Skromny jubileusz - pięć lat mojego bloga

Obrazek użytkownika elig
Blog

  Dziś, 22.07.2014 minęło dokładnie pięć lat od czasu, gdy napisałam pierwszą notkę na moim blogu.  Traktowała ona o stoczni szczecińskiej i nie zrobiła na nikim wrażenia.  Moze dlatego, że pisałam wtedy bez polskich znaków, przekonana, ze i tak nikt tego nie czyta.


  W ciągu tych pięciu lat mój blog rozrósł się do wielkich rozmiarów.  Jest w nim 1871 notek i około 30 tys. komentarzy.  Nie piszę już w Salonie24, bo w kwietniu 2012 "zwinięto" tam mój blog.  Umieszczam za to moje wpisy aż na siedmiu innych portalach.  Ktoś to jednak czyta, bo tylko w portalu Naszeblogi.pl mój blog ma ponad 2,7 mln odsłon, a na innych portalach w sumie ponad 1,8 mln /z S24 włacznie/.  Razem daje to ponad 4,5 mln odsłon w ciągu pięciu lat.  Nie jest to najgorszy wynik, choć daleko mi do takich rekordzistów jak śp. Seawolf, Coryllus, czy Aleksander Ścios, nie mówiąc już o MatceKurce.

  Od prawie dwóch lat starannie notuję ilości odsłon moich notek we wszystkich portalach i sumuję je.  Wyszło mi, że moja przeciętna notka ma ponad 3000 odsłon.  Sadzę więc, iż czyta ją ok. tysiąca osób.  Jednym z aspektów mojej działalności jest pisanie relacji z różnych wydarzeń dziejących się w Warszawie, manifestacji, marszów, pikiet, dyskusji, czy wykładów.  Jak dotad napisałam 339 takich sprawozdań.

  Blogowanie to jedna z najciekawszych rzeczy, jakie robiłam w życiu.  Traktuję je jako miłe hobby emerytki i dobrą zabawę.  Otrzymałam nawet propozycję pisania w pewnym tygodniku, ale nie skorzystałam z niej.  Nie chcę, by hobby przekształciło się w pracę.  Mam za sobą już jedną, niezwykle udaną karierę zawodową i druga mi niepotrzebna.  Poza tym status emerytki-amatorki gwarantuje niezależność.

  Nie traktuję blogowania jak walki i nie mam poczucia misji.  Po prostu, dzielenie się z innymi moimi przemyśleniami sprawia mi przyjemność.  Korzystając z okazji chcę życzyć Czytelnikom, Komentatorom, Blogerom i Adminom wszystkiego najlepszego.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (14 głosów)

Komentarze

Gratulacje dla jubilatki :)

Vote up!
3
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1432544

Bukiet za Twoje relacje.

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1432548

OCZyWISCIE NA NIEPOPRAWNYCH!!!! i w prezencie dodatkowa 5* ( z gwiazdeczką)

Vote up!
2
Vote down!
0
#1432549

//Nie traktuję blogowania jak walki i nie mam poczucia misji.//

Osobno gratuluję zdrowego podejścia do blogowania :)))

pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

Astra - Anna Słupianek

#1432552

I tu dodam coś swego, osobistego. Gdybym mieszkała w Polsce też nie traktowałabym blogowania jak walkę. Niestety nie mieszkam i to co na mym blogu zamieszczam - czy to poważna notka, czy coś zezem potraktowane, to jest mój protest, a protest to rodzaj walki.

Nie traktuję jednak bloga jako wypełnianie jakiejś misji. Podobnie jak Elig. Blog to dla mnie - poza wyrażaniem własnego protestu - miejsce "pobycia" przez chwilę w Polsce, pobycia z Rodakami, niekoniecznie muszą być podobnie myślący jak ja, wystarczy że blisko. Niekoniecznie muszę się z nimi zgadzać i oni ze mną. Ja jestem niezwykle spokojny człowiek i towarzyski, tyle komfortu (w szerokim sensie, również psychicznym) ile mi potrzeba - mam i go sobie cenię. Tylko Polski mi brakuje i odnajduję ją poprzez obcowanie, niechby tylko wirtualne, z sobie podobnymi. Poprzez wymienianie myśli, wrażeń, reakcje na to czy tamto. Krew nie woda... Nie wiem kto to wymyślił, ale dobrze wymyślił...Więzów krwi z ziemią, która mnie wydała nic nie zastąpi. I dlatego oburzam się na takiego Komorowskiego, rżnącego patriotę, oburzam się na tych wszystkich platfonsów, którzy z ofiarami Smoleńska nie czują nic wspólnego - przecież to są ich Rodacy, a traktują ich gorzej niż zdechłego psa. Tylko dlatego, że jakiś wysoko postawiony i ustawiony, a raczej ustawiany jak marionetka przez obce siły dupek takie instrukcje im wydał.

