Ryszard Grobelny i Paweł Kowal - nowy alians?

Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Kraj

Dzisiaj (czwartek 19.07) w Dublinie prezydent Poznania Ryszard Grobelny wspólnie z Mayor Dublina
Naoise Ó Muirí wziął uroczysty udział w odsłonięciu wystawy fotograficznej w parku St Stephen’s Green poświęconej pobytowi irlandzkich fanów w Poznaniu podczas Euro 2012. Na uroczystym otwarciu pojawił się też Ambasador RP Marcin Nawrot.

Był to drugi i ostatni dzień wizyty pana Ryszarda Grobelnego.

W środę prezydent Poznania spotkał się z prezydentem Irlandii Michael D Higgins, który odwiedził Poznań w czerwcu kiedy to reprezentacja Irlandii grała mecz z drużyną Chorwacji. Prezydent Grobelny zaproponował, aby doszło w najbliższym czasie do towarzyskiego meczu w Poznaniu między Polską a Irlandią.

Wieczorem tego samego dnia w pubie O’Donoghue’s prezydent Grobelny spotkał się z irlandzkimi kibicami, a raczej taki miał zamiar. Poza przypadkowymi bywalcami pubu, kibiców którzy przybyli na to spotkanie można było policzyć na palcach. Sale za to zajmował korpus dyplomatyczny i otoczenie prezydenta Poznania. Największe jednak zdziwienie wywołało pojawienie się na spotkaniu eurodeputowanego Pawła Kowala (prezez Polska Jest Najważniejsza).

Czyżby szykował się jakiś nowy transfer polityczny, lub nowy alians? A może Paweł Kowal szuka już sobie nowej posady, bowiem jest europosłem z Małopolski i co ma wspólnego z Poznaniem
Niektóre ptaszki też ćwierkają, że istnieje możliwość, że Ryszard Grobelny (oficjalnie bez partyjny, ale mocno powiązany z PO), nie będzie w następnej kadencji startował na prezydenta Poznania, a zastąpi go pewien europoseł z Poznania. Więc Grobelny będzie próbował dostać z list PJN do Brukseli.
Ile w tym wszystkim jest prawdy nie wiem, ale coś się szykuje.

Ocena wpisu: 
Brak głosów