Propaganda potopu, czyli fiasko

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Pogoda spłatała figla politykom.  Od połowy zeszłego tygodnia zapowiadano w mediach ogromne opady deszczu oraz istny potop.  Politycy postanowili wykorzystać to propagandowo i pojawili się na wałach.  Zwłaszcza Tusk się tam eksponował, choć i Kaczyński zajrzał.


  Faktycznie, koło weekendu solidnie lało przez 2-3 dni, ale potem szybko wyszło słońce i zrobiło się ciepło.  Rzeki wprawdzie wezbrały, ale znacznie mniej niż w 2010 roku.  Fala kulminacyjna była wszędzie o mniej wiecej metr niższa niż wtedy.

 W efekcie zamiast obrazów Tuska dzielnie walczącego z żywiołem mamy komunikaty "Poziom Wisły w Sandomierzu opada. Odwołano wszystkie alarmy powodziowe w regionie"  /]]>TUTAJ]]>/, "Poziom wody w Wiśle ponizej stanu alarmowego" /w Warszawie - patrz /]]>TUTAJ]]>//.  Potop odwołany.

  Nie powiem, by to mnie martwiło.  Lubię ładną pogodę i brak powodzi.  Niektórzy wyraźnie jednak czują pewien niedosyt. Krzysztof Czabański opublikował wczoraj /21.05.2014/ w portalach Wpolityce.pl oraz Wirtualnemedia.pl  /]]>TUTAJ]]>/ notkę p.t. "Powódź propagandy, propaganda powodzi", w której pisze:

  "Po upewnieniu się, że w tym roku przyroda nie uczyni zbytniej krzywdy naszej pięknej Ojczyźnie, władza przystąpiła do dzieła. Tusk w gumiakach i pelerynce na wałach, to widok bezcenny. Niemal taki, jak zdjęcia naszego premiera w peruwiańskiej czapeczce na Machu Picchu. Słoneczko Donald przeistoczył się teraz w Chucka Norrisa, który sam jeden ratuje świat przed katastrofą, no, może nie świat, ale przynajmniej Europę, ewentualnie Polskę, albo choćby jakąś gminę. ".  I dalej:

  "To dla nich kolejny po dramacie na Ukrainie prezent przed wyborami. Czy ktoś zmierzył poziom propagandy władzy w mediach mainstreamu z tych okazji? To strojenie się w cudze piórka, puszenie się, odwracanie kota ogonem?".".

  Nie zgadzam się tu z Czabańskim.  Tak miało być, ale gwałtowna poprawa pogody w znacznym stopniu udaremniła te zamiary.  Nie można zbyt długo przechwalać się zwalczaniem potopu, którego nie ma.  Wspaniała "przykrywka" została zdjęta i to na trzy dni przed ciszą wyborczą..

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (4 głosy)

Komentarze

A gdyby przyjąć że potop miał być i tylko autorytet Donalda wobec Praw Natury uchronił nas przed nim? Każdy przecież wie, że Bóg Deszczu odgrywał ważną rolę w panteonie bóstw różnych cywilizacji amerykańskich?

Vote up!
0
Vote down!
0
#1425519

  Nie można być jednocześnie Bogiem Deszczu i Słońcem Peru  :)))

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#1425593

Proszę Pani/Pana. A wota dziękczynne  u Jego Świętobliwości, to kto kurna składał, o suszę prosił a potem dłonią niczym Mojżesz wody rozstapił ?

 

Jednym słowem zawsze sukces.

Gdyby deszcz nie ustał, wody wezbrały, to mielibyśmy sukces Donalda na wałach. A że sam z siebie ustał, to mamy sukces Donalda, co u stóp Franciszka o stawiennictwo o upały wyprosił.

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1425522

  Deszcz ustał ZANIM Tusk był na audiencji u papieża Franciszka.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#1425594