Czy Donald Tusk powinien podać się do dymisji?

Obrazek użytkownika Danz
Kraj

Analizując dostępne notatki Jacka Cichockiego i Jacka Kapicy
dochodzimy do logicznego wniosku, że w korupcyjny lobbing był
zaangażowany zarówno pan Chlebowski, jak I Drzewiecki, a także premier Donald Tusk. Donald Tusk osobiście nakazał Kapicy przygotowanie zmian w ustawie hazardowej dnia 26 sierpnia 2009 roku.

W związku z tym, że podejrzenia padają na premiera rządu III RP, oczywistym wydaje się, że powinny być podjęte kroki prawne, które zmierzałyby do wyjaśnienia tej afery.
W chwili obecnej sprawie nie da się “ukręcić łba”, dlatego, że “sprawy zaszły za daleko”.

Jedynym logicznym posunięciem byłoby powołanie w trybie natychmiastowym komisji śledczej o specjalnych przywilejach. Prokuratura zależna od ministra Czumy, który autorytatywnie stwierdził, “panowie są niewinni”, nie jest w stanie wypełnić swoich obowiązków.
Prokuratura jest skoncetrowana na ujawnieniu tajemnicy państwowej przez „Rzeczpospolitą”, “Miro”, “Grzechu” i “kumple z PO” są niewinni, a szef CBA Mariusz Kamiński podaje się do dymisji na skutek nacisków rządzącej partii.

Według premiera Donalda Tuska zagrożeniem dla państwa nie jest korupcja w ścisłym kierownictwie rządzącej partii, ale CBA, które jest „narzędziem w walce politycznej”.

"Nie mogę i nie dopuszczę do tego, aby w moim rządzie CBA było narzędziem w walce politycznej w rękach jednej z partii politycznych"

Państwo polskie tonie, pogrąża się w odmętach korupcji i bezprawia. Znając analogie historyczne możemy się obawiać, że Polska może stać się “chorym człowiekiem Europy” i utracić swą niepodległość. Jeśli my Polacy nie potrafimy zrobić porządku we własnym “domu”, to przyjdzie dzień gdy zrobi to za nas ktoś inny. Państwo przestaje być państwem, gdy zamiast prawa panuje bezprawie.

Brak głosów

Komentarze

Nie podda się . Będzie beczał jak Sawicka czy jego kolesie wczoraj i dziś a nie podda się .
Pytanie czy "uczciwa większość sejmowa " jest jeszcze ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#32994

Ktoś to pytanie musiał zadać. Chodzi o to, aby przełamać zmowę milczenia i przyzwolenie na "sitwę mającą Polskę w dupie".
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#33002

[quote=Danz]Ktoś to pytanie musiał zadać. Chodzi o to, aby przełamać zmowę milczenia i przyzwolenie na "sitwę mającą Polskę w dupie".
Pozdrawiam.[/quote]
Harcerz

Vote up!
0
Vote down!
0
#33076

Dziękuje za tę maksymę Antoina de Saint-Exupér-ego.
Problem polega na tym, że robactwo "rządzi", korumpuje, pije wódkę i śmieje się z głupiego leminga.
Jeden z właścicieli Casino Polska wprowadza swoją córcię do zarządu Totka za pośrednictwem zagadkowego "Miro".
Chleb-Gleb lobuje, Grześ załatwia, a uśmiechnięty Donek ukręca łby sprawie.
I jest "Irlandia", tfuu Sycylia.
Wyspy mi się POmyliły.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#33006

Sejm? Przecież tam koalicja ma większość? Szkoda. W normalnym kraju taki rząd nie przetrwałby kilku dni. O nas panuje jednak całkowite pomieszanie z poplątaniem. Wnioski mogą wyciągnąć tylko wyborcy, ale do wyborów daleko, a PO nie zajmuje się niczym innym, jak śledzeniem sondaży. Gdyby się okazało, że wyborcy się zaniepokoili i nie dali zbałamucić mediom, to Drzewiecki z Chlebowskim staną się kozłami ofiarnymi, żeby afera nie sięgnęła Schetyny i Tuska. Platforma potrafi wyrzucać z sań niewygodnych pasażerów wilkom na pożarcie. Tak było z Piskorskim, tak też było z Sawicką i innymi. A potem się mówi, "to nie my, my ich wyrzuciliśmy".

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#33004

Masz całkowitą rację, ale...
Jeśli PiS się nie obudzi, to rzeczywiście PO rozmyje całą sprawę, a fakty są takie, że Tusk aktywnie uczestniczył w tej aferze. Można powiedzieć, że korupcja i medialna-sondażokracja to norma, skutki zaakceptowania takiego stanu rzeczy są porażające.
Dla mnie najważniejszym wątkiem w tej całej "aferze" jest fakt, że to premier IIIRP jest w tę aferę zamieszany. Bardzo ważna jest odpowiedź na takie pytanie: czy w dokumentacji przekazanej Tuskowi były stenogramy z podsłuchów CBA, bo jeśli były...

Jeśli były to znaczy, że Tusk ochraniał Chlebowskiego! Jest to więc przestępstwo za które grozi odpowiedzialność konstytucyjno-prawna. I nie można się zgodzić z tefałenem, że "WSIo jest OK". Bo nie jest, jeśli Tusk jest zamieszany w aferę, to powinien ponieść odpowiedzialność karną, a rząd Tuska powinien podać się do dymisji.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#33005

... "obywatelskiego nieposłuszeństwa" (tak lubianego przez PO) by nie zawadziła. Może jakieś antymafijne miasteczko pod biurem premiera, albo namioty pod sejmem?

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#33007

Na wieść o zaproszeniu przez Pana Prezydenta najważniejszych "dostojników" zaświtało mi (naiwnie) -

Vote up!
0
Vote down!
0
#33075

mnie się wydaje, że ktoś postanowił PO wykończyć. Ujawniono zatem aferę hazardową. Partia ta nie spełnia tak dobrze roli listka figowego, jak mogliby postępowcy z postkomunistami.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#33041

Trzeba powiedzieć szczerze, namnożyło się tych spiskowych teorii. Nawet tu u nas na niepoprawnych naliczyłem co najmniej 5 różnych wersji.
Ale wracając do tematu, moim zdaniem "ktoś" nakierował CBA na tę sprawę, "ktoś" komu bardzo zależy na kompromitacji PO. Wydarzenia ostatnich 2 dni to raczej wynik gry Tuska, salonu i służb, nie ma tu uzgodnionej strategii (tak jak to było np. w sprawie Sawickiej) również w samym PO panuje nerwowówka. Bo nie wiadomo, czy sprawie uda ukręcić się łeb, czy też spadną głowy (czyje?).
Jeśli zostanie powołana komisja śledcza, to może spaść głowa Tuska, a to oznacza przetasowania na arenie politycznej i w obrębie PO.
Tak na koniec powiem, że nie sądze, aby Tuskowi udało się zatuszować aferę. Smród będzie się ciągnął i doprowadzi do powstania komisji śledczej, a to oznacza katastrofę dla Tuska i jego dworu.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#33050

Opozycja jest tak niezdecydowana ,wręcz rozbrajająco .
Brak rzeczowej argumentacji mówienia "Jednym głosem" .
"Każdy h... na swój strój" tak było ,jest i niestety będzie .
"Kanapowi "politycy mają szanse zistnienia medialnego .
"Opozycja" SLD ? -kabareton
Jedynie Zenon Laskowik - w Nim nadzieja

Vote up!
0
Vote down!
0
#33077