List tysiąca

Obrazek użytkownika Tomasz Sokolewicz
Kraj

"List Tysiąca" otrzymał dzisiaj, w 30 rocznicę akcji na "krwawego Feliksa" Dzierżyńskiego, Prezydent RP Bronisław Komorowski, Premier RP Donald Tusk i Marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Oto jego treść:

Szanowni Państwo,

W związku z 29 rocznicą wprowadzenia Stanu Wojennego kładącego kres nadziejom całego społeczeństwa Polskiego na życie w wolności i prawdzie postanowiliśmy zebrać się pod domem Wojciecha Jaruzelskiego w Warszawie na Mokotowie przy ulicy Ikara 5 (niedaleko KG Policji) dnia 12 grudnia 2010 roku o godzinie 22.00.

Celem demonstracji jest protest przeciwko nobilitowaniu członków junty milicyjno-wojskowej, w tym jej przywódcy generała Wojciecha Jaruzelskiego przez rządzącą formacje polityczną. Głęboki niesmak musi budzić również demonstracyjny udział w
życiu politycznym ludzi działających aktywnie przeciwko państwu polskiemu i sprawie jego niepodległości jak agenci SB i WSI.

Przypominamy, że stan wojenny nie był legalny a osoby odpowiedzialne za jego wprowadzenie i skutki nie zostały ukarane.
Domagamy się niezwłocznego wprowadzenia stosownych ustaw sejmowych umożliwiających ukaranie członków junty WRON.

Ponawiamy nasz apel do Sejmu, Senatu i Prezydenta o uchwalenie ustawy o pomocy materialnej i lekarskiej dla osób represjonowanych z powodów politycznych w latach 1956–89.

Ponawiamy nasz apel do Sejmu, Senatu i Prezydenta o zwiększenie pomocy dla Instytutu Pamięci Narodowej i całkowitą dekomunizacje Polski.

------------------------------------------------------
Uwaga 30 lecie: 10.02.1982 (środa) piątka "Opty" Polskiej Armii Krajowej podpaliła pomnik Feliksa Dzierżyńskiego w Warszawie. :) Akcja została wykonana na placu przed budynkiem warszawskiej bezpieki w chwili przebywania tam plutonu ZOMO.
Pomnik został obrzucony butelkami z farbą (numery na zdjęciu) i podpalony.
Po około 30 minutach straż pożarna za pomocą sikawki pianowej ugasiła pożar pomnika.
Nie była to pierwsza akcja "małego sabotażu" wykonana przez Piłsudczyków. Wcześniej dziewczęta poiły funkcjonariuszy herbatą z środkiem przeczyszczającym, a chłopcy zalepiali zamki pojazdów ZOMO klejem. Także inne symbole komunizmu, jak pomnik Marcelego Nowotki nie były oszczędzone.

Emil Barchański był jednym z pięciu bezpośrednich wykonawców akcji, w której wziął udział jeszcze fotograf i chemik/planista niebezpośrednio (razem 7). I to on jest zdaniem czytelników razem z Jolą Lenartowicz patronem roku 2012.

"Artur", "Janusz", "Halny", "Kowal", "Lis", "Opty", "Prut"

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Blackberry: P O W S T A N I E*V* W A R S Z A W S K I E
31.07.2011 16:02

http://tomasz.sokolewicz.salon24.pl/329172,blackberry-p-o-w-s-t-a-n-i-e-v-w-a-r-s-z-a-w-s-k-i-e

Cytat p. Sokolewicza:
"Należy zezwolić doświadczonym towarzyszom ( zaczynali jeszcze za Stalina razem z moją teściową, ho, ho..."

To już coś, jesli chodzi o Pańskie powiązania genetyczne (progenitura), czyż nie? Panie Sokolewicz, nie rozumiem, po kiego bierzesz sie Pan za poważne inicjatywy, jak np. petycja dekomunizacyjna, skoro uparcie ignorujesz pytania o swój życiorys - zob. pytania pod wcześniejszymi notkami. Zacznij Pan od oczyszczenia swojego żoliborskiego podwórka!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#229426

Kim był teść? W czasach stalinowskich raczej nie było małżeństw towarzyszki np. z niezłomnym AKowcem - wysyp małżeństw z rodzin komuszych i opozycyjnych (co na ogół okazywało się pseudoopozycją) był przed pseudotranspormacją ustrojową i zwłaszcza po. Jak Pańscy teściowie wychowali dzieci, w tym Pańską żonę?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#229515

http://www.goldenline.pl/forum/973406/losowanie-ofe-lipiec-2009-kontakty-do-przedstawicieli-ogloszenia

3 i 4 post od dołu:

"Temat: Losowanie OFE - lipiec 2009 - kontakty do przedstawicieli...
Tomasz Sokolewicz"

i odpowiedź:

"Maria Sokolewicz
asystentka,
Uniwersytet
Warszawski

Temat: Losowanie OFE - lipiec 2009 - kontakty do przedstawicieli...
Pracował Pan w Niemczech na stanowisku menadżerskim ?
proszę nie pisać kłamstw."

*********To odpowiedź na Pański post (=czyli Pańska żona pisze do Pana, używając formy "pan", hihihi - czy to tak bywa w tzw. wyższych sferach!!!. To Pańska żona? Tak czy nie? Jeśli tak, dlaczego pyta publicznie, imputując publicznie Panu kłamstwo? Jaki to rodzaj komunikacji małżeńskiej?

Chodzi mi o ustalenie prawdy. Asystetka w powiązaniu z UW może sugerować, że Pańska żona zaczęła robić karierę naukową, tymczasem należy to rozumieć jako sekretarka/pracownica biurowa. Jakie ma wykształcenie? Średnie?

http://www.tarsjusz.pl/

Sokolewicz, Maria

Instytucja Administracja Studium Wychowania Fizycznego i Sportu->Administracja Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
Link https://usosweb.mimuw.edu.pl/kontroler.p...
Uczelnia Uniwersytet Warszawski

********* I czy w lipcu 2009 Maria Sokolewicz nadal była asystentką (=sekretarką) na UW?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#229523