Dawid Wildstein - Michnik na miarę naszych możliwości :)))

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Dziś 1 kwietnia - Prima Aprilis. Dlatego też w głowie człowieka lęgną się myśli zabawne i absurdalne.  Dopadło to i mnie, gdy czytałam w "Polsce Niepodległej" artykuł Jerzego Wasiukiewicza "Lewactwo przejęło "Frondę"?".  Autor dokumentnie obsmarował w nim Dawida Wildsteina, dowodząc, iż udaje on prawicę i zwodzi czytelników, a pisze otwarcie lewicujace teksty.  Zaświtała mi wtedy w głowie dośc osobliwa idea i postanowiłam porównać Adama Michnika i Dawida Wildsteina.  Obaj pochodzą wprawdzie z polsko-żydowskich rodzin, ale na pierwszy rzut oka widać głównie różnice miedzy nimi.  Michnik zawsze uchodził za lewicowca, a Dawid Wildstein "robi za prawicowca".  Ojciec Michika był agentem NKWD, a Dawid Wildstein ze swojego ojca może być dumny, jest nim bowiem Bronisław Wildstein, znany pisarz i publicysta.  Michnik się spolonizowal, a Dawid Wildstein kultywuje tradycję i wiarę żydowską.  W ich postawach widać jednak równiez znaczące podobieństwo.  Obaj żyją w strachu przed polską endecją, antysemityzmem i ciemnogrodem.  U Michnika strach ten zdominował całe jego życie polityczne, doprowadzil do sojuszu z komunistami oraz uznania Jaruzelskiego i Kiszczaka za ludzi honoru /na zasadzie - wszystko lepsze niż polski nacjonalizm/.  U Dawida Wildsteina nie przybiera to tak karykaturalnych form, ale tez jest widoczne.  W 2011 odciąl się  /TUTAJ/ od Marszu Niepodległości, w styczniu 2013 napisal list oskarżający Rafała Ziemkiewicza o antysemityzm  /TUTAJ/. a w lutym 2013 wziął udział w dyskusji z Robertem Winnickim i Krzysztofem Bosakiem w redakcji "Gazety Polskiej" /patrz - /TUTAJ//.  Również i w niej próbował "wrobić" swych adwersarzy w antysemityzm.  Poległ jednak sromotnie.  Potęga Michnika wyrosła wskutek przejęcia przez niego "Gazety Wyborczej".  Również Dawid Wildstein stara się rozszerzyć swe wpływy w mediach.  Niedawno wespól z kumplami opanował kwartalnik "Fronda".  Oto fragment artykułu Wasiukiewicza:  "Według relacji znajomego Samuel Pereira skonsultował się z Dawidem Wildsteinem (pomysłodawcą stworzenia tej nieformalnej grupy), a ten postanowił, że logo Starbucka zostaje.".  Dawid Wildstein jest też zastępcą szefa działu publicystyki "Gazety Polskiej Codziennie".  Podobnie jak Michnik nie odznacza się on nadmierną odwagą osobistą.  Michnik stracił wielką polityczna szansę, gdyż nie przyszedł na słynny wiec 8 marca 1968 /a i tak go komuniści  zamknęli/.  Podczas słynnej debaty o Żydach w Klubie Ronina  /mój opis - /TUTAJ//, gdy przyszła pora na pytania z sali, Dawid Wildstein nagle oświadczył, że musi coś załatwić w redakcji i po prostu uciekł.  Oczywiście nie można posuwać się za daleko z tą analogią.  W latach 90-tych Michnik był wielkim potężnym rekinem grasującym na polskiej scenie politycznej.  W porównaniu z tym, Dawid Wildstein to mała płotka.  Ale i z niewielkiej rybki może z czasem wyrosnąć ogromny, groźny i zębaty stwór  :)))

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

...to jednak to nie primaaprilisowy żart...ja bym Dawidka określił Michnikiem Light..są takie papierosy, jedne są "open fire", a drugie są "light"...jednak jedne i drugie trują :)))...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#421798

"Michnik Light" - też bardzo dobre określenie  :)))

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

elig

#421800

...ponieważ myśl wyrażona przez panią męczy mnie od słynnej debaty w klubie (PO)ronina, w efekcie której "czarną polewkę" od pana Orła dostał wspaniały Grzegorz Braun. Dawid-uciekinier za to - został pogłaskany po główce. Różnica między nami (mną i Panią) polega na tym, że dla mnie młody Wildstein, zamaskowany pod znakomitym nazwiskiem Ojca Bronisława, to mini-Geremek.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#421801

To MY się nimi trujemy! Wyłącznie od NAS zależy czy będziemy wciągać dym lub wdychać miazmaty politycznej zgnilizny. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0


#421811

są takie śmierdzące rosyjskie i takie ..bez dodatków - to chyba lepiej oddaje różnice. Palenie bywa przyjemne a wpływ papierosów na ludzki organizm nie jest do końca poznany...

