Treści z tagiem: macierzyństwo

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Brawo toruńskie Katarzynki#, które dziś w Toruniu w małej, kameralnej, sympatycznej sali tzw Spożywczaka wywalczyły brązowe medale.
To kolejny już sezon pod wodzą ich wieloletniego trenera Elmedina Omanić'a w czubie tabeli, tym razem trzecie, medalowe miejsce.

Torunianki miały ciężki ten sezon.
Bowiem czołowe zawodniczki z...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:11)
Obrazek użytkownika GosiaNowa
Blog

W tym pierwszym dniu Nowego Roku raz jeszcze przemawia do nas Boże Narodzenie całą swoją prostotą i głębią… Boże Narodzenie wiąże się ściśle z Bożym Macierzyństwem Maryi. Narodzenie człowieka wiąże się ściśle z macierzyństwem. Człowiek poczyna się w łonie matki i rodzi się z jej łona.

Te słowa w 1982 r. w V Światowy Dzień Pokoju...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Idee

Lewactwo nieustannie atakuje rodzinę - jej fundamenty materialne (ZUS i wysokie podatki), ład wewnętrzny (rola głowy domu i relacja rodzice-dzieci) i wartości (państwowa szkoła, media). Normalność broni się słabo, a często nawet nierozsądnie (np. kontrmanifestacje wobec parad zboczeńców tylko robią im reklamę).

Do ludzi rozsądnych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

Zawsze ten dzień wzbudza we mnie skojarzenie z tym widokiem w telewizorku jak Gierek z pozostałymi hersztami nawiedza jakiś „zakład pracy” z „włókniarkami” czy „robotnicami przemysłu metalowego” czy kimkolwiek takim – mam skojarzenie z obrządkiem rytuału „rąsia klapa goździk".

Ten rytuał, będący oczywiście sowieckiego chowu, miał w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

200, 500, czy 1000 lat temu nie byłaby taka cwana. I to obojętnie czy byłaby chłopką, dziedziczką, czy królową. Po prostu nie miałby jej kto utrzymać na starość, a sama umierałaby w nędzy.

I tyle w temacie. Tylko, że ktoś będzie musiał łożyć na jej emeryturę. Nie oszukujmy się. System emerytalny padnie jeśli nie będzie zastępowalności...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Blog

Najwięcej ciepła i miłości doświadczamy na łonie rodziny dzięki naszym matkom.
To one przecież od dawnych czasów opiekują się domowym ogniskiem.

„Przeklęty, kto zasmuca matkę swoją.” (Piotr Skarga)

„Matka jest geniuszem dziecka.” (Georg Wilhelm Friedrich Hegel)

„Matka byłaby zdolna wymyślić szczęście, aby je dać...

0
Brak głosów