Porozumienie w sprawie Ukrainy? - USA w akcji

Obrazek użytkownika elig
Świat

  Dziś /21.02/ w Onet.pl ukazała się wiadomość o tym, że kancelaria Wiktora Janukowycza zapowiedziała na godz 11:00 podpisanie porozumienia z ministrami spraw zagranicznych Niemiec, Francji i Polski w sprawie "mapy drogowej", czyli politycznego wyjścia z kryzysu na Ukrainie  /TUTAJ/.  Blogerka 1maud od razu zauważyła  /TUTAJ/, iż nie jest jasne, czy Majdan takie porozumienie przyjmie.  Rzeczywiście można mieć takie wątpliwości.  Wczoraj opisałam  /TUTAJ/ liczne prowokacje dokonywane, gdy tylko pojawiała się szansa rozwiazania konfliktu.  Putin wysłał do Kijowa swojego człowieka.  Sądzę więc, że można się teraz spodziewać nastepnych prowokacji, za którymi stać będzie Rosja.  Niezależnie od tego, jak potocza się dalej sprawy, jedno jest pewne - w ciagu ostatnich dwóch, trzech dni zaszła istotne zmiana w stosunku Zachodu do Ukrainy.  Blogerka 1maud w swej wczorajszej notce  /TUTAJ/ przedstawiła kalendarium wydarzeń w Kijowie i posunięć politycznych UE, ukazując całe kunktatorstwo i niezgulstwo tej ostatniej.  Jeszcze 18 lutego Donald Tusk twierdził, że: "wszystko wskazuje na to, iż odpowiedzialność rozkłada się jednak trochę na obie strony.", mając na myśli demonstrantów i Janukowycza, a pani kanclerz Merkel niechętnie odnosiła się do nakładania sankcji na kogokolwiek.  Nagle, w ciagu jednago dnia wszystko się zmieniło.  W dniu 19 lutego w Sejmie Tusk mówił już calkiem co innego /patrz  /TUTAJ//, a UE postanowiła nałożyć sankcje na winnych przemocy w Kijowie.  Co sie stało?  Wzrosła ilość ofiar walk, ale moim zdaniem, decydujące było to, iż do akcji zdecydowanie włączyły się USA, ostro potępiając Putina i Janukowycza.  To zmusilo UE do działania.  Dziś sekretarz stanu USA John Kerry powiedzial:  "6.56Przemoc na Ukrainie musi się zakończyć - oznajmił sekretarz stanu USA John Kerry.

"Ze złością i bólem patrzyliśmy, jak przemoc wróciła na ulice Kijowa. Mieszkańcy Ukrainy zasługują na coś znacznie więcej niż bezsensowna śmierć i cierpienie na ulicach jednego z wielkich europejskich miast" - oświadczył Kerry w opublikowanym w czwartek wieczorem komunikacie. "Przemoc musi się skończyć" - podkreślił szef amerykańskiej dyplomacji.

Tak jak wcześniej prezydent Barack Obama i wiceprezydent Joe Biden, Kerry stanowczo potępił akty przemocy wobec cywilów w Kijowie, których dopuściły się ukraińskie siły bezpieczeństwa. Zaapelował o natychmiastowe wycofanie tych sił z ulic ukraińskiej stolicy."  /TUTAJ/.  Z przykrością muszę powiedzieć, że jeszcze raz powtórzyl się ten sam schemat.  Wybucha konflikt w Europie lub jej pobliżu.  Unia Europejska demonstruje bezradność, aż wreszcie sprawy biorą w swe ręce Stany Zjednoczone i ustawiają wszystkich do pionu.  Tak było w latach 90-tych podczas wojen na Bałkanach, a nawet przy okazji sporu miedzy Hiszpanią  a Marokiem o jakąś mikroskopijną wysepkę.  Nawet w czasie interwencji w Libii, państwa europejskie musialy poprosić USA o pomoc, bo zabraklo im amunicji.  Teraz znów sprawa Ukrainy.  To jest wysoce niezadowalające i niebezpieczne.  Europa powinna wreszcie stanąć na własnych nogach.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:6)

Komentarze

Ukraina za ziemię rolniczą (dzierżawa na 50 lat) zobowiązują.Ziemia pod uprawę na Ukrainie?Tak.Również przy granicy z Polską.