Wolę dobre papierosy od słodyczy z olejem utwardzonym ,palmowym , ewidentnie mniej szkodzą. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#421838

To czy Michnik przyszedł na "słynny" (?) wiec a Wildstein wyszedł z równie "słynnej" debaty, nie ma  wpływu na rzeczywistość dziejącą się poza warszawskim teatrzykiem. Post factum dopisujemy ich do scenariusza, pozwalając myśleć że mieli jakikolwiek "intelektualny" wpływ na cokolwiek.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0


#421810

  Tak, to nie są wiekopomne i bardzo ważne fakty  :)))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

elig

#421837

przed pytaniami z sali jaki i przed słowami Grzegorza Brauna. A Pan Grzegorz od tamtej debaty jest wykluczony z klubu. Jak sam powiedział, nie można kogoś wykluczyć z klubu do którego nie należał. On tam został zaproszony. Zastanawia mnie tylko dlaczego włodarze klubu Ronina to zrobili. 

Myślę że temat: "Polacy, Żydzi, Izrael" był powodem. Zdanie Grzegorza Brauna na ten temat jest powszechnie znane, należało się spodziewać co powie. A ucieczka z debaty. Po co na nią przychodził Wildstein? 

Pozdrawiam

Polak2013

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#421826

  Ja myślę, że Orzeł przestraszył się własnej śmiałości.  Pisałam o tym w następnej notce "Dlaczego Polacy boją się Żydów?"  

 http://naszeblogi.pl/40793-dlaczego-polacy-boja-sie-zydow

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

elig

#421839

Coś tam do rzeczy w klubie Ronina powiedział. W Polsce trudno być przyzwoitym Żydem ( za sprawą innych żydów głównie). 

Różnice w stosunku do Michnika są zbyt duże, chyba nikt nie zarzuci Wildsteinowi ciągłego kłamstwa i cynizmu. 

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#421833

  Celowo przesadzałam.  Jak Prima Aprilis to Prima Aprilis  :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#421840

  O Geremku jakos nie pomyślałam  :)))  Proszewziac pod uwagę, ze ja Czytekików trochę "podpuszczam".  Prima Aprilis to Prima Aprilis  :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#421835

  Mialo być Czytelników, a nie Czytekników.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#421836

Środowisko Redaktorów tej gazety jest jakie jest. Niestety, mam duży żal do niego o zatajenie prawdy o pochodzeniu Prezydentowej, kiedy jeszcze wszystko mogło się ułożyć inaczej.

 Pamiętam znaczenie faktu tożsamości małżonki, w przypadku kandydatury Sikorskiego. Przypuszczam, że głównie z tego powodu Radek przegrał z Komorowskim w wewnętrznych wyborach Platformy na kandydata do Fotela Prezydenckiego. 

Kiedy przeszedł Bronisław, byłam spokojna o  Lecha. Smoleńsk zmienił wszystko.

Jednak, gdyby GP, tak popularna po katastrofie, poinformowała o ubeckim pochodzeniu żony kandydata, ręczę, że wygrałby wybory Jarosław Kaczyński.

 

Dawid Wildstein jest sobą. Można go lubić, lub nie, ale warto uszanować otwartość. To umożliwia dialog. Pomimo wszystko.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#421862

Manipulacja! Piszę Pani, że ojciec Michnika był w KPP, a ojciec Widsteina nie. Jeśli tak Pani stawia sprawę, powinna napisać pani o dziadku Wildsteina, który jak najbardziej był w KPP i zapewne też był agentem NKWD, z jednych środowisk wywodzą się ci ludzie i związani są z sobą od pokoleń, jedni i drudzy związani bardziej z ukraińcami niż z Polską, to statmąd wywodzą się Wildsteiny, Michniki, Kaczyńskie, Kwaśniewskie i wielu innych "rządzicieli". Przeciwstawienie Michnikowi byłoby zasadne, gdyby Pani porownała do niego starszego Wildsteina, masona, tego, który na Majdanie chwalił rząd Tuska, mówił o dobrobycie i swobodach panujących w Polsce, o tym, że on z Michnikiem stworzył dzisiejszą wspaniałą Polskę, ja wiem że w Polsce mówi inne rzeczy, pytanie, czy kłamał na Ukrainie, czy w Polsce? Moim zdaniem w obydwu tych miejscach... Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#421863

  Chyba zbyt poważnie podchodzi Pan do mojej notki.  O dziadku Wildsteina nic mi nie wiadomo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#421866

Uważam że powinno się oceniać wszystkich jedną miarą, a Wildstein sam się przyznał do tego że jest masonem, a jego ojciec był komuchem, reszta to kwestia poglądów, znam ludzi, którzy uważają Michnika za prawicowca i antykomuniste, jest oczywiście takim samym antykomunistom jak Wildstein i też nic nie ma po przodkach, proszę go zapytać, odpowie tak samo jak przedstawieni tutaj jego "rodacy"... Opisywani przez Panią ludzie są identyczni genetycznie i układowo, chociaż rozumiem że owy wpis na użytek gapola musi mieć w sobie wazeliniarstwo, by przeszedł sito cenzury tam panującej, ale bez przesady. Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#421868

Młody Wildstein (Dawid) znowu zwiał! A redaktorzy prowadzacy wyrażali autentyczną nadzieję, że może.... następnym razem.... usłyszą oad dawidka odpowiedzi na swoje pytania :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1428444