Krew nie woda... to jest jedna z rzeczy, których NIE DA się przeskoczyć !

 

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1432558

"Największa rzecz na świecie to umieć należeć do siebie." M. Montaigne "Im dalej wstecz spoglądamy, tym dalej widzimy przyszłość" W. Churchill

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LWQbuJ24Wzg

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Lr0xJBsVbZY

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1432560

Józku - należę ! Dlatego pozwalam sobie na to, na co nikt by mi nie pozwolił. :D:D:D

A coooo !  - za swoje sobie pozwalam.;);)

Ważne, że do tej pory nigdy i nigdzie Polsce wstydu nie przyniosłam ! A byłam w różnych sytuacjach - to tak na marginesie. Zawsze pewna czerwona lampka zapalała mi się w głowie - uważaj, Ty jesteś Polka i nie masz prawa na obciach. Czy to w zupełnie prywatnych sytuacjach, czy w zawodowych. Wolałam np. podziękować za pracę i podjąć prywatną praktykę (jestem muzykiem), nie zawsze "z górki"  niż kompromitować siebie (i Polskę) bo np. jakiś dyrygencina kazał mi coś co jest wbrew kanonom sztuki ale jemu akurat tak pasowało bo właził w doopę sponsorowi i ja jako koncermistrz miałam mu w tym pomóc.... Mam dlatego od lat swoją własną praktykę, sama jestem sobie sterem i okrętem, wykonawcą, impresariem, managerem itd., pracuję kiedy chcę i najważniejsze - mam czas by produkty, które w jakiś sposób firmuję swym nazwiskiem czy to na użytek własny, czy na zamówienie, doprowadzić do takiego poziomu, żeby to była marka "contessa Qualitety".

Od "na pół gwizdka" miszczów ci u nas pod dostatkiem. A ja... nawet gdy się opiertalam to na cały gwizdek, a nawet na półtora. Nie na pół, nie na ćwierć w odróżnieniu od nich.

Oni nawet opiertalać się nie potrafią bo nie mają takiej możliwości - nie należą do siebie !

 

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1432568

Dołączam się Szanowna Emerytko!

A to w prezencie;)

http://youtu.be/YLF0n9PkQ_E

Vote up!
0
Vote down!
0

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

#1432554

 5 rocznica - czyli drewniana

http://www.youtube.com/watch?v=rPo5jTQ39eE&feature=player_detailpage

 

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1432556

Gratuluję i życzę srebrnego jubileuszu!

 

Dołączam pocztówkę z mojej okolicy (własnego urobu).

 

 

Pozdrawiam serdecznie Szanowną Jubilatkę!

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1432562

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1432572

Gratulacje! :) Nastepnych pięciu lat :)

Vote up!
2
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#1432569

Droga Jubilatko

 

Jak widzę z filmiku wrzuconego przez Ravena, jesteś przemiłą kobietą, którą chciałoby się zaraz uściskać.

Mam staż nieco krótsz od Ciebie, ale towarzyszysz mi od samego mojego początku w internecie. I jesteś najlepszym sprawozdawcą tego, co w Warszawie ważne.

Przekonany jestem, że jesteś powszechnie lubiana i głos Twój dużo znaczy.

Wyrazy szacunku i serdeczne pozdrowienia

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1432579

Szanowna Jubilatko !

Przez calutki wtorek nurtował mnie jakiś nieokreślony niepokój; czułem, że dzień jest odświętny, ale nie umiałem dociec, dlaczego.

Siedemdziesiąta rocznica "Manifestu PKWN ?" -  Niee..

Sześćdziesiąta druga rocznica nadania Polsce nazwy "PRL" ? - A skądże..

Dwunasta rocznica nagrania Lowki Rywina przez Adama Michnika ?  - Nno, może trochę, ale to jeszcze nie to.

***

Teraz wiem, że ogarniała mnie wdzięczność; uczucie rzadkie i trudne do wyrażenia słowami.

Jest Pani - nie tylko dla mnie - opoką.

Dziękuję !

A.T.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Andrzej Tatkowski

#1432585