 

Za kulisami trwają rozmowy zamiast tylko jak podają media MSZ z Polski,Niemiec,Francji ale i z Rosji-Wladimir Lukin.

Dyplomacj chińska za kulisami prowadziła rozmowy na temat Ukrainy z USA.

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6
#418170

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

No proszę. To będziemy mieli uprawy ryżu o rzut beretem od Polski.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418173

i weź tu nie wierz w proroctwa

 

W dwa lat dziesiątki nastaną te pory,
Gdy z nieba ogień wytryśnie.
Spełnią się wtedy pieśni Wernyhory,
Świat cały krwią się zachłyśnie.

Polska powstanie ze świata pożogi,
Dwa orły padną rozbite,
Lecz długo jeszcze los jej jest złowrogi,
Marzenia ciągle niezbyte.

Gdy w lat trzydzieści we łzach i rozterce
Trwać będą cierpienia ludu,
Na koniec przyjdzie jedno wielkie serce
I samo dokona cudu.

Gdy czarny orzeł znak krzyża splugawi,
Skrzydła rozłoży złowieszcze -
Dwa padną kraje, których nikt nie zbawi,
Siła przed prawem jest jeszcze.

Lecz czarny orzeł wejdzie na rozstaje,
Gdy oczy na wschód obróci,
Krzyżackie szerząc swoje obyczaje,
Z złamanym skrzydłem powróci.

Krzyż splugawiony razem z młotem padnie.
Zaborcom nic nie zostanie.
Mazurska ziemia Polsce znów przypadnie,
a w Gdańsku port nasz powstanie.

W ciężkich zmaganiach z butą Teutona
Świat znowu krwią się zrumieni
Gdy północ wschodem będzie zagrożona.
W poczwórną jedność się zmieni.

Lecz na zachodzie nikczemnie zdradzony
Przez swego wyzwoleńca
Złączon z kogutem dla lewka obrony
Na tron wprowadzi młodzieńca.

Złamana siła mącicieli świata
Tym razem będzie na wieki.
Rękę wyciągnie brat do swego brata, Wróg w kraj odejdzie daleki.

U wschodu słońca młot będzie złamany,
Pożarem step jest objęty.
Gdy orzeł z młotem zajmą cudze łany
Nad rzeką w pień jest wycięty.

Bitna Białoruś, bujne Zaporoże
Pod polskie dążą sztandary.
Sięga nasz orzeł aż po Czarne Morze
Wracając na szlak swój prastary.

Witebsk, Odessa, Kijów i Czerkasy -
To Europy bastiony,
a barbarzyńca aż po wieczne czasy do Azji ujdzie strwożony.

Warszawa środkiem ustali się świata,
Lecz Polski trzy są stolice.
Dalekie błota porzuci Azjata,
A smok odnowi swe lice.

Niedźwiedź upadnie po drugiej wyprawie,
Dunaj w przepychu znów tonie,
A kiedy pokój nastąpi w Warszawie,
Trzech królów napoi w nim konie.

Trzy rzeki świata dadzą trzy korony
Pomazańcowi z Krakowa,
Cztery na krańcach sojusznicze strony
Przysięgi złożą mu słowa.

Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie,
Trzy kraje razem z Rumunią
Przy majestatu polskiego tronie
Wieczną połączą się unią.

A krymski Tatar, gdy dojdzie do rzeki,
Choć wiary swojej nie zmieni -
Polski potężnej uprosi opieki
I wierny będzie tej ziemi.

Powstanie Polska od morza do morza.
Czekajcie na to pół wieku.
Chronić nas będzie zawsze łaska Boża,
Więc cierp i módl się człowieku.

