Ministrowie rządu Tuska drwią z ludzi

Obrazek użytkownika elig
Kraj

Na początku lat 80-tych XX w. Jerzy Urban oświadczył: "Rząd się sam wyżywi", a w roku 1997 Cimoszewicz pouczał powodzian: "Trzeba bylo się ubezpieczyć". Jakie były tego skutki?

Nie minęło 10 lat, a pozostało tylko: "sztandar PZPR wyprowadzić!", natomiast w 1997 SLD przegrało wybory do Sejmu i Senatu. Teraz też bedą wybory, w tym roku do Europarlamentu i samorządowe, a w przyszłym prezydenckie i parlamentarne. Niepomni doświadczeń poprzedników, ministrowie rządu Tuska, przepełnieni pychą, arogancją i głupotą wytrwale kopią grób sobie i swej partii /czyli PO/.

Oto wczoraj /20.01/ pani wicepremier i minister transportu oświadczyła w "Faktach po Faktach" /patrz - / http://www.fakt.pl/minister-elzbieta-bienkowska-skandalicznie-o-spoznieniach-pociagow,artykuly,440114,1.html //:

"Pasażerom to można tylko powiedzieć: Sorry, mamy taki klimat. No niestety".

No cóż, pięć stopni mrozu w styczniu to faktycznie ewenement i zupełnie niespodziewana katastrofa. Pani minister łgała też w żywe oczy twierdząc, że tylko 4 pociągi Intercity miały poważne opóźnienia. W rzeczywistości ponad dwugodzinne opóźnienia miały 82 pociągi, czyli 20% wszystkich / http://niezalezna.pl/50903-sorry-mamy-taki-rzad-opoznienia-pkp-intercity-mialo-wczoraj-20-proc-pociagow /. Pani Bieńkowskiej nie przyszło nawet do głowy, by pokajać się za bałagan na kolei i przeprosić pasażerów. Dziś sytuacja nie jest lepsza. Rekordzista - pociąg Wiking spóźnił się 18 godzin / http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-rekordowe-opoznienie-wikinga-czyli-gehenna-pasazerow-kolei,nId,1092799 /.

Również dzisiaj, premier Donald Tusk przepraszal półgębkiem za słowa pani wicepremier. Ta jednak dalej "idzie w zaparte". Powiedziała:

"Nie jestem od tego, żeby ładnie PR-owsko się prezentować, tylko, żeby pracować, to co mogę zrobić, to mogę i wyegzekwuję to od spółek, żeby informacja i obsługa pasażerów była na najwyższym poziomie" / http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-tusk-przeprasza-za-wypowiedz-bienkowskiej-ona-sie-jej-nie-ws,nId,1092595 /. Jak dotąd - nic nie wyegzekwowała i nie przeprosiła pasażerów.

Wczoraj pani Bieńkowskiej dzielnie sekundował wiceminister zdrowia, Sławomir Neumann . Odniosząc się do tragedii w szpitalu we Włocławku, gdzie dwoje bliźniąt zmarło wskutek niewykonania w porę zabiegu cesarskiego cięcia, lekceważąco stwierdził:

"Zdarza się, że dziecko umiera, są różne przypadki" /patrz - / http://www.fakt.pl/szokujaca-wypowiedz-posla-neumanna,artykuly,439934,1.html //.

Bloger Onion zamieścił / http://naszeblogi.pl/43676-zdarza-sie-ze-dziecko-umiera-sa-rozne-przypadki / screen tej wypowiedzi, zadając pytanie: "Fatalista, czy idiota?".

No cóż, możemy mieć tylko nadzieję, że ministrowie Bieńkowska i Neumann zaszkodzą Platformie Obywatelskiej równie /a może bardziej/ skutecznie niż Urban zaszkodził PZPR, a Cimoszewicz SLD.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

prozxydowski i likwidacyjny rzad ma w d...e polskie dzieci, mlodziez doroslych i starcow, czyli wszystkich POLAKOW. Od 1 wrzesnia 1939 roku polska nie jest rzadzona przez POLAKÓW.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#400740

Tylko nie wiem cz pani minister ma takie uprawnienia, żeby zadzwonić do kierownika zmiany i nakazać podstawienie autobusów zastępczych...no tak może było w słusznie minionych latach, ale teraz spółki mają własny zarząd i nikt z KC nie dzwoni...
Jest jednak ale, skoro to były to tzw. anomalie, które miały miejsce ostatnio w roku 2011 i się teraz powtórzyły, to dlaczego nie stworzono przez te dwa lata odpowiednich procedur pozostaje tajemnicą...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#400744

ich wybral i to dwa razy ? moltochu, ktory jest opluwany przez ten rzad a mowi ze deszcz pada,motlochu ktory jest oszukiwany i okradany i nic nie reagujacego.

Prezciez ci durnie ktorzy ten rzad wybrali nawet nie zorjentuja sie ze sie z nich drwi, tak ze o co chodzi?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#400764

masz calkowita racje, przeciez to jest zdebilale stado durni, a do tego mamy jeszcze i to na dowod, czym a raczej czyja jest POLSKA,

http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3000

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#400766

elig: No tak, ale na PO głosowało około 20% całego społeczeństwa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

elig

#400778

elig: To akurat jest głównie winą Nowaka.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

elig

#400777