Prezydent Komorowski odpowiada na petycje

Obrazek użytkownika Tomasz Sokolewicz
Idee

W dniu 10 lutego 2012 Prezydent, Rząd, Sejm i Senat RP otrzymali Petycję Dekomunizacyjną podpisaną przez ponad 1.000 osób. Miło mi poinformować, że jako pierwsza odpowiedziała Kancelaria Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W imieniu Prezydenta 14 marca 2012 odpowiedziała Pani Dorota Wojciechowska:

(…) Pragniemy również zapewnić, że Prezydent RP Bronisław Komorowski docenia zasługi, wkład pracy i poświęcenie wszystkich osób, które prowadziły w latach komunizmu działalność na rzecz wolności i demokratyzacji życia w Polsce i doznały z tego tytułu wielu krzywd i represji. W dniu 13 grudnia 2011 roku podczas uroczystości wręczania odznaczeń państwowych dla działaczy z lat 80. Prezydent RP Bronisław Komorowski powiedział – „W zasadzie najpiękniejsze, najważniejsze odznaczenie, wyróżnienie, podziękowanie dostaliśmy wszyscy razem - najwspanialszy order wolnej Polski”. Ponadto podkreślił, że „13 grudnia to zła data, to bolesna data, ale przecież w takich złych dniach, złych momentach zawsze było widać najlepiej, gdzie jest prawda, gdzie jest odwaga, a gdzie jej brak”. Prezydent zaznaczył również, że nic w Polsce dobrego się nie wydarzyło bez odważnych ludzi. „Ile razy wręczam odznaczenia osobom, szczególnie zasłużonym dla polskiej niepodległości, myślę i jestem przekonany, że wręczam je tym osobom, które wyrastały ponad przeciętną, nie tylko w wiernej służbie Rzeczypospolitej, ale też w osobistej odwadze” - mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Jednocześnie nadmieniamy, że politykę państwa kształtuje przede wszystkim rząd oraz parlament, który uchwala odpowiednie ustawy zgodnie z wolą większości parlamentarnej. (…).

Petycja dekomunizacyjna została podpisana przez ponad 1.000 osób. Oto jej główne tezy:

1. Domagamy się niezwłocznego wprowadzenia stosownych ustaw sejmowych umożliwiających ukaranie członków junty WRON.
2. Ponawiamy nasz apel do Sejmu, Senatu i Prezydenta o uchwalenie ustawy o pomocy materialnej i lekarskiej dla osób represjonowanych z powodów politycznych w latach 1956–89.
3. Ponawiamy nasz apel do Sejmu, Senatu i Prezydenta o zwiększenie pomocy dla Instytutu Pamięci Narodowej i całkowitą dekomunizacje Polski.

Brak głosów

Komentarze

O ile mi wiadomo to jedynym prezydentem który odznaczał osoby zasłużone w walce o wolność Polski był Pan Prezydent Lech Kaczyński. Bronek raczej odznacza celebrytów i klakierów które kiedyś coś robiły a dziś są przeciw lustracji. Stąd mam wątpliwości dla kogo one pracowały. Dla nas czy dla nich?
Dodam że gdy tylko była taka możliwość to natychmiast wystąpiłem o status poszkodowanego co było wtedy formą autolustracji. O to samo apelowałem do innych ale z dość miernym skutkiem. Gdy powiedziałem że to jedyny sposób żeby poznać kapusiów którzy na nas donosili to dwie osoby przestały ze mną utrzymywać kontakty.
Czy myślisz że Bronek i Donek którzy bronili nawet uczestników afery hazardowej będą chcieli pozbyć się agentów komunistycznych ze swojego otoczenia?
Przecież ich oficerowie prowadzący cały czas trzymają smycz bardzo krótko. Dla nich dekomunizacja to szyld jak przy wjeździe do posiadłości zdRadka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#235848

Status poszkodowanego mam, podobnie jak np. wieloletni asystent agenta SB TW Lecha Leszka Moczulskiego Krzysztof Król - obecnie doradca Prezydenta ds. medalowania... opozycji. W czasie prezydentury Bronisława Komorowskiego zasoby zbioru zamkniętego IPN powiększyły się dziesięciokrotnie. To znaczy, że status poszkodowanego niestety nie ma już wartości ... Order od pana prezydenta dostała pani Walter, ta sama Walter od gierkowskiej propagandy. Lista współpracowników jawnych i tajnych bezpieki i wsi, którzy otrzymali ordery jest długa. Krzysztof Król ma misję "naprawy krzywd wyrządzonych przez IPN" i ją realizuje.

List do Komorowskiego dziś dla mnie to list do Gierka, czy może bardziej do Zambrowskiego. Mam nadzieję, ze mi zębów nie wybiją..

Vote up!
0
Vote down!
0

Tomasz Sokolewicz

#235851

Wiem że IPN w niektórych sprawach bardzo się szmacił choćby dając status poszkodowanego Bolkowi. Dobrze że chociaż później odmówiono mu wpisu na listę "nie umoczonych we współpracę". Mnie oczywiście przysłali prośbę o zgodę na wpis ze względu na ochronę danych. W sumie to nasza wina że nie powstrzymaliśmy na czas niszczenia dokumentów i teczek. Gdybyśmy od razu odsunęli całą agenturę to może dziś nie musieli byśmy śpiewać: "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie".

Vote up!
0
Vote down!
0
#235890

[quote=JaN.]Wiem że IPN w niektórych sprawach bardzo się szmacił choćby dając status poszkodowanego Bolkowi. Dobrze że chociaż później odmówiono mu wpisu na listę "nie umoczonych we współpracę". Mnie oczywiście przysłali prośbę o zgodę na wpis ze względu na ochronę danych. W sumie to nasza wina że nie powstrzymaliśmy na czas niszczenia dokumentów i teczek. Gdybyśmy od razu odsunęli całą agenturę to może dziś nie musieli byśmy śpiewać: "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie". [/quote]

100 % racji.

www.ratujemyroja.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#235896

Pan prezydęt to, pan prezydęt tamto, takie bronkowe pieprzenie, a o konkretach zawartych w petycji ani słowa.
Mam wrażenie, że prezydęt i wszyscy ludzie prezydęta by wyjść poza szablon PRL-owskiej nowomowy, musieliby najpierw zderzyć się z czymś ciężkim by się obudzić i wypluć z siebie coś sensownego.
Straszne badziewie.

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#235894

W imieniu Bredzisława odpowiedziała kancelaria:)))

Taka odp.= brak odp.

Nagłaśniałam i podpisałam tę petycję, ale teraz żałuję, bo nie mogę doczekać się odp. T. Sokolewicza na moje pytania, a pytania dotyczą jego życiorysu.

www.ratujemyroja.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#235892