W dniu 23 września 1893 roku w pałacu hr. Władysława Wielogłowskiego odbywał się seans spirytystyczny, na którym medium niewiadomego nazwiska wygłosiło przepowiednię w formie rymowanej. Hr. Władysław Wielogłowski był zapalonym spirytystą, notującym skrzętnie wyniki wszystkich seansów, w których brał udział. Z zapisków tych powstał z biegiem czasu duży zbiór rękopisów ujętych w zeszyty. Rękopisy te znajdowały się w jego archiwum, a po jego śmierci trafiły do rąk bratanka, Aleksandra Wielogłowskiego, który wertując papiery stryja natknął się na wierszowaną przepowiednię - brzmiącą niezwykle sensacyjnie w zestawieniu z dzisiejszymi wypadkami.

-----------------------------------------------------------------

http://kodczasu.pl/printview.php?t=45&start=150&sid=b9b6ac76b512b721116c85cfd2e54fad

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#418267

   Oto garść informacji z Onet.pl  /TUTAJ/:

 13:56 Milicja opuszcza dzielnicę rządową Kijowa. Kilka autobusów z funkcjonariuszami wojsk wewnętrznych wyjechało spod budynków ukraińskiego parlamentu. Milicjanci mieli pospiesznie wejść do autobusów, które wyjechały z ulicy Hruszewskiego

 14:54 Porozumienie ws. wyjścia z kryzysu na Ukrainie podpisane - dpa.

 15:56 Ukraiński parlament przywrócił konstytucję z 2004 r., ograniczając uprawnienia prezydenta Janukowycza.

 16:03 Ukraiński Prawy Sektor nie uznaje porozumienia z Wiktorem Janukowyczem. Szef radykalnej organizacji Dmytro Jarosz nazwał ofertę, którą przedstawił opozycji prezydent Janukowycz, "mydleniem oczu". ”Rewolucja trwa” - podkreślił szef radykałów. Jak zaznaczył, Prawy Sektor oczekuje także aresztowania szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Witalija Zacharczenki oraz dowódców Berkutu.

 16:16 Parlament Ukrainy zwolnił z odpowiedzialności karnej uczestników trwających od listopada protestów antyrządowych w Kijowie i innych miastach.

 17:16 Rada Najwyższa, czyli ukraiński parlament, odsunęła od wykonywania obowiązków służbowych p.o. ministra spraw wewnętrznych Witalija Zacharczenkę. Deputowani uznali, że ponosi on odpowiedzialność za brutalne stosowanie siły podczas demonstracji antyrządowych i za śmierć cywilów.

 17:30 Parlament przyjął ustawę umożliwiającą uwolnienie znajdującej się w więzieniu Julii Tymoszenko.

 17:46 Rzecznik praw człowieka Federacji Rosyjskiej (ombudsman) Władimir Łukin oświadczył, że nie podpisał porozumienia w sprawie zażegnania kryzysu na Ukrainie, gdyż nie uzyskał "jasnych odpowiedzi" na kilka pytań. 

 18:18 Biały Dom przyjął z aprobatą podpisanie na Ukrainie porozumienia między rządem a opozycją, zaapelował też o szybkie wdrożenie ustaleń tej umowy, począwszy od powstrzymania się od wszelkiej przemocy - poinformował rzecznik Białego Domu Jay Carney.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

elig

#418207

Oczywiście, że musiało się zmienić. Przecież kończą sie Igrzyska w Soczi i powiało grozą, że Rosja weźmie sprawy w swoje ręce. A że Zachód to masa zbiurokratyzowanych, niezdolnych do konkretnego działania kanapowców, więc USA musiały wejść do gry. Ciekawe tylko, jak to porozumienie przyjmie Majdan? Czy w ogóle je przyjmie gdyż słychać coraz więcej głosów, że nie interesują ich porozumienia opozycji z rządem. Tak mówiono dzisiaj w którymś programie informacyjnym TV. A Waszyngton ostatecznie też ma coś do ugrania na Ukrainie,  więc sytuacja może być niezbyt ciekawa.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Szpilka

#418233