30 Rocznica Stanu Wojennego - podsumowanie

Obrazek użytkownika Tomasz Sokolewicz
Kraj

30 Rocznica Stanu Wojennego

Podsumowanie: Utworzona z więźniów politycznych i internowanych ponadpartyjna grupa inicjatywna zaprosiła do uczestnictwa wszystkie środowiska polityczne. Odpowiedź na nasz apel przerosła nasze oczekiwania: skład grupy inicjatywnej, a następnie Komitetu Honorowego jest najszerszą reprezentacją wszystkich środowisk politycznych w historii protestów pod domem Wojciecha Jaruzelskiego.
Jedynym środowiskiem, które nie odpowiedziało w tym roku pozytywnie na nasze zaproszenie jest partia Prawo i Sprawiedliwość. Prominentni działacze tej największej koncesjonowanej partii politycznej zostali powiadomieni o powstaniu grupy inicjatywnej na około 30 dni przed datą 12 grudnia. Reakcją Prawa i Sprawiedliwości było zorganizowanie własnego komitetu, przez długi czas niejawnego i dwóch manifestacji, z których ta z 13 XII nie miała zajmować się ani ukaraniem zbrodniarzy, ani zadośćuczynieniem dla ofiar Stanu Wojennego: "Podczas marszu PiS będzie przekonywał opinie publiczną, że jest jedyną w kraju formacją, stojącą na straży suwerenności Polski" (Mariusz Kamiński, wiceprezes PiS) . Po ogłoszeniu demonstracji PiS prosiliśmy organizatorów: „ My, Komitet Honorowy Obchodów Dnia Pamięci Narodowej zwracamy się do wszystkich partii politycznych i organizacji społecznych o powstrzymanie się w tragicznym dniu wprowadzenia Stanu Wojennego od wysuwania jakichkolwiek haseł nie mających bezpośredniego związku z dniem 13 grudnia - poza żądaniem dekomunizacji, rozliczenia katów i przyznania wszystkim działaczom niepodległościowym z lat 1939 – 1990 statusu kombatanta. Nie chcielibyśmy, aby czyjeś nieprzemyślane działania doprowadziły do umniejszenia znaczenia Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego zmuszając nas do uznania tych, którzy tej przestrogi nie posłuchają za koncesjonowaną opozycję, a ich działania za próbę pozbawienia czci naszych zamordowanych. Zapraszamy wszystkich na Obchody Dnia Pamięci Narodowej w dniu 12. grudnia (poniedziałek) o godzinie 20.00 na Plac Konstytucji 1952 roku. „
Do Komitetu Honorowego Marszu Niepodległości i Solidarności Prawa i Sprawiedliwości weszli b. działacze ZMP i FJN a nie weszli żadni działacze organizacji niepodległościowych z czasów Stanu Wojennego. 12.12.2011 udało nam się nam urządzić jak dotychczas największą demonstrację, udało nam się zorganizować widowisko medialne wspierane przez muzykę grup Fabryka i Kryzys oraz portal Nowy Ekran na pl. Konstytucji 1952 roku w Warszawie, skąd przeszliśmy pod dom gen. Jaruzelskiego gdzie wzięliśmy udział w Apelu Poległych.
Zwróciliśmy się do władz państwowych i partii politycznych o sprawiedliwość: dekomunizacje i zadośćuczynienie - uznanie statusu kombatantów walki o Niepodległość.
Protestowaliśmy przeciw opanowaniu kierownictwa „wymiaru sprawiedliwości” tj. policji, prokuratury i sadów przez komunistycznych prominentów którzy dbają o całkowitą bezkarność kierownictwa zbrodniczej partii komunistycznej z PRL (Jaruzelski, Kiszczak itp.)
Wspomnieliśmy Emila Barchańskiego – 16 latka zamordowanego w Stanie Wojennym i Jolę Lenartowicz – zabitą 3 maja 1982 roku pałkami milicyjnymi w Warszawie i zaapelowaliśmy o powszechny udział w procesach katów ze stanu wojennego. Przemawiali działacze niepodległościowi: Krzysztof Bzdyl, Janusz Korwin Mikke, Kornel Morawiecki, Marian Piłka, Janusz Sanocki, Adam Słomka, Tomasz Sokolewicz i Romuald Szeremietiew oraz znany dziennikarz Krzysztof Leski. Usłyszeliśmy przedstawicieli młodego pokolenia: Tomasza Parola, Tomasza Sommera i Roberta Winnickiego z Młodzieży Wszechpolskiej i Ligii Obrony Suwerenności . Nasza demonstracja została przedstawiona w mediach amerykańskich i niemieckich. Na miejscu byli również dziennikarze TVP3 (kilka relacji na żywo) i uważanego za bliski opozycji koncesjonowanej Salonu 24.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 bo ja ciemny jestem; jedynym srodowiskiem ktore nie odpowiedzialo na zaproszenie bylo Pis, tzn ze na zaproszenie odpowiedzialy pozytywnie srodowiska sld, rpp i po ? Bo jesli tak to popieram w 100% Pis ze nie chcial miec z tym nic wspolnego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#208880

... w starszych postach. :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tomasz Sokolewicz

#208884

Do Komitetu Honorowego Marszu Niepodległości i Solidarności Prawa i Sprawiedliwości weszli b. działacze ZMP i FJN a nie weszli żadni działacze organizacji niepodległościowych z czasów Stanu Wjennego.

 Jak już podsumowanie , to może konkretnie, po nazwiskach,  trochę  się policytujemy, kto skąd się wziął i co reprezentuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#208885

Znam osobiście wielu Panów, których Pan wymienia. Kornel Morawiecki (Patrz np. http://niepoprawni.pl/blog/3211/polskosc-wroclawia-i-dolnego-slaska) był jedną z osób, które mnie rekomendowały w ostatnich wyborach do Sejmu. Znam też wielu innych. Niestety o kierunkach działalności niektórych wymienionych przez Pana osób nie mam zbyt dobrego zdania. Pański tekst też wpisuje się w metodykę funkcjonowania środowisk, które te osoby reprezentują. Nie jest Pan głupi, więc bez trudu zrozumie, że  nie znajdzie Pan swoim tekstem aplauzu na portalu niepoprawni.pl. Zamiast atakować lewaków, komunistów, kryptokomunistów i wszelakiej maści liberałów próbuje obarczać za wszelkie niepowodzenia Prawo i Sprawiedliwość. Powód jest banalnie prosty: reprezentuje Pan środowisko nie mające szans na zdobycie władzy w tym stuleciu. Żałuję, że ludzie tacy jak Pan większość (może całą?) swojej energii skierowują na walkę z jedyną realną opozycją. Cóż pewnie wytłumaczeniem są komentarze pod tekstem Ciri http://niepoprawni.pl/blog/1346/30-lecie-stanu-wojennego-1212-g2000-przemarsz-z-pl-konstytucji-%E2%80%93-organizujemy-sie a zwłaszcza rospina "Och, gdybyż nie te czerwone OPARY, które się nad tym unoszą..." Wiele tłumaczy Pańska duża aktywność na NE...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#209064

Nie zrozumiałem ani jednego słowa. Nie wiem nadal, kogo Pan zna i kogo Pan nie lubi. Skąd Pan wie, że zależy mi na władzy? Zna Pan przyszłość, moją motywację a nawet inspirację? Czy uważa się Pan za Ducha Świętego?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tomasz Sokolewicz

#209176

[quote=Tomasz Sokolewicz]Nie zrozumiałem ani jednego słowa. Nie wiem nadal, kogo Pan zna i kogo Pan nie lubi. Skąd Pan wie, że zależy mi na władzy? Zna Pan przyszłość, moją motywację a nawet inspirację? Czy uważa się Pan za Ducha Świętego? [/quote]

Napisałem "Nie jest Pan głupi, więc bez trudu zrozumie".
Źle oceniłem Pańską inteligencję. Przepraszam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#209183

Na najniższym poziomie. Kosz!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tomasz Sokolewicz

#209196

 Z czyjej strony? Ja kwalifikuje ta pisanine zgodnie z Panska sugestja do kosza!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#209218

Po co Pan ją czyta? Po co te uwagi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tomasz Sokolewicz

#209364

.. był jednym z przemawiających działaczy niepodległościowych. Jego nazwisko omyłkowo nie zostało opublikowane. Przepraszam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tomasz Sokolewicz

#209217