Czas na pytanie podstawowe

Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

Kilka spraw które stały się w sferze wymiaru sprawiedliwości czy jeszcze ogólniej – w sferze stanoiwienia i interpretacji prawa zmuszają w końcu do postawenia pytań podstawowych. Pytań o dalszy sens istnienia państwa polskiego w obecnej formie.

 
Sprawy te - dwa wyroki sądów oraz wypowiedź ministra sprawiedliwości Gowina na temat handlu ludzkimi zarodkami w celu przeprowadzania na nich eksperymentów w Niemczech - mimo, że merytorycznie od siebie odległe (proces o sprawstwo masakry robotników w 1970, proces b. posłanki Sawickiej o korupcję oraz praktyczny brak ochrony obywateli polskich w fazie embrionalnej, możliwość przeprowadzania na nich eksperymentów w obcym państwie) – w sposób jaskrawy obnażają całkowitą dysfunkcjonalność III RP tam gdzie uzasadnienie istnienia organizmu państwowego jest podstawowe – czyli zagwarantowanie uczciwego wymiaru sprawiedliwości i ochrona obywateli, także tych najsłbszych najsłabszych, przed wykorzystaniem i zniszczeniem, w tym handlem ludźmi i eksperymentowaniem na nich.
 
Elementarne zasady sprawiedliwości i poczucia sensu zostały w ostatnich dniach złamane przez organy wymiaru sprawiedliwości. Zakwalifikowanie użycia czołgów i karabinów maszynowych wobec bezbronnych demonstrantów na ulicach Trójmiasta w 1970 roku jako „pobicie ze skutkiem śmiertelnym” jest urągającym prawdzie naigrawaniem się ze sprawiedliwości. Czynności korupcyjne, które widziała cała Polska dzięki nagraniu CBA zostały uznane przez sąd za nieistotne w kontekście sposobu ich uzyskania, podczas gdy inne sądy uznały, że tenże sposób jest całkowicie legalny – te wyroki dowodzą nie tylko daleko posuniętej dezintegracji polskiego wymiaru sprawiedliwości ale też zaprezentowanie zupełnie nie liczącego się z realiami woluntaryzmu sędziowskiego, który raczej obecny jest w jakichś satrapiach typu wschodniego, a nie w państwie wydawałoby się, że należącym do kręgu cywilizacji zachodniej. I wreszcie ujawniony przez Gowina fakt możliwości handlu zarodkami (czyli obywatelami polskimi) przez firmy zajmujące się procedurami zapłodnienia pozaustrojowego pokazuje, że w Polsce możliwe jest nieuregulowanie kwestii najważniejszych, podstawowych, które dotykają kwestii człowieczeństwa i odpowiedzialności za życie ludzkie, że możliwe jest nieuregulowanie tej kwestii po to, żeby uregulował ją rynek.
 
Czyli mamy w Polsce sytuację całkowitej anarchii prawnej w kwestiach dla istnienia społeczności i wspólnoty politycznej podstawowej – nie ma kary dla sprawców zbrodni, nie ma kary dla skorumpowanych polityków, dopuszcza się handel ludźmi w celu przeprowadzenia na nich eksperymentów.
 
A teraz niech łaskawy czytelnik poszuka w pamięci analogii do istniejących systemów i organizmów prawnych, które wykazywały podobne cechy.
 
Gdzie zatem jesteśmy?
 
Czy państwo mające te cechy jest w ogóle jeszcze naszym państwem, państwem narodu wyrosłego w cywilizacji łacińskiej i tworzącego jedną z najwspanialszych kultur w Europie?
 
Czy raczej jest to państwo barbarzyńskiego utylitaryzmu oligarchicznego, w którym człowiek jest przedmiotem handlu i wyzysku, a liczy się tylko naga przemoc ustosunkowanych członków oligarchii?
 
W takim razie czas na pytanie podstawowe: czy państwo funkcjonujące w obecnej formie na terytorium zajmowanym przez naród polski w jakikolwiek sposób spełnia cele narodowe?
 
Odpowiedź na to pytanie każdy z członków wspólnoty politycznej musi sobie znaleźć sam.
 

+++
Reduta Dobrego Imienia wysyła listy protestacyjne do telewizji ZDF w sprawie oszczerczego filmu "Nasi ojcowie, nasze matki", który jest rozpowszechniany w Niemczech, a własnie okazało się, ze prawa do dystrybucji zostały sprzedane do USA.
Reduta Dobrego Imienia/Polish League Against Defamation jest organizacją społeczną, działajacą pod egidą Towarzystwa Patriotycznego - fundacji Jana Pietrzaka, mającą na celu walkę ze zniesławieniami Polski i Polaków. Powstała w listopadzie 2012 roku i przystapiło do niej już ponad 1400 osób z całego świata. List protestacyjny podpisało już ponad 1800 osób.
Zapraszam do przystąpienia do Reduty Dobrego Imienia (http://reduta-dobrego-imienia.pl)
 
Można też lajkować fanpage na FB
 
Maciej Świrski
 
 
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów