Dwudniowa Manipulacja Wyborcza !

Obrazek użytkownika K-pax
Kraj

Jak wiecie miłościwie nam panujący nierząd wpadł na genialny aczkolwiek kontrowersyjny pomysł dwudniowych wyborów !

Nikt trzeźwo myślący nie potrafi sobie w logiczny sposób wytłumaczyć jaki wymierny pożytek może przynieść ta próba uszczęśliwienia wyborców jakąś niejasną i cuchnąca na odległość wyborcza manipulacją !!!

Jak wiadomo rzekoma frekwencja może według wielkich optymistów wzrosnąć o max 5% . I co to zmieni ?

Czy wzrost frekwencji o 5 procent jest wystarczającym uzasadnieniem by w czasie kryzysu podwajać wydatki na ten cel ?! Ile za te pieniądze można by uratować szkół które z takim umiłowaniem PO likwiduje ?!

Czy z tego można wywnioskować ze te pięć procent ma mieć zupełnie inne preferencje wyborcze niż większa cześć która jest zawsze świadoma i aktywna w wyborach ? .

Ale zastanówmy się na spokojne jak to miało by wyglądać ?

Dwa dni czyli Sobota i Niedziela ,czyli komisje obwodowe zazwyczaj usytuowane w szkołach i przedszkolach .... Skoro w sobotę ma odbyć się ten pierwszy dzień głosowania to przygotowanie takiej obwodowej komisji należałoby zacząć w piątek ! Co z dziećmi ? Dzień wolny ? A jeśli tak, to pozostaną same w domu ? To wszystko nie jest takie proste !!!
Jest tez kwestia dnia wolego który ma stać się w sobotę też dniem wolnym od pracy , lecz wszyscy wiemy doskonale ze ponad połowa społeczeństwa tyra również w soboty (z tego co wiem to w ten sposób gonimy zachód ) ! Kto za to zapłaci ? A w takim rozumowaniu już tylko o krok od patologi ! Wyobraźmy sobie np. pana senatora spod Piły który mówi do swoich zastraszonych pracowników "W sobotę na wybory !!! albo do pracy !!!" załogi jego firm oczywiście zdają sobie sprawę jak wszechmocny jest ich pryncypał i wiedza na kogo oddać głos ...

Oprócz tych wątpliwości taki dwudniowy scenariusz daje możliwość wysondowania po pierwszym dniu jaki szykuje się wynik i wpływać w sposób nieoficjalny na niezdecydowanych !
Jest jeszcze jeden błahy i nieistotny szczegół który nie daje mi spokoju , kto będzie się "opiekował" kartami do głosowania w nocy ??? Czy to nie będzie stwarzać sytuacji do nadużyć ?
Pytania się mnożą i będzie ich cała masa ale czy ten kontrowersyjny pomysł nie jest kolejna manipulacją lemingami ?
Pewno wszyscy pamiętamy jak oWSIak w dniu wyborów prezydenckich postanowił wyprodukować serduszka przypadkiem w kolorze niebieskim kampanii bigosowego prezydenta ! Wczesnej była tez akcja "zabierz babci dowód "! A może pamiętacie pomysł platformy by dać prawa wyborcze małolatom tuż przed wyborami ? Oczywiście wielu było przeciw ale czy chodziło naprawdę o młodych ? NIE !

Cel poprzednio, jak i dziś jest dla mnie klarowny . Wciągnąć w bezsensowny spór opozycje by w ostateczności zapomnieć o własnej propozycji ale pozostawić znów przeświadczenie . MY LUDOWA PLATFORMA OBYWATELSKA CHCIELIŚMY WAM DAĆ DZIEŃ WOLNY OD PACY ALE TEN KŁÓTLIWY PIS ZNÓW BYŁ PRZECIW !!!

ot cała filozofia manipulowania tłumem .....

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Po prostu "stać nas" na dwudniowe wybory. Ewentualnie zabierze się emerytom, głodnym dzieciom w szkołach, albo kretynom co jeżdzą pociągami. Ważne, żeby nie wygrał PiS, bo to może być "koniec świata" dla wielu złodziei i medialnych oszustów.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#141483

Tych kosztów tak na sto procent nikt nie policzył a będą o wiele większe niż tylko podwojenie tej szacunkowej sumy , bo dojdą koszty społeczne !

Ale najgorsze jest to kreowanie wyborczej rzeczywistości w roku wyborczym ! Takich manewrów się po prostu nie robi !
Dlatego jestem zdania ze to kolejna sprytna prowokacja obliczona na reakcje ...

Danz więcej pozytywnego myślenia bo popadnę w depresje :)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#141496

- frekwencji to na pewno nie zwiększy.

Już raz były 2 dni - co prawda nie na wybory, ale na referendum w sprawie wejścia Polski do UE. Frekwencja, z tego co pamiętam, nie była szczególnie powalająca, na zasadzie - wybory są 2 dni, to dziś mi się nie chce, a jutro - się zastanowię.

Jest tylko większe pole do popisu dla fałszerzy - w końcu wszyscy Polacy byli ZA wejściem do UE... (co było dziwne, bo ja od ludzi słyszałam coś zupełnie przeciwnego).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kasianna

#141485

Aby nie dać się złapać w ta pułapkę ofsajdowa propozycji wyborczych opozycja powinna zaproponować wybory trwające cały tydzień ! :)

Pozdrawiam !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#141502

Pytasz kto będzie się opiekował kartami do głosowania w nocy.
Tak to jest błahy szczegół! Chyba, że wytłumaczysz mi, że teraz w jednodniowych wyborach to co się działo nie przypominało Bialorusi. Ja niestety mam inne doświadczenia po tym jak u mnie w powiecie dziwnym zbiegiem okoliczności w wyniku "losowania" zabrakło w komisjach miejsc dla mężów zaufania nie popierających jedynie słusznej partii.Ot taki zbieg okoliczności, a jakie możliwości. Nie wiem czy pomysł dwudniowych wyborów służy wyśmianiu PiS-u, ale wiem, że stwarza olbrzymie możliwości oszustwa. Takie próby ogrania są żenujące.

germario

"Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie..."
CKNorwid

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#141499

Ale chyba zgodzisz się ze warto o tym głośno mówić ....
Trzeba napiętnować te esbeckie metody !

Pozdrawiam !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#141505

[quote=K-pax]Ale chyba zgodzisz się ze warto o tym głośno mówić ....
Trzeba napiętnować te esbeckie metody !
Pozdrawiam ![/quote]
Trzeba to wykrzyczeć POlszewi i lemingom w twarz, i wszędzie. do wszystkich komisji wyborczych wstawiać ludzi godnych zaufania, a nie aparatczyków obdarowanych posadami za zasługi urodzenia, lub koleżeństwa.
Tego powinniśmy pilnować, każdy na swojej grzędzie.

germario

"Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie..."
CKNorwid

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#141512

zalezy od tego kto liczy glosy . Ostatnie wybory pokazaly ze 2mln {!!!!} glosujacych ma problemy z postawieniem kzyzyka.Wniosek jest prosty albo na wybory chodza kompletni idioci albo...no wlasnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#141563