietolerancji widząc rzekomych bohaterów spółkujących z esbecją na wiecach. Jak dzisiaj mam wyrażać sprzeciw  masowo z sąsiadem, którego znam przez całe życie, a który dziś uparczywie obstaje przy gloryfikowaniu bolka, albo z koleżanką ze szkolnej ławy namawiającą mnie na głosowanie za Komorowskim. W sumie dobrze, że maski opadają ale ogólny obraz przeraża. W mojej świadomości jesteśmy społecznością tak zinfiltrowaną, że wychylić można się tylko anonimowo w necie.

Stalinowska żydokomuna pozbawiła nas złudzeń co do wolności. Jaruzelska żydosolidarność pozbawiła nas złudzeń co do solidarności.

Vote up!
11
Vote down!
0
#1560552

dlatego właśnie nasze ruchy muszą być bardzo rozważne i wśród swoich. A swój, to swój  ;-)

No na ten przykład Maleszko, to już nie swój jak i Niesiołowski nie swój... kapuś marszałkiem polskiego Sejmu, kapuś prezydentem, komunista pijak szkolony  w USA też prezydentem, dureń ,ale cwany rodem z WSI również prezydentem , teraz żydodupolizec prezydentem,... o czasach 90- tych lepiej nie wspominać,  by nie dostać torsji. Za Stalina była taka psychoza wśród Narodu, tak był zaszczuty, że sąsiad sąsiadowi nie wierzył,  a i w rodzinie i wśród krewnych " się zdarzało "... I najgorszym było to, że był o to prawdą.  Oczywiście należało to do taktyki wroga - zaszczuć ...

Jednak ponad to była wiara...śp.Kardynał Wyszyński swoją postawą potrafił nawet pewnych konfidentów  nawrócić... nie było ich dużo,  ale jednak.

A dzisiaj wiara słaba,  zastąpiono ją konsumpcją. Kasa się liczy... A kasa lubi konfidentów... I kółko się zamyka.

Tutaj na tym portalu, pisałem jeszcze przed Zamachem Smoleńskim,  że wchodzą czasy istnie  stalinowskie, to mnie wręcz wyśmiano... no i dzisiaj mamy Polin...

I ludzie nadal ślepi...

A konfident ? No obróć się do tył lub spójrz w lewo czy w prawo, to masz go  już przed sobą ...i to nie są żadne urojenia i żadna psychoza, tak funkcjonuje nasz kraj i to od ... Tak pełną parą,  to od 45'... , a pisząc dokładniej to Żydostwo zaczęło już w 1939 i to po ruskiej stronie jak i po niemieckiej, koszerni byli po obu stronach i dla nich pracowali posyłając Polaków na śmierć. I te parchy  rządzą dzisiaj naszym krajem. Od góry, aż po sam dół i przez wszystkie dziedziny życia. Człowieka można szybko i łatwo popsuć i Żydzi posiedli tą zdolność,  by doprowadzić ten stan rzeczy do perfekcji.Jest tylko garstka w ich narodzie, którzy są normalnymi ludźmi  , to jest wręcz garstka,  ilość śladowa...

 

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1560576

Mówisz garstka ?... Nie zauważyłem...

Vote up!
2
Vote down!
0
#1560577

Bo jesteś nie uważny ;-)))))))

Proszę wejść na bloga kolegi Zygi Dulskiego i poczytać mój komentarz, nie musisz tym samym wchodzić w archiwum i czytać o porządnych Żydach... no i tacy są ,jednak śladowo.

Pzdr.

Ps.np.Bolesław Szenicer - Warszawiak z krwi i kości,  bardzo porządny człowiek,  wręcz krystalicznego serca... I wielkiej odwagi

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1560579

I właśnie dlatego lubię rozmawiać z mądrymi ludźmi, zawsze człowiek od nich czegoś się dowie, a często i nauczy :).

Dzięki :).

PS. Dobrze , że tu jesteś Ty i wielu innych mądrych ludzi na tym portalu.
To daje wielką nadzieję, że w końcu mądrość Polaków zatriumfuje, a Polska stanie się wzorem dla tego... zachodniego bagna...

Vote up!
4
Vote down!
0
#1560587

   Witam! Nie popadajmy w skrajną melancholię! Wszak nie pamiętamy zwrotu historycznego Polski? To nie jednostki wybrały PIS, ale zdecydowana większość społeczeństwa Polskiego. Tak, zdecydowana większość, bo część wyborów zostało przekręconych przez postkomunę, komunę, oraz agenturę. Przykładem Katowice, kilkadziesiąt tysięcy głosów. Trzeba media ogarnąć ustawą przed wyborami samorządowymi. To, że obecnie postrzegamy z ostrzejszej perspektywy ocean zdrady i kolaboracji, nie powinien nas przerażać, ale utwierdzać w przekonaniu, że zdołamy posprzątać kraj z chwastów. Że kiedyś obudzimy się w całkowicie suwerennej Polsce. Z mojej strony to nie manifest, ale zdecydowana silna wiara w nas Polaków. Pozdrawiam!

Vote up!
11
Vote down!
-1

ronin

#1560555

Cześć,  No dałem Ci plusa, bo tak ładnie napisałeś. 

A ja znowu podaję inną diagnozę,  bolesną jednak bardziej prawdziwą...tj. nie zarzucam Ci nieprawdy, ale roztargnienie, pochopność , naiwność .

Dzisiaj nie wolno bezsensu przelewać nawet kropli polskiej krwi i to należy rozumieć RÓWNIEŻ  jako przenośnie . Gdy będziemy tak daleko, to nie można doprowadzić do upadku, podobnie jak za Solidarności. Mówię o tej prawdziwej, a nie późniejszej bezpieczniackiej.

A cóż to znaczy? Ano znaczy to, że tym razem wśród nas nie będzie tych, którzy dzisiaj tworzą infrastrukturę państwa... będą natomiast  jedynie Polacy.

Konkretnie ronin trzeba mówić ludziom prawdę,  a nie " głaskać " ich po głowie,  bo kretynami nie są. Dopiero wówczas, gdy każdy Polak i Polka dogłębnie zorientują się  gdzie się znaleźli,  dopiero wówczas mogą wytworzyć w sobie mechanizmy walki i to każdy na swój sposób . Ale będzie to walka na śmierć i życie,  bo i takie jest zagrożenie. Wszystko inne sprowadza każde inne powstanie na niepowodzenie i tu nic nie będzie ewoluować  w kierunku polepszenia sytuacji, bowiem ten stan trwa od 89'...

Vote up!
3
Vote down!
0

chris

#1560578

vide:  "Słowacy już się za nich zabrali - a my?"  - Dzieło Pani  Heleny MEZENSKEJ  


http://niepoprawni.pl/blog/197/slowacy-juz-sie-za-nich-zabrali-a-my

Pozdrowienia najlepsze dla Patriotów !

Vote up!
11
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1560557