Feministyczny idiotyzm czy rdzeń polskości?

Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

Zawsze ten dzień wzbudza we mnie skojarzenie z tym widokiem w telewizorku jak Gierek z pozostałymi hersztami nawiedza jakiś „zakład pracy” z „włókniarkami” czy „robotnicami przemysłu metalowego” czy kimkolwiek takim – mam skojarzenie z obrządkiem rytuału „rąsia klapa goździk".

Ten rytuał, będący oczywiście sowieckiego chowu, miał w peerelu być jakąś nagrodą, zadośćuczynieniem zaiste potwornego wyzysku jakim kobiety były w komunizmie poddane, wyzysku, jakiego nie doznawały do tej pory w żadnym systemie, a szczególnie w Polsce. A więc – z jednej strony sowiecki rytuał, a z drugiej – rzeczywista sytuacja kobiet.  Sowiecki rytuał zawleczony do Polski na bagnetach najezdniczej armii i Polki poddane nieludzkiemu reżimowi, walczące o swą godność w warunkach komunistycznej okupacji.

Lecz – czy czasem nie jest tak, że w Polsce to „święto”, ten rytuał zastał coś starszego i głębszego, co z sowieciarstwem nie ma nic wspólnego, a jest wręcz przeciwstawne, coś, co korespondowało z rzeczywistą, a nie propagandową pozycją kobiet w Polsce, wynikającą z godności Polek? I dlatego, mimo wszystko, pomimo zmiany ustroju, zniknięcia przynajmniej najbardziej jaskrawych bałwanów komunizmu - to jednak jakoś ten rytuał dalej trwa.

Rzeczywista godność kobiet, rzeczywista godność Polek – to jest ta kolumna wokół której owinęła się nasza polskość, jak kruchy pęd zrywany wiatrami i sztormami historii. Gdyby nie kobiety, gdyby nie polskie matki, nie byłoby nas jako narodu. To jest w tej chwili raczej oczywiste dla wszystkich.

Idąc dalej - cała „kwestia kobieca”, jak ją kiedyś nazywano, sprowadza się do kwestii godności osoby ludzkiej.

Dzisiejsze lewacko-feministyczne jaczejki zawłaszczają termin „godność”, wykorzystując pojawiające się od czasu do czasu patologie do uzasadnienia rozbicia tradycyjnych instytucji życia społecznego, będących fundamentem cywilizacji. Nie ma nic bardziej wbrew tradycji polskiej niż to co można  przeczytać w relacjach z rozmaitych "eventów" organizowanych przez tę grupę ekstremistów, przeczytać o tym co się tam mówi i do czego nawołuje. I jak widać – do tej pory mało skutecznie. Nie ma to w Polsce wielkiego odzewu, w przeciwieństwie do reszty Europy, która pogrąża się w mrokach nowego zabobonu.

Co jest tym czynnikiem, że w Polsce jeszcze otacza się niewiasty rewerencją zupełnie niespotykaną w dzisiejszym świecie upadku obyczajów, co sprawia, że naturalnym jeszcze odruchem dla polskich mężczyzn jest dawanie pierwszeństwa, usłużność itd.?

Po pierwsze – archetyp Matki, po drugie Ona:

 

 

- - -  

 

Zachęcam wszystkich do subskrypcji mojego newslettera. Info o nowościach i tekstach.  

 

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bo w Polsce właścicielem majątków była często kobieta, bo wbrew bzdurom wygadywanym przez feministki to w Polsce kobiety uzyskały prawa wyborcze w 1918 roku (dekret Piłsudskiego), a we Francji dopiero po II WŚ.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#233823

Oczywiście, to są, dla tych co chca wiedzieć, znane sprawy.

Pozdrowienia

Szczurbiurowy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Maciej Świrski

#233840

"Kwestia kObieca" ... +10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#233868

Jest też nurt by femo-lewacki bełkot ubrać w szaty tradycji polskiej. Zapewne będzie promowany, gdy nie uda się poprzewracać w głowach w bardziej bezpośredni sposób.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#233900

 To, co zobaczyłam w TVP info kilkanaście minut temu wprawiło mnie w osłupienie.

 Ok.godz.16.10 włączyłam telewizor. W TVP Info o tej porze jest "Rozmowa dnia". Gościem

Jana Ordyńskiego był..o ...Grodzkie. Myślałam, że jest to końcówka jakiejś rozmowy politycznej. Okazało się, że była to wizyta i rozmowa okolicznościowa z okazji Dnia Kobiet. Zaniemówiłam, kiedy kamera zrobiła zbliżenie i zobaczyłam, że  grodzkie trzyma w łapach bukiet kwiatów........

Gdyby ktoś z obecnych na portalu wstawił link z tej audycji  ,będę wdzięczna, bo być może, że albo mam halucynacje, albo poważne problemy ze wzrokiem.

Na razie jestem w szoku.

Ot, reprezentacja KOBIET POLSKICH......

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#233937