Prawdę prosto z mostu

Obrazek użytkownika Faber
Kultura

Albo walić nią na odlew prosto w oczy ,lub jak kto woli prosto w pysk, jak nie rozumie po polsku.Słowo jest najpotężniejszą bronią. Pióro jest lepszym orężem niż obosieczny miecz. Tak było kiedyś. Dzisiaj pióro zostało zastąpione przez klawiaturę komputera. Tylko trzeba klikać i pisać, w języku angielskim nie ma znaków takich jak w polskim języku i pisanie jest o wiele prostsze, po polsku pisać to trzeba się GIMNASTYKOWAĆ i trzeba dużo wprawy. Najważniejsze jednak w pisaniu jest to, znaczy się mieć trzeba wenę pisarską, wyobraźnię,talent, wiedzę w temacie o którym się pisze, informacje można czerpać w internecie, na blogerskich portalach, w Wikipedii itd. I zwyczajnie nie należy wełny owijać w bawełnę i trzeba pisać komunikatywnym językiem, nie nadużywać obcych słów i terminów, używać naszego polskiego potocznego języka. Ale jeśli ktoś potrafi to wskazane byłoby używanie literackiego języka. Jak zwał, tak zwał, GRUNT żeby komunikat w tekście dotarł do odbiorcy i był przez niego zrozumiany. Czytanie wyraźnie wzbogaca naszą wrodzoną inteligencję I wielka szkoda, że reformy w edukacji polskiej szkoły demolują całe szkolnictwo i trzeba je nazwać jako antyedukacyjne niestety. Kto nie będzie znał literatury polskiej będzie tym samym nieświadomym ducha narodowego polskiej kultury. I trzeba powiedzieć, że jest to Trojańska polityka wszystkich rządów w Polsce. Powinniście wiedzieć, że ten Trojański duch transformacji jest w tym, że prowadzi on do wynarodowienia Polaków, do zniszczenia naszej kultury, w ostatecznym rachunku prowadzi do upadku naszej państwowości i taki właśnie będzie efekt polityki której symbolem jest Koń Trojański. Istotą takiej polityki jest zdrada i podstęp. Grecy użyli tej metody do zniszczenia Troi i baczmy na to co się dzieje. Bo i III RP skończy swój byt jak starożytna Troja, która została spalona i zburzona przez Greków. Jan Kochanowski nie na darmo napisał "Odprawę posłów greckich". Ale czy rozumiemy dzisiaj sens tego przekazu poety?

Faber

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

  O ile można wierzyć Faktowi, stała się rzecz niesamowita:

  Nanowszy hit,  najwspanialszej polskiej reżyserki, spalił na panewce. A  sprawa dotyczy prawdy, a raczej kłamstwa, które to zagościło w tym głośnym filmie.

 Tak długo pisał się scenariusz opowieści, która choć ckliwa i romantyczna, to jednak, o zgrozo!, sytuowana była we Lwowei, co z miejsca rugowało całą sprawę z piedestału niezbędnych obrazów filmowych.

 Dlaczego Lwów był straszakiem dla reżyserów? O, to istotne pytanie. Któż odważyłby sie wspomnieć o polskości tego miasta, a jesli grodu, to także ziemi, na której leży? Łańcuszek powiązań prowadzący prostą drogą do degradacji dla twórców.

 Musiał przeto upłynąć stosowny czas. Zdawać by się mogło, że już pora, a tu klops!

 W Hollywood odkryto przekłamanie! Niejaki Socha - bohater ratujący Żydów, tak naprawdę, nie zginął  podczas wojny we Lwowie, ale w rok później na Śląsku, gdzie trafił jako repatriant! W dodatku, zabił go sowiecki kierowca ciężarówki wojskowej, potrącając Sochę, a także jego córeczkę, która na szczęście przeżyła, dzięki szybkiej reakcji ojca.

 Internet to obosieczna broń. Dlatego wymyślono ACTA, by stępić jedno z ostrzy - to należące do opinii publicznej.

  Dzięki skandalowi,   Lwów na chwilę powrócił do Polski i o repatriantach ktoś mówi, i o tym biednym Sosze, który choć bohater, to jednak nieszczęśliwy wygnaniec

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#226680

matka trzech córek
Miło mi powitać na moim blogu.
Dziękuję Pani za wiadomość. Jest to niezwykła informacja i to akurat przed śniadaniem z kawą i herbatą.Jak w telewizji jest takie śniadanko, ale tam u nich takiej informacji jeszcze nie było.Było przecież tyle gadania,tyle nadziei mieli na zdobycie nagrody a tu taki obciach niesamowity.Dobrze, że chociaż przypomniano światu miast Lwów,piękne polskie miasto.A ludzie jacy wspaniali w nim mieszkali, gościnni i serdeczni i prawi.Ale to co zrobili tam krzywdy Polakom sowieci okupanci i Niemcy z drugiej strony a Ukraińcy z trzeciej, nie sposób opisać ludzkim językiem straszliwych kaźni i cierpień jakich doświadczyli Polacy,mieszkańcy Lwowa w tamtym strasznym czasie wojny i tragedii narodu polskiego.Jeszcze raz dziękuję. I Pozdrawiam.

Faber

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zach Faber

#226929