Złosliwe bakterie zaatakują rząd w 2013 roku

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Hordy kretynów wałęsające się wczoraj już od rana po wielu miastach z petardami, to my, tak ogólnie my, nie jakieś tam lemingi czy mohery. Głupio zaczynać tak notkę noworoczną, ale może wreszcie poza waleniem w najbardziej beznadziejny rząd, jaki nad Wisłą kiedykolwiek panował, może poza rozprawianiem, co by było gdyby, zaczniemy także rozliczać w tym nowym roku trochę sami siebie. Nie w całości i nie od razu, bo z kolei bez uprzedniego, skrupulatnego rozliczenia wielopokoleniowej grupki poststalinistów i postkomunistów, w ogóle nic nowego nie stworzymy, tylko będziemy tak leżeć plackiem w tej III RP i czekać na jakieś zbawienie lub wybawienie. Nic takiego się nie zdarzy. Sami, sami, tylko sami możemy zmienić świat wokół siebie. Także wprowadzić nowe obyczaje w Sylwestra, bo wszędzie, po demolce, której dokonał Tusk, jest coś do zrobienia, do naprawienia. Tej nocy zmarła pięcioletnia dziewczynka uderzona w głowę plastikowym odłamkiem petardy. Bawiła się wśród dorosłych. Tragedia, ślepy los, to się zdarza. Stąd właśnie taki, a nie inny początek notki. Ta jedna niepotrzebna śmierć boli mnie na tyle, że kompletnie nie interesują mnie te wszystkie tłumy kołysające się w Warszawie czy we Wrocławiu. Widziałem nie raz przygotowania do detonacji fajerwerków i jak ktoś chce i wie jak to zrobić, to można uniknąć nieszczęścia.

Co roku to samo: poodrywane ręce, palce, pokaleczone głowy, a czasami śmierć. Zwierząt też szkoda, bo niby dlaczego mają cały wieczór, skamlące, leżeć pod stołem. Sylwester, jak niemal wszystko w Polsce, został spłycony właśnie do kołysania się przy tępych rytmach i do rzucania petard. A gdzie jest policja, gdzie są chłopaki od kopa w głowę, co tak dzielnie tłumią zamieszki, kiedy obchodzimy polskie święto narodowe? Policja jest, pilnuje kołysania, a nie porządku. Ponieważ zerknąłem po północy, co też tam Prezydent Waltz z Polsatem wykombinowali w Warszawie, to stwierdzam, że było to Pobłocie Małe, z zastrzeżeniem, że wieś Pobłocie Małe robi naprawdę dużo lepsze wrażenie. Za to wręcz cudowne wrażenie robią, chyba nie tylko na mnie, słowa Wielkiej Prezydent Waltz: „.....Żeby ten rok 2013 był lepszy, niż ten, który właśnie mija”. Jak ona to wykombinowała, były konsultacje z Igorem Ostachowiczem, a może i z samym Miśkiem Kamińskim? To był szok. Po raz pierwszy HGW powiedziała w życiu coś, co może się naprawdę spełnić, co ma w sobie pierwiastek prawdy. Chyba każdy przyzna, że słowa prawdy w ustach słynnej Hanny to coś absolutnie mega kosmicznego, to hit tego sylwestrowego wieczoru, a może nawet hicior. No bo, co miałoby się jeszcze zdarzyć w Polsce, żeby rok 2013 był gorszy od minionego. Bądźmy optymistami w końcu. W sytuacji, gdy już wszystko praktycznie zostało równo schrzanione, trudno coś schrzanić jeszcze.

Pojawi się więc być może taka oto refleksja w rządzie, że trzeba się podać do dymisji, albo coś w stylu - wajcha i tak dalej - bo nie ma już nic do rozwalenia, wszystkie inwestycje zostały albo rozwalone, albo schrzanione. Można nas co prawda dalej pacyfikować, totalną penalizacją kierowców przekraczających prędkość (pomysł Herr Nowaka), ale jest jeszcze coś takiego jak masa krytyczna w narodzie. A masy krytycznej nie zniesie nawet zwykły leming. Myślę, że to będzie jednak dla tej władzy bardzo śmieszny rok. Dla nas za to lepszy, bo potwór jest zmęczony i pomysłów już nie ma na to, jak by tu Polaków jeszcze mocniej przydusić do ziemi. Ostatnim hitem tej polityki – w sferze, nazwijmy to „kultury” – było „Pokłosie”. To będzie zabawny rok dla Tuska, pod każdym względem, to będzie dla mainstreamu rok spijania śmietanki, zbierania owoców swoich rządów. Być może nawet tą śmietanką się udławią. Trupów w szafie nikt już nawet nie liczy. Wyjdą jeszcze z zakamarków różne gospodarcze i polityczne złośliwe bakterie i będą zjadać ten rząd, razem z tym jego mainstreamem. Bakterie są wredne i nie będą z nimi negocjować, tylko będą ich zżerać, kawałek po kawałku. Trzymam kciuki za bakterie i z nas. Damy radę.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Obyś miał rację z tymi zżerającymi od środka bakteriami. Boję się jednak, że jest przygotowywana "zmiana wajchy" a'la drugi "okrąglak" i boję się, że wielu z nas, wielu z Polaków znów da się zwieść.

Dla mnie osobiście dziś większym problemem od Donka jest Bronek i jego UD-UW-WSI-owe towarzystwo. Donka musi w przyszłości czekać Trybunał Stanu, co miał "spieprzyć" już spieprzył, co miał ukraść już ukradł. Problemem pozostają Ci, co "rozdają" w Polsce karty i de facto rządzą nieprzerwanie od 1944 a oni lokują się dziś wokół Bronka...

I jeszcze jedno. Naprawianie nas samych winniśmy zacząć od wzajemnego, polskiego porozumienia. Działania rządzących nakierowane są na dzielenie nas, na kreowanie dychotomicznego podziału. Wtedy łatwiej nami manipulować i nas niszczyć, nas-Polaków.

A... faktycznie... też zwróciłem uwagę na wypowiedź Bufetowej. "Oby ten rok był lepszy od poprzedniego". Majstersztyk i rzeczywiście hicior ;)

Pozdrawiam serdecznie i życzę w Nowym Roku wszystkiego, co najlepsze. Zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń i weny twórczej!

krzysztofjaw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#318164

 zwróciłem uwagę na propagandę Młynarskiej i Ibisza na temat sukcesów ferajny TuSSka. Takiej propagandy nie słyszałem od czasów Gierka...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#318294

długo zbierać będziemy. Ja się nawet pytam - czy się pozbieramy w ogóle po tych latach miłości, okazywanych Polakom przez partię karmicielkę.

Bardzo ważną sprawę poruszył Autor - zacząć sprzątanie od najbliższej okolicy i niech Nowy Rok 2013 stanie się rokiem wielkiego sprzątania, bo jest wiele do uprzątnięcia i rzeczywiście nie całkiem jesteśmy w nim uzależnieni od paragrafów, którymi próbuje oplątać nas władza.
Zabierać powoli kolejne pożywki dla bakterii - jak nie zdechną z głodu, to przynajmniej niedożywiane...zaczną tracić siłę sprawczą.

Pozdrawiam noworocznie.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#318176